‘הסיפור שלה’ : אמניות מובילות בשדה האמנות- מאי 2021

סינדי שרמן- מרינה אברמוביץ- סופי קאל

עם יונתן אולמן, אמן ומרצה לאמנות

לכל ידידנו היקרים שוחרי המוסיקה, האמנות והתרבות,

מזמינים אותכם ל- 3 הרצאות חדשות ומרתקות עם יונתן אולמן, אמן ומרצה לאמנות.

על הסדרה: בסדרה נכיר כמה מהיוצרות המובילות בשדה האמנות כיום. נראה איך העשייה שלהן הרחיבה את המנעד של מה שניתן לדבר עליו. הזדמנות ללמוד על אינטימיות, קרבה, זוגיות, זהות והגדרה עצמית מכמה מהאמניות החשובות ביותר שפועלות כיום!

יונתן אולמן בוגר תואר שני מטעם המחלקה לאמנות של ה-School of Visual Arts בניו יורק, ותואר ראשון מטעם המחלקה לאמנות של בצלאל, האקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים.

זוכה פרס מצוינות מטעם בית הספר לאמנות חזותית, ניו-יורק,  פרס מצוינות מטעם המחלקה לאמנות של בצלאל, האקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים.  פרס שטראוס למצוינות מטעם המחלקה להיסטוריה ותיאוריה, בצלאל, האקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים.

מדריך ומרצה במחלקת החינוך של מוזיאון ישראל בירושלים, מוזיאון תל אביב לאמנות, קתדרה וTalking Art. היה שותף בחשיפת, שימור ושחזור של ציורי קיר בעלי ערך היסטורי בכל רחבי הארץ – תחת הנחייתו של שי פרקש. אמן אורח בביה”ס פדי הייטסטאון בניו-ג’רזי. הדריך סיורי אמנות פרטיים וקבוצתיים בניו יורק. מייסד שותף של גלרית ‘מקום לאמנות בקרית המלאכה’. מייסד שותף ומורה בפרויקט מצוינות באמנות, פרויקט שיתופי של ג’וינט ישראל ובצלאל בנצרת עילית.

עבודותיו מוצגות באוספים רבים ביניהם: “אוסף אס.טי.ארט” ביפו, “קרן מנדל” במכון מגיד בירושלים,  אוסף קבע בבנק הלאומי בתל אביב. כמו כן הציג תערוכות רבות בניו יורק ובישראל.

הרצאה מס’ 1  יום רביעי 12 במאי בשעה 17:00

מרינה אברמוביץ ואוליי – סיפור אהבה?

במשך 12 שנים אמנית המיצג מרינה אברמוביץ ובן זוגה לחיים וליצירה, אמן הפרפורמנס אוליי, הפכו את היחסים ביניהם לנושא היצירה שלהם. מכלול המיצגים שלהם טשטש את הגבול בין החיים לאמנות, בעודם בוחנים את התפקידים המגדריים, ואת גבולות היכולות הפיזיות והפסיכולוגיות שלהם, במיוחד כאשר לוקחים בחשבון כמה פעמים סכנה ממשית
נהפכה חלק אינטגרלי מעשייתם. ההרצאה בוחנת את דרכם המשותפת – מתחילתה הרומנטית ועד סופה הטראגי.

 

הרצאה מס’ 2  יום רביעי 19 במאי בשעה 17:00

סינדי שרמן – מי אני?

סינדי שרמן נחשבת כיום לאחת הצלמות החשובות והמשמעותיות ביותר בעולם. מאז שנות ה 80′ ועד היום היא מצלמת כמעט בלעדית דבר אחד בלבד – את עצמה. ב’עידן הסלפי’, בו לכולנו יש את האפשרות להצטלם ולחלוק את הצילומים שלנו עם העולם, היצירה שלה רק הולכת ונהיית רלוונטית יותר ויותר.

 

הרצאה מס’ 3 יום רביעי 26 במאי בשעה 17:00 

סופי קאל – אינטימיות?

סופי קאל החלה את מסלול הקריירה שלה בצורה לא שגרתית – במהלך שנות ה 80′ , לאחר שבע שנים של שוטטות ברחבי העולם, היא חוזרת למולדת שלה פריז. גם שם היא חשה אבודה. על מנת “לתת כיוון לשיטוטיה”, קאל החלה לעקוב אחר זרים ברחוב, ולתעד בצילום ובכתב את מעשיהם. אחד המסעות הללו אף הוביל אותה לעקוב אחר גבר זר מפריז לונציה. לימים, מעשים מסוג זה הגדירו את הקריירה של מי שכונתה ‘המרסל דושאן של כביסה רגשית’.

*ההרצאות יתקיימו בזום בימי רביעי בשעה 17:00

*הקישור יישלח אליכם במייל, כשעתיים לפני תחילת כל הרצאה בשעה 15:00

*הקישור הוא לחדר המתנה בזום, בעקבות תקנות אבטחה חדשות של חברת זום

ו10 דקות לפני תחילת ההרצאה תוכנסו להרצאה.

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בהתחברות ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 054-4347213

*קישור להקלטת ההרצאה ניתן לקבל לפי בקשה למייל daniel.w@skygp.co.il בתוקף לשבועיים לאחר ההרצאה

מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

נשמח לראותכם איתנו!

*כל התמונות מפורסמות בהתאם לסעיף 27 א לחוק זכויות היוצרים. באם אתם מרגישים נפגעים מפרסום תמונות אלו, אנא הודיעונו מיידית למייל info@shamayim.co.il ואנו נסירן.

תאריכים: 12,19,26 במאי ימי רביעי ב 17:00

סגירת נגישות