בעקבות הצלמים הגדולים- מרץ 2021

צילום גיאוגרפי- צילום אמנותי- צילום ישראלי

עם אופק רון כרמל, צלם גיאוגרפי ומורה דרך

לחברינו היקרים שוחרי המוסיקה, התרבות והאמנות,

מזמינים אותכם לשלוש הרצאות חדשות בעקבות הצלמים הגדולים עם אופק רון כרמל. 

הצלמת האמריקנית מרי אלן מארק אמרה: “תמונה מראה את העולם כפי שהוא – ואין דבר יפה כמו המציאות”. אנחנו מזמינים אותכם לסדרת הרצאות מעוררת השראה דרך הזום, בה נתחקה אחרי התמונות המפורסמות ביותר בעולם, וסיפורם של הצלמים שצילמו אותן. נראה איך תמונות יכולות להשפיע ולשנות את המציאות, ואיך צלמים מוכשרים תפסו בעדשה רגעים בלתי נשכחים שקפאו בזמן ומלווים אותנו עד היום.

הסדרה מועברת על ידי אופק רון כרמל, צלם גיאוגרפי ומורה דרך. אופק בעל ניסיון רב שנים בצילום, התמקצע בצילום עיתונאי במהלך שירותו הצבאי כצלם בעיתון “במחנה” וכיום כותב ומצלם עבור מגזין “מסע אחר”. יצא למספר מסעות צילום בעולם והציג את צילומיו בתערוכות בשגרירות יפן, באוניברסיטת חיפה ועוד. מדריך טיולי צילום בארץ, מורה דרך מוסמך של משרד התיירות ומעביר סדנאות צילום בסמארטפון.

הרצאה מס’ 1, יום רביעי 17 במרץ בשעה 19:00

צילום גיאוגרפי: תמונות מסביב לעולם

נתחקה אחר צילומים וצלמים ידועים יותר ופחות, שעשו הכל כדי לתעד את הטבע, הנופים והאנשים מסביב לגלובוס, ולעורר סוגיות חשובות ובוערות. מה גרם לצלם בריטי צעיר לצאת למסע לתיעוד כל השבטים הנודדים ברחבי העולם, לפני שיכחדו? מהו סוד התמונה המפורסמת בתבל – “הנערה האפגנית”? ואיך צולמה התמונה הראשונה אי פעם של כדור הארץ בשלמותו?

 

הרצאה מס’ 2, יום רביעי 24 במרץ בשעה 19:00

צילום אומנותי: צילומים ופרויקטים מעוררי השראה

נתוודע לצילומים מרהיבים וחשובים, שמציגים את רוח התקופה בה צולמו ומבטאים שילוב של אסתטיקה קפדנית עם מסר אוניברסלי. מה רצה להביע הצלם הצרפתי בצילומיו הסוריאליסטים, שהתפרסמו בכל מגזיני האופנה החשובים בעולם? מי הצלם שטבע את המונח “הרגע המכריע” והציג לעולם את ז’אנר צילום הרחוב? ומה אפשר ללמוד מתמונותיו של הצלם האגדי, צלם הבית של חברת ניקון, על חשיבות האור בצילום – ובחיינו?

 

הרצאה מס’ 3, יום רביעי 31 במרץ בשעה 19:00

גאווה ישראלית: הצלמים הגדולים שלנו

נכיר את הצלמים הישראלים הידועים ביותר, ואת התמונות הישראליות שעשו היסטוריה – בארץ ובעולם. מיהו הצלם הישראלי היחיד שזכה בפרס פוליצר? על איזה צלם אמר שמעון פרס שהוא “הצלם של המדינה בהתהוותה”? מה למד צלם הפורטרטים הידוע על “סוד הפוטוגניות”, לאחר שצילם עשרות פוליטיקאים וראשי ממשלה לאורך השנים?

*ההרצאות יתקיימו בזום בימי רביעי בשעה 19:00

*הקישור יישלח אליכם במייל, כשעתיים לפני תחילת כל הרצאה בשעה 17:00

*הקישור הוא לחדר המתנה בזום, בעקבות תקנות אבטחה חדשות של חברת זום

ו10 דקות לפני תחילת ההרצאה תוכנסו להרצאה.

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בהתחברות ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 054-6560787

*קישור להקלטת ההרצאה ניתן לקבל לפי בקשה למייל info@shamayim.co.il בתוקף לשבועיים לאחר ההרצאה

מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

נשמח לראותכם איתנו!

תאריכים: 17,24,31 במרץ, ימי רביעי בשעה 19:00

סגירת נגישות