מוסיקת הכליזמרים /מוסיקת נשמה יהודית – מרץ 2021

מוסיקת הכליזמרים /מוסיקת נשמה יהודית

דייב טאראס, נעמי שמר, כנר על הגג

עם אמן הקלרינט הבינלאומי חנן בר סלע,

המנהל האמנותי של פסטיבל הכליזמרים בצפת מזה שנים רבות

לכל ידידנו היקרים חובבי התרבות והמוסיקה,

אנו שמחים להזמין אתכם לסדרה חדשה של שלוש הרצאות מוסיקליות עם אמן הקלרינט הבינלאומי חנן בר סלע, המנהל האמנותי של פסטיבל הכליזמרים בצפת מזה שנים רבות.

מלווה בקלידים דביר בר סלע.

חנן יעשה סדר, ידגים ויסביר מה משותף ל: אמפיתיאטרון הטיילת בנתניה, שלמה גרוניך, תחנת הרכבת באודיסה ודייב טראס מניו יורק ,צלילים מבסרביה, נעמי שמר והרבי המרקד, פרחים מלונדון, ברודווי, ר’ משה לייב מססוב ,ריקוד האש והבקבוק, הר מירון, רבי שמעון בר יוחאי, קוזקים ושיכורים אוקראינים, האדמו”ר הזקן, חצר בית עבו בצפת.

*ההרצאות כוללות נגינה חיה של ניגונים לצד האזנה לקליפים משמחים.

חנן בר-סלע

המנהל האמנותי של פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי בצפת מזה 24 שנה וכן של פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי בירושלים, רעננה והקריה האקדמית אונו.

ביצע תפקידים רבים ומגוונים כסמנכ”ל רדיו “קול חי”, המנהל המוסיקלי במח’ למורשת ישראל של הטלוויזיה הישראלית ערוץ 1, מנכ”ל נהורה – המכון הישראלי לסרטים על נושאים יהודיים, מנכ”ל תיאטרון הגולם בע”מ – מיוסיקל בפראג, מנהל אמנותי ומפיק של סדרות מוסיקה בהיכלי תרבות ברחבי הארץ.

נגן קלרינט וסקסופון מזה שנים, בעל סגנון ייחודי בתחום מוסיקת נשמה יהודית. הופיע בפסטיבלים רבים כמו: תור הזהב אשדוד ופסטיבל העוד ירושלים.

סולן ראשי בקונצרטים למוסיקת נשמה יהודית בארץ וברחבי העולם עם תזמורות רבות כמו: התזמורת הסימפונית של רדיו וינה, קישינב, קייב, ירושלים, סימפונט רעננה ,הסינפונייטה הישראלית באר שבע ועוד. הופיע כסולן ראשי בתיאטרון יידישפיל.

הופיע וניגן רבות עם רב האמן שלמה גרוניך.

מנצח תזמורות ומקהלות והיו לו שיתופי פעולה מוסיקליים רבים כמו עם: מאסטרו גיורא פיידמן, מאסטרו ראול חאורנה-  בניו יורק, מאסטרו פיליפ קופר- בית האופרה פריס, קוראדו ג’יופרדי – לה סקלה מילאנו,  בוריס אלקברדיאן- מטרופוליטן ניו יורק, אריאל זילבר, יהורם גאון ועוד.

הרצאה מוסיקלית מס’ 1

יום שני 1 במרץ בשעה 19:00

כליזמרים – הניגונים והסיפורים

נעשה הכרות עם הרכב כליזמרי טיפוסי על כליו. נלמד על גלגולו של ניגון כליזמרי רומני תוסס, אשר מקורו בבסרביה עם תחנת ביניים בתיאטרון אידיש. נתוודע לכליזמרים מהגרים בניו יורק בראשית המאה הקודמת ועוד.

 

הרצאה מוסיקלית מס’ 2

יום שני 8 במרץ בשעה 19:00

מוסיקה מחצרות חסידים במזרח אירופה 

נתוודע לקסמם של ניגונים מחצרות חסידים במזרח אירופה. נאזין לניגוני חסידות חב”ד והסיפורים שמאחוריהם. ננגן ונקשיב לניגונים מחצרות חסידות ברסלב, בעלזא, ויז’ניץ ונגלה השפעות שלהם על המשוררת הלאומית נעמי שמר.

נלמד על גלגולו של שיר שיכורים אוקראיני לצד ריקוד קוזקים, אל תוך מסורת חצרות החסידים. ונגלה מהם מקורות ניגונו של רבי משה לייב מססוב בגלגוליו השונים.

 

הרצאה מוסיקלית מס’ 3

יום שני 15 במרץ בשעה 19:00

כליזמר ארץ ישראלי לצד שירים חסידיים בני זמננו 

נחשף למסורת ניגוני מירון המבוצעים למעלה מ 250 שנים בהר מירון, בהילולת רבי שמעון בר יוחאי. ניגונים וריקודים עם ארומה של מזרח מערב המלווים  בדברי “הבדחן”, הסטנדאפיסט של חבורת הכליזמרים.

נלמד על גלגולו של הניגון ‘מכתב לרבי’- נקודה. נתבשם מיצירותיו של המוסיקאי, המלחין והמנצח יגאל צליק, מייסד מקהלת “פרחי לונדון” The London School of Jewish Song חלוצה ופורצת דרך בתחום המוסיקה החסידית בשנות ה 70 של המאה הקודמת.

כמו כן נתוודע לרב שלמה קרליבך, מבשר ומייסד ז’אנר מוסיקלי הקרוי על שמו ונחשב לאחד מגדולי הזמרים החסידיים של המאה ה-20 הידוע בכינויו הרבי המרקד.

*ההרצאות המוסיקליות יתקיימו בזום בימי שני בשעה 19:00

*הקישור יישלח אליכם במייל, כשעתיים לפני תחילת כל הרצאה בשעה 17:00

*הקישור הוא לחדר המתנה בזום, בעקבות תקנות אבטחה חדשות של חברת זום

ו10 דקות לפני תחילת ההרצאה תוכנסו להרצאה אוטומטית

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בהתחברות ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 054-6560787 או למייל info@shamayim.co.il

*קישור להקלטת ההרצאה ניתן לקבל לפי בקשה- בתוקף לשבועיים לאחר ההרצאה

מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

נשמח לראותכם איתנו!

תאריכים: 1,8,15 במרץ, ימי שני ב 19:00

סגירת נגישות