ברצלונה 2018 – תוכנית אמנותית

יום שישי, 26 באוקטובר 2018

Chucho Valdes – Jazz Bata

צ’וצ’ו ולדז, זוכה 5 פרסי גראמי ו-3 פרסי הגראמי הלטיני. ולדז הינו פסנתרן קובני, מלחין ומעבד, והוא מהמוסיקאים המשפיעים ביותר על הג’אז האפרו קובני המודרני. הוא מדגים סטנדרטים גבוהים של יצירתיות ונחשב לאחד מאמני הג’אז הגדולים בעולם כיום.

משתתפים:
Chucho Valdés Piano
Yelsy Heredia Bass
Dreiser Durruthy Bombalé Percussion and Voice
Yaroldi Abreu Percussion

הקונצרט יתקיים באולם המרהיב Palau de la Musica, בעיצובו של האדריכל Lluís Domènech i Montaner.

יום שבת, 27 באוקטובר 2018

להקת Grupo Company Segundo

הלהקה היא שגרירת המוסיקה הקובנית בעולם, וידועה בלהיט הענק Chan Chan מהסרט “בואנה ויסטה סושיאל קלאב”.

מייסד הלהקה הוא קומפיי סגונדו, שהפך לאגדה בקובה וברחבי העולם. היה מאסטר אמיתי ככותב וכמלחין. הוא ניגן בגיטרה בת 7 מיתרים אותה בנה. לאחר מותו, בנו – סלבאדור רפילדו, שמנגן בקונטרבס – לקח את הניהול האמנותי תחת ידיו. הוא ואביו גם הופיעו יחד עם להקת “בואנה ויסטה קלאב”. הם מנגנים את שירי ה”סו” ומיטב השירים מהמסורת הקובנית.

משתתפים:
Salvador Repilado Labrada Double Bass & Director
Rafael Inciarte Rodríguez Clarinet& Musical Director
Félix Martínez Montero Harmonic
Hugo Garzón Bargalló Prima Voice & Maracas
Nilso Arias Fernández Second Voice & Accompanying Guitar
Haskell Armenteros Pons Clarinet
Rafael Inciarte Cordero Clarinet Bass
Rafael Fournier Navarro Percussion
Yoel Matos Rodriguez Guitar Accompanist

יום שני, 29 באוקטובר 2018

Billy Childs Quartet

קונצרט עם רביעיית הפסנתרן זוכה 5 פעמים בפרס הגראמי – Billy Childs. בילי הוא גם מעבד ומנצח שעבד עם אמנים ואמניות כמו הזמרת דיאן ריבס, החצוצרן כריס בוטי, הזמר סטינג והצ’לן יו-יו מה. צ’יילדס הוא מלחין בעל קול מקורי משלו. צ’יק קוריאה ביקש ממנו להצטרף ללייבל שלו. הוא הקים להקת ג’אז קאמרית והוא אוהב לשלב בין מוזיקה קלאסית לג’אז. הוציא 11 אלבומים עד כה.

משתתפים:

Billy Childs Piano

Steve Wilson Alt Sax and Flute

Hans Glawischnig Double Bass

Christian Euman Drums

יום שלישי, 30 באוקטובר 2018

Mark Turner – Ethan Iverson

מארק טרנר הוא מהסקסופוניסטים המקוריים והמשפיעים בעולם הג’אז בשני עשורים האחרונים. בקריירה בעלת מגוון רחב של מיזמים מוסיקליים, עם נימה אישית, מיומנויות אימפרוביזציה ייחודיות ויכולת הלחנה חדשנית ומאתגרת, הוא זכה למוניטין יוצא דופן. הוציא 8 אלבומים כסולן ועוד עשרות כמלווה. הקליט עם אמנים ידועים כמו ג’ושוע רדמן, קורט רוזנקווינקל, אהרון גולדברג, בילי הארט וסן פרנסיסקו ג’אז קולקטיב.

אית’ן איברסון ידוע בעיקר מהלהקה פורצת הדרך The Bad Plus, איתה ניגן במשך 17 שנים, הופיע בקרנגי הול, שיתף פעולה עם אמנים ידועים כמו ג’ושוע רדמן ויצר גרסה ג’אזית לפולחן האביב של סטרווינסקי. אחרי שפרש מההרכב פצח בקריירת סולו מרשימה במהלכה שיתף פעולה עם אמנים כמו רון קרטר ובילי הארט. הוא נבחר ע”י Time Out New York לאחד מ-25 האייקונים המשפיעים ביותר של ניו יורק בתחום הג’אז.

יום רביעי, 31 באוקטובר 2018

Terraz-Boussaguet-Jones Trio

עם הפסנתרן הספרדי Ignasi Terraza מחשובי הפסנתרנים בסצינת הג’אז של ברצלונה. איגנסי עיוור מגיל 10 מוביל טריו משלו ומלחין מיוחד. הלחין יצירה בשם Suit Miró לכבוד התערוכה של חואן מירו שבוצעה במוזיאון Washington’s National Gallery of Art ובמוזיאון ריינה סופיה שבמדריד. הוציא 14 אלבומים עד כה .

משתתפים:
Ignasi Terraza Piano
Pierre Boussaguet Double Bass
Victor Jones Drums

סגירת נגישות