ברלין – סימפוניה של עיר // מוסיקה, היסטוריה, אמנות – מאי 2020

ברלין 2020

8 ימים של מוסיקה, היסטוריה ואמנות
ליווי והדרכה: דוד ויצטום

הנסיעה לברלין כוללת קונצרטים, ביקור במוזיאונים המרתקים של העיר וסיורים בלב ברלין ההיסטורית

תאריכי הנסיעה: 20-27 במאי 2020

יום רביעי 20 במאי 2020

מבוא לעוצמה של מטרופולין

המראה בשעות הבוקר לברלין בטיסה סדירה וישירה של חברת אל על.

סיור פנורמי בברלין ממזרח למערב – מאנדרטת החייל הסובייטי במזרח, דרך חומת ברלין ואלכסנדרפלאץ ואזור פארק ה”טירגארטן” במערב. נבקר באנדרטת הצבא האדום בפארק טרפטו ונראה את האדריכלות הסוציאל-ריאליסטית ב”שדרות קארל-מרקס”, לשעבר “שדרות סטאלין”. נמשיך לסמלים מפורסמים של מערב ברלין ונסיים בבית המלון שלנו.

הגעה למלון Berlin Marriott Hotel – חמישה כוכבים דלקס, צמוד לכיכר פוטסדאם Potsdamer Platz – המרכזי ברובע המיטה. ארוחת צהרים משותפת במלון ומנוחה.

בערב נצפה במחזמר “אנטבקה” טוביה החולב / כנר על הגג בKomische Oper המפורסמת של ברלין.

הבריכה במלון מריוט

מלון מריוט

יום חמישי 21 במאי 2020

הלב של ברלין ההיסטורית – מבירת פרוסיה לבירת היהדות הקוסמופוליטית

בבוקר הרצאה של דוד ויצטום במלון:  ברלין – בירת תרבות אירופה בין מלחמות העולם – קולנוע, מוסיקה, קאברט ופוליטיקה בסחרחורת תוססת ומסוכסכת, בראש האוונגרד התרבותי האירופי.

לאחר ההרצאה נצא לסיור במקום בו התחילה העיר, באזור שבו שוכן היום עמוד הטלוויזיה. נמשיך אל אזור ארמון המלך, באי המוזיאונים. נבקר בשער ברנדנבורג, אזור האוניברסיטה, כיכר בבל (בה שרפו כעשרים אלף ספרים), האופרה הממלכתית, צ’ק פוינט צ’ארלי ומבני הממשל של הנאצים ושל הקומוניסטים.

בערב האופרה פידליו מאת בטהובן בשטאטסאופר בבימוי הבמאי החדשני הנודע הארי קופפר.     

ברלין – סימפוניה של עיר – עם דוד ויצטום. אל תחמיצו! השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון (חובה)

נושא:

רטרוספקטיבה לרישומים של רפאל

רטרוספקטיבה לרישומים של רפאל

יום שישי 22 במאי 2020

סיור מודרך בגמלדה גלרי

אוצר הכתר של האוסף הממשלתי של גרמניה, הגמלדה גלרי אוצר בחובו את אחד מהאוספים החשובים ביותר בעולם של יצירות מהמאות ה-13 ועד ה-18. קשה לתאר את העושר התרבותי שקיים במסדרונות המוזיאון הזה, שמכיל כמה מגדולי האמנים של ההיסטוריה האירופאיתנצפה ביצירות מאת דורר, בוטיצ׳לי, קרוואג׳יו, טיציאן, ורמיר, רמברנט ורובנס ונגלה שוב ושוב מדוע יש אמנים שזוכים לכינוי ״המאסטרים הגדולים״. הסיור המודרך יתבצע בשפה העברית – כמו כל הסיורים המודרכים בנסיעה זו.

קופפרשטיכקבינט – 500 שנה לרפאל

ברוכים הבאים לקופפרשטיכקבינט, המוזיאון הגדול בגרמניה ואחד הגדולים באירופה לרישום והדפס. עם יותר מ-500,000 הדפסים מקוריים ו-110,000 רישומים על נייר, מדובר באחד האוצרות הבלומים של יצירות גרפיותנבקר בתערוכה קטנה אך מיוחדת של רישומים מקוריים פרי יצירתו של אחד מענקי הציירים הרנסאנסים, רפאל, לציון 500 למותו ונראה מקרוב את איכויות הרישום הבלתי יאמנו שיצר תחת ידו. לאחר מכן נבקר באוסף הקבוע ונראה כמה רישומי מופת והדפסים מהנדירים בעולם

בערב רביעיית בלצ’אה במחרוזת יצירות המופת הגדולות של בטהובן – מהמובילות בתחום הביצוע הקלאסי והרומנטי בעולם.

אוסף בורוס

יום שבת 23 במאי 2020

בבוקר הרצאה של דוד ויצטום במלון: ברלין והרייך השלישי – היטלר והנאצים הופכים את ברלין לבירת אימפריה מסוג חדש – המאיים על העולם כולו; מארכיטקטורה, אולימפיאדה ואמנות נאצית עד למלחמת העולם.

אוסף בורוס

על אוסף אמנות בבית סוהר כבר שמעתם?

אוסף בורוס, אחד מהאוספים היפים והמגוונים של אמנות עכשווית, שמתהדר במיקום מפתיע במיוחד בתוך בניין ששימש בית סוהר לשעבר אשר הופך אותו לתופעה מעניינת במיוחד בזירה הברלינאית. עם יצירות מאת מיטב הרוק סטארס של האמנות העכשווית כמו אולפור אליסון, וולפגאנג טילמנס ושרה לוקס ההופכים את הביקור לחוויה בלתי נשכחת.

המבורגר באנהוף – מוזיאון ההווה

מוזיאונים נוטים לקום על גבי מבנים ישנים, ותחנות רכבת הן יעד פופולרי להסבה אמנותית (זוכרים את מוזיאון דורסיי בפריז?)/ ממוקם באחת מתחנות הרכבת הישנות ביותר בגרמניה שהובילו מהמבורג לברלין, ההמבורגר באנהוף או בשמו הקליט יותר “מוזיאון ההווה”, הוא מוזיאון לאמנות מודרנית ועכשווית מהפופולריים בעיר.

נבקר בתערוכה של יצירות מתוך אוסף מרקס והנשיונל גלרי, עם מיטב האמנים העכשוויים לאחר מכן נעשה גיחה לרטרוספקטיבה של מיכאל שמידט, מהצלמים החשובים שפעלו בגרמניה החל משנות ה-70 ועסקו בתיעוד הזהות הגרמנית המודרנית על כל מורכבותה. 

בערב נצפה באופרה דון ג’יובני מאת מוצרט בשטאטסאופר, מפלאי המוסיקה הבימתית של כל הזמנים.

גלריית ברלינשה

גלריית ברלינשה

יום ראשון 24 במאי 2020

גלריית ברלינשה – סיור מודרך בעברית

בשביל להבין אמנות צריך להתבונן בה תמיד בתוך ההקשר המקומי שלה. לכן הוקמה גלריית ברלינשה, שמתמקדת באמנות במקום שבו נוצרה- ברלין. זוהי הזדמנות להבין קצת יותר מקרוב את ההיסטוריה ואת סצנת האמנות הברלינאית, שהיוותה בית גידול לכמה מהאמנים החשובים כיום בעולם. נבקר באוסף הקבוע של האמנות בברלין במאה השנים (1880-1980) ונכיר מקרוב היסטוריה של עיר, דרך האמנות שנוצרת ממנה.

קריסטו וז׳אן קלוד – רטרוספקטיבה בפאלה פופולר

זוג האמנים קריסטו וז׳אן קלוד הם דוגמא לאמנים שהצליחו לשבור את תקרת הזכוכית שבין אמנות לעולם. לפני 25 שנה הם עטפו את הרייכסטאג לחלוטין בבד, והעניקו לו זהות אמנותית ואסתטית שונה לחלוטין. הפרוייקט יצר גלים של תדהמה בעולם. מאז הם ממשיכים ועוטפים דברים יותר ויותר גדולים (תדמיינו מה זה לעטוף הר..) ובדרך גם מתעדים את פועלם. התערוכה הזו היא רטרוספקטיבה ליצירתם, ולגדולה של זוג מוחות שמעזים לדמיין אמנות שהיא פשוטה כמשמעה ״גדולה מן החיים״.

בערב ארוחת ערב משותפת במסעדה.

יום שני 25 במאי 2020

את היום נתחיל עם הרצאה של דוד ויצטום במלון: ברלין מגיחה שוב מבין החורבות – הופכת – כעיר חצויה – לבירת המלחמה הקרה, ועם נפילת החומות – חוזרת למעמדה כבירת תרבות אירופית צעירה ורבת פנים – כולל הישראלים.

סיור אמנות רחוב בהדרכת רועי ויקטוריה חפץ: ברלין ידועה כעיר רב גונית שבה האמנות לא נמצאת רק בתוך הגלריות והמוזיאונים. היום נצא לרחובות העיר ונגלה את עבודות האמנות המסתתרות על שלטי הרחוב, הבניינים וכל חפץ שנמצא במרחב הציבורי.

זמן חופשי בברלין.

בערב קונצרט: רנה קפוסון עם התזמורת הקאמרית האירופית בביצוע “המוות והעלמה” ו-“סונטת קרויצר” בבניין הפילהרמוני.

יום שלישי 26 במאי 2020

סיור ברובע היהודי

את היום נקדיש לסיפורה של אחת מהקהילות היהודיות המרתקות. קהילה שבה חיו ופעלו אישים כמו משה מנדלסון (אבי תנועת ההשכלה), עזריאל הילדסהיימר (מייסד האורתודכסיה המודרנית), אלברט איינשטיין ורבים אחרים. 

לאחר הפסקת הצהריים נמשיך אל הרובע היהודי ובין היתר נראה את האנדרטה לבית הכנסת הישן, ל”מחאת הנשים”, אזור החצרות והאקשר מרקט, בית הכנסת החדש (מבחוץ).

בערב נאזין לקונצרט של הפילהרמונית של סנקט פטרסבורג עם פזיל סאי בבניין הפילהרמוני. התזמורת המהוללת של פטרסבורג, עם מנצחה יורי טמירקנוב, מופיעה הפעם עם כוכב בינלאומי –  הפסנתרן התורכי הנודע פזיל סאי, איש אשכולות – מלחין, סופר ומבצע מדהים, בעל מגע ופרשנות מעמיקים ומבריקים. 

יום רביעי 27 במאי 2020

נצא בטיסת בוקר חזרה לשדה התעופה בן גוריון בארץ.

צרו קשר עכשיו ונחזור אליכם עם הפרטים!

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון (חובה)

נושא:

החבילה כוללת:

 • טיסות ישירות בחברת אל על לברלין וחזרה.
 • אוטובוס תיירים מפואר לקבוצה בכל תקופת הנסיעה כנדרש.
 • מלון Berlin Marriott Hotel חמישה כוכבים סופריור על בסיס B&B.
 • מלווה לקבוצה מטעם חברת “שמים הפקות בינלאומיות”.
 • ליווי והרצאות על היסטוריה ומוזיקה של דוד ויצטום.
 • סיורי אמנות מודרכים עם בר ירושלמי, אוצר ויועץ לענייני אמנות.
 • סיור אמנות רחוב מודרך עם רועי ויקטוריה חפץ.
 • מפגש מקדים לפני הנסיעה בישראל.
 • כניסות לכל האתרים והמוזיאונים.
 • כרטיסים לכל המופעים והקונצרטים.
 • 2 ארוחות משותפות.
 • טיפים לנותני שירות.
 • מערכת שמע אישית בהדרכות.
 • שירותי סבלות וכניסה מהירה במלון.
*** הזכות לשינויים שמורה למארגנים

סגירת נגישות