מיינדפולנס, זן ואמנות: דרך הזן לאמנות- מרץ אפריל 2021

הבנה, תרגול ויישום של זן ומיינדפולנס לטובת חווית החיים ויצירה אומנותית

עם זיו סגל, מורה מיינדפולנס, מדיטציה,

זן ופילוסופיה בודהיסטית

לכל ידידנו היקרים שוחרי המוסיקה, האמנות והתרבות,

מזמינים אתכם ל- 3 מפגשי זום חדשים על הזן והמיינדפולנס.

הזן והמיינדפולנס הם שתי נביעות מנהר ההוראה הבודהיסטית. תרגולם מאפשר נוכחות מלאה בחיים על גווניהם, הרחבת הקלט של חוויות ואפשרויות, הבנה אוניברסלית של העולם והתפתחות כאדם, כיוצר וכאמן.

בסדנה ייחודית זו יציג זיו סגל, מורה בכיר לזן ומיינדפולנס, את יסודות ותרגול הזן ואז ייקח אותנו למסע של מילים, חוויה יפנית ואומנות מודרנית שיעזור לנו להבין ולהרגיש את חווית הזן הנגישה עבורנו בכל מקום ובכל זמן.

הסדנה מציעה למשתתפים חוויה משולבת של רוח וחושים ואפשרות להבנה טובה יותר של מהו זן ומה המשמעות והפוטנציאל של לימוד, תרגול והליכה בדרך הזן.

*המפגשים כוללים תרגול חוויתי של מדיטציות זן. ההשתתפות מתאימה לכל אחד שפתוח להתנסות ואינה מצריכה ידע מוקדם. לטובת התרגול יש לוודא סביבת האזנה שקטה ונוחה לשיעור.

זיו סגל הוא מורה מיינדפולנס, מדיטציה, זן ופילוסופיה בודהיסטית שמתמחה בפיתוח תהליכי הנחיה והנחיה נוגעת ומשמעותית לחיים. זיו משלב בין זרמים שונים ובעיקר בין מסע הרוח למסע החיים על גווניו הרבים. זיו הוא מרצה בכיר באקדמיה, מומחה לשווקים פיננסיים ומימון התנהגותי ובעל טורים בתחום. מלמד ומנחה סדנאות מגוונות בנושאים של מיינדפולנס, מסע והתפתחות אישיים ואימון מנטאלי. מגוון הסדנאות כולל סדנאות למנהלים ואנשי פיננסים, מרצים ומנחים, סטודנטים, ארגונים, קבוצות פרטיות ויחידים בארץ ובעולם. תושב מצפה רמון.

מפגש זום מס’ 1, יום חמישי 25 במרץ בשעה 17:00

דרך הזן

במפגש נרחיק בדמיוננו אל המזרח, אל סין ויפן ואל הטאואיזם והזן שהתפתחו שם. נדבר על לאו צה וספר הטאו, על זן כתרגול, פילוסופיה ואורח חיים, על זרמי החיים – יין ויאנג ועל וואבי סאבי: היופי שבארעיות ובאי השלמות. ניפתח למרחב התודעתי ששימש השראה ומקור יצירה לאומנים רבים.

 

מפגש זום מס’ 2, יום חמישי 1 באפריל בשעה 17:00

זן ואומנות המילים

דוגן אמר: ״בפסוק בודד אבטא את הדרך״. דיבור מדויק ומשמעות הדיבור הם מרכיב משמעותי בתרגול הבודהיסטי. במפגש נכיר את העולם המרגש, החודר והמשתף של שירי ההיקו שמקורו ביפן שהופך להיות טרנד עולמי ונעיף מבט מחודש על שירים של ליאונרד כהן, יהודה פוליקר, החיפושיות ושלמה ארצי. מה נגלה בהם? את זרם הנהר האוניברסלי….

 

מפגש זום מס’ 3, יום חמישי 22 באפריל בשעה 17:00

זן ואומנות (החיים)

במפגש נחזור בדמיון ובתמונות ליפן ונראה איך הזן מתממש להיות אומנות החיים. נדבר על זן ואוכל, אומנות טקס התה, הארכיטקטורה של מנזרי זן בדגש על גינות הזן, חווית הניגודים, הוקוסאי וקליגרפיה. בחלקו השני של המפגש נסתכל על יצירות מערביות מוכרות ונחווה אותן בדרך הזן.

*מפגשי הזום יתקיימו בימי חמישי בשעה 17:00

*הקישור יישלח אליכם במייל, כשעתיים לפני תחילת כל הרצאה בשעה 15:00

*הקישור הוא לחדר המתנה בזום, בעקבות תקנות אבטחה חדשות של חברת זום

ו10 דקות לפני תחילת המפגש תוכנסו למפגש הזום.

*משך כל מפגש זום כשעה ורבע

*במידה ויש קושי כלשהו בהתחברות ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 054-6560787

*קישור להקלטת המפגש ניתן לקבל לפי בקשה למייל info@shamayim.co.il בתוקף לשבועיים לאחר המפגש

מחיר 120 ש”ח לשלושת מפגשי הזום

נשמח לראותכם איתנו!

*כל התמונות מפורסמות בהתאם לסעיף 27 א לחוק זכויות היוצרים. באם אתם מרגישים נפגעים מפרסום תמונות אלו, אנא הודיעונו מיידית למייל info@shamayim.co.il ואנו נסירן.

תאריכים: 25 במרץ, 1+22 באפריל ימי חמישי ב 17:00

סגירת נגישות