המסע בעקבות באך – כריסטמס- דצמבר- 2022

טיול מאורגן באך דצמבר 2018

המסע בעקבות באך 6- 14 בדצמבר 2022

טיול תוכן מרתק בעקבות המלחין אשר כבש את דפי ההיסטוריה
מסע למקומות ולאירועים אשר שינו את פני ההיסטוריה של המוסיקה הקלאסית

ליווי והדרכה ומוזיקלית: דוד ויצטום

שוק חג המולד בברלין // צילום: Sergey Galyonkin

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון (חובה)

איך שמעת על הנסיעה? (חובה)

נושא:

יום שלישי, 6.12.2022 – ויימאר

נמריא בטיסת בוקר ישירה של חברת אל על לברלין.

נגיע לעיר Weimar, בה נשהה במלון Elephant חמישה כוכבים דלקס הממוקם בכיכר העיר. ויימאר הינה אחת מערי התרבות החשובות והיפות באירופה. מרכז אומנות, מוסיקה ואדריכלות שבה התגוררו ענקי הרוח הסופרים גתה ושילר, וגדולי המוסיקאים באך, בטהובן וליסט. אנו חוזרים אל המסע המוזיקאלי והגיאוגרפי בעקבות יוהן סבסטיאן באך, נצר גאוני למשפחה מוזיקלית שפעלה באזורה המזרחי של גרמניה משך מאות שנים. את המסע נפתח בוויימאר, בירת התרבות הגרמנית הקלאסית, עירם של יוהן וולפגנג פון גתה ופרידריך שילר, שם חי באך בצעירותו.

את אחר הצהרים נבלה בהאזנה להרצאת מבוא מאת דוד ויצטום, ולאחר מכן נאכל ארוחת ערב במסעדת המלון Elephatkeller.

טירת Wartburg

יום רביעי, 7.12.2022 – ויימאר / אייזנאך

סיור בעיר Eisenach – עיר הולדתו של הגאון יוהן סבסטיאן באך וכן מקום הולדתה של הדת הפרוטסטנטית. נבקר בטירת Wartburg המפורסמת בשל “מלחמת הזמרים” אשר נערכה בה במאה ה-12, גם תרגום התנ”ך והברית החדשה לגרמנית נערך כאן ע”י מרתין לותר, וכן ביצוע הבכורה של האופרה טנהויזר מאת וגנר.

לאחר הפסקת קפה, סיור ב-Bach House – בית הולדתו של באך, אשר משמש אחד המוזיאונים החשובים על חייו ועבודתו של המלחין. נאזין לצלילים שמימיים של כלים עתיקים בהדגמה חיה וכן נלמד על תולדות משפחת באך הענפה ומקורות ההשראה המוסיקלית של המלחין.

באולם המוזיאון נשמע הדגמה מוזיקאלית לצד הרצאה על כלי הנגינה – צ’מבלו, קלוויקורד, עוגב קטן, שהיו במשכנו של באך – וזאת, בביתו המקורי של המלחין, שהפך למוזיאון המושך אל העיירה הצנועה עולים לרגל מן העולם כולו.

אחה”צ הרצאה של דוד ויצטום.

בערב נאזין לקונצרט קאמרי Mostly Bach מיצירות באך במלון.

Lars Conrad בריטון

Luzia Ernst מצו סופרן (צילום: לנה פוגל)

יום שישי, 9.12.2022 – ויימאר / לייפציג

בבוקר הליכה נינוחה בסמטאותיה של ויימאר. לאחר הפסקת קפה נחתום את ביקורנו בויימאר ונצא לעיר לייפציג, שם נתגורר במלון Steigenberger Grandhotel Handelshof, חמישה כוכבים דלקס, הנמצא בכיכר העיר, ובמרכז הכריסטמס מרקט של לייפציג.

במרכז הסיור עומדת העיר הגדולה לייפציג, תחנתו הסופית של המלחין ומשפחתו, למשך יותר מ25 שנים.

אחה”צ ארוחה משותפת במסעדה.

לערב אחד נבצע קפיצת דרך מוזיקאלית אל המאה ה19, כדי לא להחמיץ את האופרה “לה טרוויאטה” מאת וורדי, שמבצע בית האופרה המקומי והחדשני של לייפציג,
המתחרה לאחרונה עם ברלין בחיי המוזיקה והתרבות שלה.
לה-טרוויאטה, האופרה הביקורתית והסוערת שיצר ורדי בעקבות ספרו של אלכסנדר דומא, “הגברת עם הקמליות”, בשנת 1853.
סיפורה הטראגי של ויולטה, המעיזה לערער על מוסכמות חברתיות, הפך ליצירה בת אלמוות.

יום חמישי, 8.12.2022 – ויימאר / ארנשטט

בדרכנו אל ילדותו ובחרותו של יוהן סבסטיאן נגיע לעיר הקטנה ארנשטט, בה קיבל באך הגאון את משרתו הראשונה וכאן כתב את יצירתו המפורסמת “טוקטה ופוגה” ברה מינור לעוגב. נתחיל את הביקור המודרך בעיירה בטירה בה נמצאים מוזיאון באך, מוזיאון המיניאטורות המפורסם “מון פליזיר” ולאחר מכן נמשיך לכנסיית באך ונאזין לקונצרט לעוגב בכנסיה שם פעל באך עצמו – ובנגינת העוגב של באך, שנשמר בכנסייה לצד עוגב חדיש ועצום ממדים: Jörg Fritz Reddin, יורשו של באך כנגן העוגב בכנסיה, ישמיע שורה של “קוראל-פרלודים” מאת באך, יצירות קצרות המתבססות על מנגינות ליטורגיות נוצריות, לצד אילתור – ממש כשם שעשה באך כ 300 לפניו.

לה טריויאטה (צילום: טום שולץ)

אולם המראות בקתן

יום שבת, 10.12.2022 – לייפציג / קתן

נגיע גם לעיר הקטנה קתן, שם בילה באך עם רעייתו הראשונה מריה ברברה חמש שנים מאושרות – ויצר את יצירותיו הכליות האלמותיות. אחרי סיור מודרך וקסום באולם הקונצרטים המלכותי “אולם המראות” המארח נגנים והקלטות מן העולם כולו נגיע לכנסייה הגדולה בעיר. שם נשמע מקרוב – ואף נוכל לחזות – ברסיטל נוסף לעוגב, כמה מהטוקטות והפרלודים לכלי – בביצועה של הנגנית הממונה על הכנסיה בקתן.

לצד באך, מתפארת לייפציג גם בתושב מפורסם אחר – פליקס מנדלסון, שניצח בזמנו על תזמורת הגוונדהאוז וחילץ מתהום הנשייה את יצירת הענק של באך – ה”מתאוס פסיון”, יותר ממאה שנם לאחר שבוצעה בלייפציג בניצוחו של באך. גם ביתו הפך למוזיאון, המארח בקביעות קונצרטים ורסיטלים.

בין חדרי הבית שנשמר כשהיה מאז המאה ה19, נשמע קונצרט קאמרי

יום ראשון, 11.12.2022 – לייפציג

בבוקר הרצאה של דוד ויצטום. מרכז העיר המרשים של לייפציג עם הכריסטמס מרקט המקושט לחג, יהיה מוקד שהייתנו היום.לאחריה סיור מודרך במוזיאון והארכיון המרכזי העולמי של באך. לאחר הפסקת קפה, נצא לסיור רגלי מודרך להיכרות עם מרכז העיר.

בערב שיאו של המסע הוא ללא ספק “האורטוריה לחג המולד”, שתבצע בכנסיית תומס עצומת הממדים התזמורת המפורסמת של לייפציג – ה”גוונדהאוז”, עם מקהלת הילדים הידועה של הכנסייה וסולניות וסולנים אורחים. זו הייתה כמובן המקהלה עליה ניצח באך עצמו משך שנים רבות, כמנהל המוזיקאלי של בית הספר בכנסיה.

האורטוריה – שהיא, למעשה, סדרה של 6 קנטטות (מהן מבוצעות בערב אחד 3) המתארות את לידתו של ישו והבשורה שעתיד הילד להביא אל העולם, מבוצעת בכנסית תומס מדי שנה לקראת חג המולד, וגם היא, מטבע הדברים אחת החוויות המקבצות המונים ללייפציג.

יום שני, 12.12.2022 – פוטסדאם / ברלין

נסיעה לעיר פוטסדאם לביקור בארמון החדש וגני Sansoucci. לאחר הסיור המודרך בארמון ובגנים עוצרי הנשימה שסביבו, נשים פעמינו לברלין המקושטת כולה לקראת חג המולד למלוננו המרכזי והמפואר Marriott Berlin Potsdamer Platz.

ארוחת ערב משותפת במסעדה

יום שלישי, 13.12.2022 – ברלין

בוקר חופשי בברלין.

בברלין נחתום את המסע ב“חליל הקסם”, באולם “האופרה הגרמנית” שבמערב העיר. וולפגנג אמדאוס מוצרט נולד אמנם 6 שנים בלבד לאחר מותו של באך – אך פתח בפני העולם המוזיקאלי עידן חדש ומהפכני, שבמרכזו האופרות הגדולות שיצר. באך מעולם לא הלחין אופרה – ומעולם לא יצא מגבולות מחוזות ילדותו ובחרותו. ואילו מוצרט היה מילדותו אורח בבירות אירופה, ותשוקתו לאופרה הולידה יצירות שרובן מושפעות מהשפה והמסורת האיטלקית, אך בערוב ימיו הלחין את האופרה הגרמנית הידועה מכולן, יצירה החודרת לעולם האגדות וטקסי אגודת הסתר “מסדר הבונים החופשים”, שמוצרט היה אחד מחבריו.

יום רביעי, 14.12.2022 – ברלין / ישראל

נמריא בטיסת בוקר ישירה של חברת אל על לישראל לשדה התעופה בן גוריון. נחיתה בישראל בשעות אחה”צ המוקדמות.

*הזכות לשינויים שמורה למארגנים.

*אנחנו מפעם לפעם מעדכנים את תוכנית הנסיעה והיות שיש דברים שאינם תלויים בנו, אנו מתחייבים להודיעכם על שינויים מהותיים ברגע שהם קורים.

שוק חג המולד בברלין (צילום: ארליד ואגן)

*כל התמונות מפורסמות בהתאם לסעיף 27 א לחוק זכויות היוצרים. באם אתם מרגישים נפגעים מפרסום תמונות אלו, אנא הודיעונו מיידית למייל info@shamayim.co.il ואנו נסירן.

*הזכות לשינויים שמורה. קיום האירוע בהתאם להוראות משרד הבריאות.

 

מה כלול במחיר הנסיעה

 • טיסות ישירות בחברת אל על לברלין וחזרה
 • אוטובוס תיירים מפואר צמוד לקבוצה ככל הנדרש
 • בתי מלון 5 כוכבים על בסיס B&B
 • מלווה לקבוצה מטעם חברת שמים הפקות בינלאומיות
 • הדרכה צמודה של דוד ויצטום
 • כניסות לכל האתרים, ארמונות, מוזיאונים
 • קונצרטים / מופעים
 • 5 ארוחות משותפות
 • מערכת שמע אישית
 • שירותי סבלות במלונות
 • טיפים לנותני שירות
 • המחיר ליחיד בחדר זוגי – 16,824 ₪
 • המחיר לזוג – 28,926 ₪

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון (חובה)

איך שמעת על הנסיעה? (חובה)

נושא:

סגירת נגישות