תוכנית אמנותית סוכות בברלין 2017

חלום ליל קיץ ב konzerthaus

6 באוקטובר יום שישי

בערב נצפה במחזה המוסיקלי חלום ליל קיץ מאת מנדלסון בkonzerthaus

ההפקה החדשה של "חלום ליל  קיץ" מאת מנדלסון – בעקבות שייקספיר – היא שיתוף פעולה יוצא דופן בין ה"קונצרטהאוס" לתיאטרון אוונגארד מאסטוניה, NO99. – ההפקה החדשנית כוללת ביצוע תזמורתי ומקהלתי מלא של היצירה בת האלמוות תוך כדי קטעי מופע – ריקוד ותיאטרון – המוקרנים על כדור ענק המרחף בחלל האולם.

7 באוקטובר יום שבת

Deutsche Oper Aida

בערב  נצפה באופרה הכי מפורסמת:  אאידה מאת ג'וזפה ורדי בDeutsche Oper Berlin

ה"דויטשה אופר" מעלה השנה את האופרה המרגשת תמיד, והמרטיטה מכולן – אאידה, מאת ג'וזפה וורדי: הסיפור הרומנטי, הטראגי – והנצחי – של אהבה בלתי אפשרית, בנוף הקדום, המלכותי והקשוח של מצרים הפרעונית.

8 באוקטובר יום ראשון

הלנה היפה מאת אופנבך בKomische Oper

בערב נצפה באופרה "הלנה היפה" מאת אופנבך

בKomische  Oper

ה"קומישה אופר" הברלינאית ידועה במסורת קריאת התיגר שלה על השמרנות והקרתנות – זה בית אופרה המעודד תמיד חדשנות וחתרנות. וכך, הופכת "הלנה היפה" של ז'אק אופנבך לחגיגה, ספקטקל של צבעים, כוריאוגרפיה, מסכות, עם הצלילים המכשפים והעליזים של הבידור הפריסאי האופטימי מן המאה ה19.

 

10 באוקטובר יום שלישי

Cuarteto Casals

בערב נאזין לקונצרט של  Cuarteto Casals

באולם הקאמרי בבנין הפילהרמונית של ברלין

רביעית קזלס הקרויה על שמו של הצ'לן הספרדי הדגול – מקדישה ערב ללודוויג ואן בטהובן, שהרביעיות שכתב הן פסגת המוסיקה הקאמרית האומנותית, והחודרות ללב ולנפש בעומק ובכנות שלא נודעו עד זמנו – ומאז.  בתכנית גם יצירה מאת מתן פורת – "שלנו". הרביעיה הצעירה עטורת פרסים, הופעות והקלטות ברחבי העולם.

מאז זכייתה של רביעיית קזאלס בפרסים הראשונים בתחרויות לונדון וBrahms-Hamburg, היא הייתה לאורחת חוזרת באולמות הקונצרטים היוקרתיים ביותר בעולם ביניהם; Wigmore Hall Carnegie Hall, Musikverein Vienna, Philharmonie Cologne, Cité de la Musique Paris, Schubertiade ב- Schwarzenberg, ב Concertgebou באמסטרדם ובפילהרמונית של ברלין,ורבים אחרים.

בהשתתפות

Vera Martínez Mehner violin

Abel Tomàs Realp violin

Jonathan Brown viola

Arnau Tomàs Realp Cello

FBO©Annelies van der Vegt

FBO©Annelies van der Vegt

11 באוקטובר יום רביעי

קונצרט עם תזמורת הבארוק של פרייבורג

באולם הקאמרי בבנין הפילהרמונית של ברלין

בתוכנית

יצירות מאת Georg Philipp Telemann

תזמורת הבארוק של פרייבורג – המתמחה בביצועים מבריקים ובלתי שגרתיים של תקפת הבארוק מקדישה תכנית שלמה – כלית וקולית – לבן זמנו של באך, המלחין הפורה בהיסטוריה, טלמן. שלא בצדק, כפי שנשמע, נעדרה המוסיקה המקסימה שכתב מאולמות הקונצרטים במשך שנים ארוכות, ולאחרונה היא זוכה לרנסנס שהיא ראויה לו.

 בהשתתפות

כינור וניצוח  Gottfried von der Goltz

זמרת הסופרן Carolyn Sampson

התזמורת Freiburger Barockorchester GbR

סגירת נגישות