המסע בעקבות באך – 18-26 ביוני 2019

טיול מאורגן באך דצמבר 2018

המסע בעקבות באך – 18-26 ביוני 2019

טיול תוכן מרתק בעקבות המלחין הנצחי והגדול מכולם
מסע לאתרים ולאירועים ששינו את ההיסטוריה ואת המוסיקה הקלאסית

כולל פסטיבל באך בלייפציג

Weimar / Eisenach / Arnstadt / Leipzig / Halle / Koethen / Potsdam / Berlin

בהדרכת דוד ויצטום

ליווי מוסיקלי וארגוני מקצועי בשילוב הפקה איכותית מבית “שמים הפקות בינלאומיות”

אל תחמיצו! צרו קשר עכשיו ונחזור אליכם עם כל הפרטים.


שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון (חובה)

נושא:

יום שלישי, 18.6.2019 – ויימאר

נמריא בטיסת אל על ישירה וסדירה לברלין בבוקר. נגיע לעיר ויימאר, בה נשהה 2 לילות במלון Elephant המפורסם – חמישה כוכבים דלקס, הממוקם במרכז – בכיכר ההיסטורית של העיר.

העיר הקטנה והעתיקה ויימאר הינה אחת מבירות התרבות החשובות והיפות באירופה. מרכז אמנות, מוסיקה ואדריכלות שבה התגוררו ענקי הרוח, הסופרים גתה ושילר, וגדולי המוסיקאים – בהם באך ופרנץ ליסט.

אחה”צ נשמע הרצאת מבוא מאת דוד ויצטום בספריית המלון, שבה שהה וכתב גם הסופר הגדול תומאס מאן, ולאחריה נסעד ארוחת ערב במסעדה המפוארת של המלון.

יום רביעי, 19.6.2019 – ויימאר / אייזנאך / ארנשטאט

בבוקר נסייר בעיר אייזנך, עיר הולדתו של יוהן סבסטיאן באך, שבה לימד גם מרטין לותר, מייסד הפרוטסטנטיזם בגרמניה. נעלה אל טירת וורטבורג המתנוססת מעל העיר, מבצר עתיק יומין מן המאה ה11, שהתפרסם כבר בימי הביניים בשל “מלחמת הזמרים” שנערכה בו במאה ה-12. שם תרגם מרטין לותר, במסתור מרדיפת הקיסר והאפיפיור, את הברית החדשה לשפה גרמנית, ובאולם האגדי המרכזי של הטירה התקיים ביצוע הבכורה של האופרה “טנהויזר” מאת וגנר.

לאחר מנוחה קצרה וכוס קפה איכותי, נמשיך אל בית הולדתו של באך, המשמש כיום אחד המוזיאונים החשובים המתארים את חייו ועבודתו של המלחין. נאזין לצלילים שמימיים של כלים עתיקים בהדגמה חיה וכן נלמד על תולדות משפחת באך הענפה ומקורות ההשראה המוסיקלית של המלחין.

נמשיך לעיר הסמוכה ארנשטט: כאן קיבל באך הצעיר את משרתו הראשונה כנגן עוגב, וכאן כתב את יצירתו המפורסמת לכלי הנשגב – “טוקטה ופוגה” ברה מינור, שזכתה לאינספור ביצועים וגרסאות.

בארנשטט נבקר גם במוזיאון באך ומוזיאון המיניאטורות, נצפה ונקבל הסברים על הכלים העתיקים וכן על העוגבים מתקופתו של באך. נמשיך לכנסיית באך ונאזין להדגמות והרצאתו של עוגביסט הכנסייה, האמן הידוע Jörg Reddin.

נחזור לעיר ויימאר ובערב ארוחה משותפת במסעדה.

By Thomas doerfer (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons

טירת ורטבורג – Photo by Thomas doerfer

יום חמישי, 20.6.2019 – ויימאר / לייפציג

בבוקר נאזין להרצאה של דוד ויצטום במלון, ולאחר שעה קלה חופשית לסיורים אחרונים בעיר נחתום את ביקורנו בויימאר ונצא לעיר לייפציג.

בעיר לייפציג נשהה 4 לילות במלון 5 כוכבים דלקס Handelshof Steigenberger Grandhotel, המלון המפואר ביותר בלייפציג שנמצא בלב ליבה של העיר העתיקה, במרחק הליכה קצר מכל האתרים המרכזיים.

לייפציג, תחנתו הארוכה ביותר והאחרונה של באך, היא אחת מבירות התרבות האירופיות הזוכות בשנים האחרונות לעדנה ופריחה. לייפציג הייתה מתמיד עיר מסחר שוקקת, מרכז לירידים ותערוכות – והיום, לאחר שהתאוששה משנות ההזנחה בעידן חלוקת גרמניה, היא מרכז תרבות, אקדמיה ואמנות, אבן שואבת לצעירים ולאמנים – תחרות של ממש לברלין.

אחה”צ – קונצרט מוסיקת רועים וצייד בביצוע בכורה עם Lautten Compagney Berlin וסולנים. בערב, קונצרט מוסיקה לנסיך המזהיר ליאופולד עם Deutsche Hofmusik, צ’מבלו וסולנים.

יום שישי, 21.6.2019 – לייפציג

בבוקר נאזין להרצאה של דוד ויצטום. לאחר מכן, נצא לסיור מודרך בארכיון העולמי ומוזיאון באך.

בצהריים ארוחה משותפת במסעדה.

אחה”צ: קונצרט הפסיון לפני באך עם האנסמבל האינסטרומנטלי הבלגי Ricercar Consort וסולנים. בערב ארוחה משותפת במסעדה.

אולם המראות

יום שבת, 22.6.2019 – לייפציג / האלה

אחר ארוחת בוקר עשירה, נצא לסיור מודרך בעיר השכנה ללייפציג – האלה, עירו של הגאון הנדל. נבקר בביתו של הנדל שהפך למוזיאון מוסיקלי עשיר, ובקתדרלה המרכזית של העיר, שחלקה העתיק נשמר ושוחזר באורח מקסים.

בערב נאזין לקונצרט מתיאוס פסיון על הבמה, גולת הכותרת ביצירתו הקולית הדרמאטית של באך, ואחד משיאי התרבות המערבית בכל הזמנים, עם מקהלת הילדים של האופרה של לייפציג וסולנים.

יום ראשון, 23.6.2019 – לייפציג / קתן

בבוקר נצא לעיר Koethen לטירת הארמון של הנסיך לאופולד, בה כתב באך את היצירות האינסטרומנטליות השמימיות שלו – הקונצרטים הברנדרבורגים, הסוויטות לצ’לו וכן סונטות רבות. נסייר בארמון ובכנסיית באך ונאזין להדגמות על העוגב של הכנסיה. קתן, עיר קטנה וחמימה, היתה המקום שבו היה באך מאושר בחייו הפרטיים ובעולמו המוסיקלי, והעיר הקטנה נשמרה בחלקה – ובחלקה זכתה לשחזור, במיוחד “אולם המראות” המפואר שם ביצע באך את יצירותיו הכליות הגדולות, ושם מקליטים עד היום גדולי הסולנים והאנסמבלים את יצירותיו של באך מאותם ימים מאושרים.

אחה”צ הקונצרט קנטטות וימאר עם האנסמבל הקולי “ווקס לומיניס” הנפלא, המרבה לבצע את המוסיקה של באך ובני תקופתו.

בערב, הקונצרט המיסה בסי בלבוש חדש. היצירה המוסיקלית הגדולה ביותר שנכתבה אי פעם עם מקהלת Tölzer Knabenchor, להקת האופרה מפריז Opera Fuoco וסולנים.

יום שני, 24.6.2019 – לייפציג / פוטסדאם / ברלין

בבוקר נצא לעיר פוטסדאם ולארמון המלך פרידריך, “סן סוסי”, שם התקיים המפגש ההיסטורי הייחודי בין באך לבין המלך פרידריך הגדול, שבעקבותיו כתב באך את יצירתו המפורסמת, “המנחה המוסיקלית”. לאחר סיור מודרך בארמון הבארוקי המהודר ובגנים עוצרי הנשימה שסביבו, נשים פעמינו למרכז העיר פוטסדאם.

לקראת הצהרים נצא למלוננו Intercontinental.

בערב – קונצרט של מוסיקה קאמרית בבניין המפואר והמשופץ של האופרה הברלינאית באונטר דן לינדן.

מלונות בדרגת התיירות הגבוהה ביותר

יום שלישי, 25.6.2019 – ברלין

יום חופשי בברלין.

בערב נצפה בבלט רומאו ויוליה ב-Deutsche Oper Berlin.

יום רביעי, 26.6.2019 – ברלין / ישראל

טיסת אל על ישירה וסדירה לארץ בשעות הבוקר.

המסע בעקבות באך – הצטרפו אלינו!


שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון (חובה)

נושא:

מה כלול במחיר הנסיעה

 • טיסות ישירות בחברת אל על לברלין וחזרה
 • אוטובוס תיירים מפואר לקבוצה בכל תקופת הנסיעה ככל הנדרש
 • בתי מלון על בסיס B&B
 • מלווה לקבוצה מטעם חברת “שמים הפקות בינלאומיות”
 • ליווי והדרכה אמנותית צמודה של דוד ויצטום
 • כניסות לכל האתרים, ארמונות, מוזיאונים
 • 5 מסעדות
 • קונצרטים / מופעים
 • טיפים לנותני שירות
 • מערכת שמע אישית
 • שירותי סבלות בבתי המלון

סגירת נגישות