ניו יורק ניו יורק- בירת התרבות העולמית * * * * * מרץ 2021

ניו יורק ניו יורק- בירת התרבות העולמית

אמנות- סמלים- מוסדות תרבות

עם יהונתן ה. משעל- צלם, חוקר עירוני ועיתונאי -ניו יורק/ תל- אביב

לכל ידידנו היקרים שוחרי המוסיקה והתרבות,

מזמינים אותכם לסדרה של 3 הרצאות חדשות ומרתקות עם יהונתן משעל- צלם, חוקר עירוני, עיתונאי וסופר מניו יורק!

על הסדרה:

ניו יורק של היום מזוהה עם אייקונים תרבותיים, אדריכליים ואמנותיים, עם גדולי היוצרים של ג׳אז והיפ הופ, רוק והאוונגרד, עם אמנות פלסטית בועטת ומחול עכשווי מצויין. נמצאים בה האמפייר סטייט ופסל החירות, וגדולי השחקנים של הוליווד נוסעים בסאבווי ושותים קפה בסטארבקס. בסדרה אודות ניו יורק נדון בהצטלבות הנסיבות, הדי.אן.איי העירוני ותנאי החיים והאנשים שהביאו את העיר להיות אחד ממרכזי התרבות החשובים בעולם.

יהונתן ה. משעל הוא משוטט עירוני וכותב המתגורר בניו יורק. כתיבתו כוללת סיקור תערוכות אמנות למגזין האמנות המקוון ״ערב רב״, כתבות תחקיר וראיונות עם אוצרות, אמניות ואמנים ישראליים. בשנתיים האחרונות יהונתן עובד במחלקה לקשרים בינלאומיים של האומות המאוחדות, כחלק ממערך הדוברות לציבור של האירגון. אהבתו לאורבניות וחיבתו לשוטט העניקו לו היכרות עמוקה עם ניו יורק, והוא תמיד שמח לשתף קהלים בידע, נקודת המבט ותפיסת המרחב המיוחדת שבנה עם השנים. יהונתן הוא בוגר המחלקה לצילום, מנשר 2008 ובוגר תוכנית התואר השני באמנות מעשית של אוניברסיטת חיפה,  עוסק בפרוייקטים המחברים בין אמנות לקהילה, אמנות במרחב הציבורי והקשר בין עירוניות, אמנות וחינוך.

מועדון הכותנה בניו יורק

LOVE של רוברט אינדיאנה

The Metropolitan Museum

הרצאה מס’ 1, יום שני 8 במרץ בשעה 19:00

עלייתם של מוסדות התרבות הגדולים של ניו יורק

אולמות המופעים של ברודווי, מועדוני הג׳ז של הארלם, שכונת סוהו והתבססות סצינת האמנות העכשווית ואפילו אולפני הסרטים הגדולים של תחילת המאה ה-20 שהוקמו במרתף של משפחה יהודית בלואר איסט סייד.

 

הרצאה מס’ 2, יום שני 15 במרץ בשעה 19:00

הסמלים של ניו יורק

הסיפור המעניין של פסל החירות, הספריה הציבורית, קצת פסלי חוצות (השור של וול סטריט, LOVE של רוברט אינדיאנה), פארק ההיי-ליין, מרכז רוקפלר ומטה האו״ם, אמפייר סטייט בניין הקרייזלר.

 

הרצאה מס’ 3, יום שני 22 במרץ בשעה 19:00

אמנות ניו יורק

מהעלייה של סצינת האמנות בשנות ה-60-70 ועד מצב האמנות העכשווית בניו יורק לפני ותוך כדי המגיפה. מה קורה, מי מציג, איפה, מה הנושאים העיקריים שהגלריות והמוזיאונים עוסקים בהם. איך ניו יורק משמרת את מעמדה האמנותי למרות הכל.

נעסוק בקשר של אנדי וורהול ו״המפעל״ ל״ביאנלה לגזע מדומיין״ מ2018 והביאנלה האחרונה של הוויטני, על התערוכה החדשה במוזיאון היהודי של לורנס ווינר ״לכל הכוכבים שבשמיים קלסתר פנים אחד״ ועל התערוכה הנהדרת של חיים שטיינבך בגלריה טניה בונקדר בצ׳לסי.

*ההרצאות יתקיימו בזום בימי שני בשעה 19:00

*הקישור יישלח אליכם במייל, כשעתיים לפני תחילת כל הרצאה בשעה 17:00

*הקישור הוא לחדר המתנה בזום, בעקבות תקנות אבטחה חדשות של חברת זום

10 דקות לפני תחילת ההרצאה תוכנסו להרצאה.

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בהתחברות ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 054-4347213

*קישור להקלטת ההרצאה ניתן לקבל לפי בקשה למייל daniel.w@skygp.co.il בתוקף לשבועיים לאחר ההרצאה

מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

נשמח לראותכם איתנו!

תאריכים: 8,15,22 במרץ ימי שני ב 19:00

סגירת נגישות