המוזיאונים הגדולים של ניו יורק * * * * * אפריל מאי 2021

המוזיאונים הגדולים של ניו יורק

גוגנהיים- מטרופוליטן- MOMA

עם יהונתן ה. משעל- צלם, חוקר עירוני ועיתונאי -ניו יורק/ תל- אביב

לכל ידידנו היקרים שוחרי המוסיקה והתרבות,

מזמינים אותכם לסדרה של 3 הרצאות חדשות ומרתקות על ההיסטוריה והתפקיד העכשווי, הפוליטי והתרבותי שמוסדות האמנות ממלאים בניו יורק עם יהונתן משעל- צלם, חוקר עירוני, עיתונאי וסופר מניו יורק!

על הסדרה:

שלושה מהמוזיאונים לאמנות החשובים ביותר בעולם שוכנים במנהטן, בניו יורק: הגוגנהיים, המטרופוליטן והמומה והם מייצגים פנים שונות של עולם האמנות. יחדיו, הם מהווים אבן שואבת לשוחרי תרבות באשר הם ומייצגים את העוצמה התרבותית האדירה של ניו יורק. בסדרה נדון בכל אחד מהמוסדות המרתקים האלו בנפרד, ליצירת תמונה ברורה יותר של מקום כל אחד מהם בסצינת האמנות העולמית.

יהונתן ה. משעל הוא משוטט עירוני וכותב המתגורר בניו יורק. כתיבתו כוללת סיקור תערוכות אמנות למגזין האמנות המקוון ״ערב רב״, כתבות תחקיר וראיונות עם אוצרות, אמניות ואמנים ישראליים. בשנתיים האחרונות יהונתן עובד במחלקה לקשרים בינלאומיים של האומות המאוחדות, כחלק ממערך הדוברות לציבור של האירגון. אהבתו לאורבניות וחיבתו לשוטט העניקו לו היכרות עמוקה עם ניו יורק, והוא תמיד שמח לשתף קהלים בידע, נקודת המבט ותפיסת המרחב המיוחדת שבנה עם השנים. יהונתן הוא בוגר המחלקה לצילום, מנשר 2008 ובוגר תוכנית התואר השני באמנות מעשית של אוניברסיטת חיפה,  עוסק בפרוייקטים המחברים בין אמנות לקהילה, אמנות במרחב הציבורי והקשר בין עירוניות, אמנות וחינוך.

The Guggenheim Museum

MOMA- The Museum of Modern Art

The Metropolitan Museum

הרצאה מס’ 1, יום שני 26 באפריל בשעה 17:00

המטרופוליטן – אוצרות האמנות והתרבות החשובים ביותר בעולם

מוזיאון המטרופוליטן שואף לייצג את התרבות האנושית כולה, על כל היבטיה וגווניה. הרעיון לייצג את כלל התרבות שייך לעידן אחר, של פרוייקטים מונומנטליים. כיום המטרופוליטן חולש על אחד האוספים הגדולים והמשמעותיים ביותר למחקר תרבותי. ניתן לבלות ימים שלמים בשוטטות בין חללי התצוגה העצומים שלו, שהם בפני עצמם משמשים כמופע ראווה של אלפי שנות תרבות.

 

הרצאה מס’ 2, יום שני 3 במאי בשעה 17:00

MOMA המוזיאון לאמנות מודרנית- על המוסד החשוב ביותר בעולם לאמנות עכשווית

המוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק, או בשמו המוכר יותר, המומה, שייך לחוג מצומצם במיוחד של מוזיאונים בעולם המכתיבים את הטון בסצינת האמנות העכשווית. המומה שהחלה את דרכה כחלל תצוגה קטן שמיועד לבילוי משפחתי בסופי השבוע, הפך עם הזמן להוות את פסגת השאיפות עבור מרבית אמניות ואמני העולם המערבי.

 

הרצאה מס’ 3, יום שני 10 במאי בשעה 17:00

הגוגנהיים – מוזיאון קטן ומיוחד ששינה לעד את החוויה המוזיאלית, ומה מצופה ממבקר במוזיאון

הגוגנהיים רכש את יוקרתו בזכות בחירה קפדנית של אמנות מודרנית ועכשווית, אך גם בזכות המבנה יוצא הדופן שלו, שתוכנן על ידי פראנק לויד רייט. הגוגנהיים יצר סטנדרט עולמי ביחס לחוויית הביקור בתערוכות מוזיאליות.

*ההרצאות יתקיימו בזום בימי שני בשעה 17:00

*הקישור יישלח אליכם במייל, כשעתיים לפני תחילת כל הרצאה בשעה 15:00

*הקישור הוא לחדר המתנה בזום, בעקבות תקנות אבטחה חדשות של חברת זום

10 דקות לפני תחילת ההרצאה תוכנסו להרצאה.

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בהתחברות ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 054-4347213

*קישור להקלטת ההרצאה ניתן לקבל לפי בקשה למייל daniel.w@skygp.co.il בתוקף לשבועיים לאחר ההרצאה

מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

נשמח לראותכם איתנו!

*כל התמונות מפורסמות בהתאם לסעיף 27 א לחוק זכויות היוצרים. באם אתם מרגישים נפגעים מפרסום תמונות אלו, אנא הודיעונו מיידית למייל info@shamayim.co.il ואנו נסירן.

תאריכים: 26 באפריל+ 3,10 במאי, ימי שני ב 17:00

סגירת נגישות