פסטיבל מוצרט בבאת’ ואמנות בלונדון – נובמבר 2022

Mozartfest: חגיגה מענגת של גאונות ויזואלית ואקוסטית

32 שנים של מוניטין מעורר קנאה למצוינות אמנותית של מוסיקה קאמרית ותזמורתית, פסטיבל מוצרט בבאת’, סיורים בערים אנגליות מרהיבות, אוקספורד, בריסטול ואמנות במוזיאונים היפיפיים של לונדון עם תערוכות מיוחדות של לוסיאן פרויד וסזאן בנשיונאל גלרי והטייט מודרן

עם דוד ויצטום

תאריכי הנסיעה: 16-23 בנובמבר 2022

בואו איתנו לפסטיבל מוצרט בעיר באת’ (אנגליה) – עיר עוצרת נשימה. אחת לשנה מתקיים בעיר פסטיבל מוצרט – כמו שרק האנגלים יודעים לעשות: מיטב התזמורות וההרכבים והסולנים לצד עושר היצירות שהגאון כתב. בבקרים, לצד קונצרטים מלהיבים, נסייר במעגל האבנים Avebury, מהגדולים בעולם, במרחצאות הרומיים של העיר באת’, בעיר אוקספורד ועוד.

לאחר שנטען את עצמנו ביופי האקוסטי והויזואלי האין סופי שמוצרט ובאת’ מציעים – נשים פעמינו ללונדון לחוויית מוזיאונים, אמנות פלסטית וגלריות. נבקר בנשיונל גאלרי ובמוזיאון הטייט ונאזין לקונצרט מדהים של תזמורת הבארוק של פרייבורג שתנגן מיצירות הנרי פרסל והנדל, כמו שרק לונדון יכולה להציע.

שבוע מרתק כזה קורה רק פעם בשנה!

יום רביעי, 16 בנובמבר 2022

נמריא בטיסת בוקר ישירה של חברת אל על לשדה התעופה הית’רו. נסיעה לעיר באת’ והגעה למלון החדש אפקס – מלון 4 כוכבים. ארוחה משותפת במלון.

פסטיבל מוצרט בעיר המרחצאות העתיקה באת’ מציע מוסיקה קאמרית ותזמורתית, כלית וקולית – לא רק מאת מוצרט. עם זאת – רוחו של מוצרט עומדת בלב הפסטיבל, כך אומרת אמליה פרידמן, המנהלת האמנותית של הפסטיבל, המציין השנה את שנתו ה32.

בערב הראשון לביקורנו נפגוש את התזמורת “נגני מוצרט מלונדון” בתכנית שבה שתי סימפוניות מוכרות ואהובות – “מנהל בית הספר” מאת היידן, והסימפוניה הייחודית בסול מינור מאת מוצרט –  שלצדה נשמע גם את הקונצ’רטו השמיימי לקלרינט, אחת מיצירותיו האחרונות של מוצרט.

photo by Sim Canetty Clarke

יום חמישי, 17 בנובמבר 2022

ביקור בעיר באת’ על מעיינותיה החמים, שמושכת מבקרים יותר מ-2,000 שנה. היום היא אתר מורשת עולמית שחייבים לבקר בו, עם ארכיטקטורה מהמאה ה-18 והמרחצאות הרומיים שהשתמרו היטב.

קונצרט צהריים עם רביעיית אליאס – אחת הבולטות בדור הזה במוסיקה הקאמרית – שתי רביעיות מיתרים – מתקופת השיא בחייהם של היידן ובטהובן. הם, לצד מוצרט, עיצבו את ההרכב הזה, שני כינורות ויולה וצ’לו –  כתמצית רוחה של תקופת הקלאסיקה בווינה. 

אחה”צ הרצאה של דוד ויצטום במלון.

Clarke Elias String Quartet photo by Kaupo Kikkas

בערב קונצרט בו נאזין לאלינה איברגימובה וסמסון צוי בהרכב האינטימי ביותר במוסיקה הקאמרית – כינור ופסנתר, בסונטות ווריאציות לכינור ופסנתר, מאת מוצרט, המלחין הצ’כי יאנצ’ק ויוהנס בראמס. איברגימובה, שנולדה והתחנכה ברוסיה, גינתה את הפלישה לאוקראינה – ונבחרה, עם מוסיקאים אוקראינים להשתתף בפסטיבל ה”פרומס” בקיץ הזה, בלונדון.  

יום שישי, 18 בנובמבר 2022

סיור מודרך בעיר בריסטול – “מי אתה אדון בנקסי?“. בריסטול היא הבירה העולמית של אמנות הרחוב והגרפיטי. אמן הרחוב והגרפיטי הבריטי בנקסי הוא פעיל פוליטי ובמאי סרטים שהחל את פעילותו בשנות ה-90 ופרץ בשנות ה-2000 את קירות המוזיאונים הלבנים, הנקיים והממורקים עם ריקון תרסיסי צבע, שבלונות וטפטופי אמירות סרקסטיות על עולם אמנות קפיטליסטי, שהיציאה ממנו היא “רק דרך חנות המזכרות”.

בנקסי, שאיש אינו יודע את זהותו האמיתית, הופיע מתוך הסצנה המחתרתית של בריסטול שכללה שיתופי פעולה בין אמנים ומוסיקאים ויצאה נגד כל מה שבריטי, מנומס ומעונב. ובכל זאת, או שמא בזכות זאת, סוחרי האמנות עטים על יצירות שהוא ממקם ברחוב, המוזיאונים רק מבקשים ממנו עוד ועוד, והתקשורת נאבקת על היכולת לחשוף אותו.

במהלך הסיור בבריסטול נפגוש ביצירות של אבי התנועה ונלמד על השפעתו על האמנים שבאו בעקבותיו.

ערב זה מציע הזדמנות נדירה לחוות כמה מפניני המוסיקה הקולית מאת מנדלסון, במובנים רבים ממשיכו של מוצרט. ההרכב הווקאלי הבריטי “קארדינאלס מוזיק” המתמחה במוסיקה עתיקה צועד כאן לעבר הרומנטיקה – ומצרף גם יצירות מאת שומאן, ריינברגר ובראהמס. עוד בקונצרט הייחודי הזה מוסיקה לפסנתר, גם היא מאת מנדלסון ובראהמס.

צילום רחוב בבריסטול

עבודה של בנקסי בבריסטול

אל תחמיצו את פסטיבל מוצרט ולונדון – צרו קשר עכשיו ונחזור אליכם עם כל הפרטים!

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון (חובה)

איך שמעת על הנסיעה? (חובה)

נושא:

יום שבת, 19 בנובמבר 2022

בצהרי היום נפגוש את הרביעייה הצ’כית פאוול האס (הקרויה על שם המלחין היהודי צ’כי שנרצח בשואה) החוזרת ליצירה מאת היידן, שנכתבה לביצוע בלונדון, הרביעייה השנייה מאת פרוקופייב עם רוחה העממית, ויצירתו המונומנטאלית והסוערת של שוברט – הרביעייה האחרונה “הגדולה” – בסול מז’ור.   

ארוחה משותפת במסעדה. אחה”צ הרצאה של דוד ויצטום במלון.

חותם את ביקורנו בבאת’ במפגש עם התזמורת הסימפונית של הבי.בי.סי, עם המנצח הגרמני-גנאי קווין ג’ון אדוסי והפסנתרן סיר סטפן היו, בקונצרט סימפוני רומנטי – ובו הקונצ’רטו השני לפסנתר מאת בראהמס, אחד משיאיה של הרומנטיקה המרכז אירופית, ולצדה הסימפוניה הידועה כל כך, ה-9 מאת דבוז’אק – “מן העולם החדש”, שהפכה מיד עם ביצועה הראשון בניו יורק ב1893, ללהיט נצחי.

Pavel Haas Quartet Photo Marco Borggreve

BBC photo by Sim Canetty Clarke

יום ראשון, 20 בנובמבר 2022

בבוקר נערוך סיור לאתר המיוחד של מעגל האבנים Avebury, מהגדולים בעולם שפרט לגילם ותאריכי היווצרותם רב הנסתר על הנגלה. לאחר מכן ניסע לעיר היפהפייה אוקספורד – מקום מושבם של הסטודנטים מאז המאה ה-12! כיום היא ביתם של 38 קולג’ים, מהם מבנים היסטוריים מרשימים ביותר.

נבקר במוזיאון האשמוליאן בתערוכה של הפרה רפאליטים עם למעלה מ-100 יצירות אמנות. הכוללות יצירות בעלות יופי יוצא דופן, מהדיוקנאות שציירו הפרה-רפאליטים זה את זה, ועד לנושאים הלקוחים מההיסטוריה, הספרות והנוף.

מסקיצה על גב המעטפה ועד לרישומי גיר מפוארים ומשוכללים, תערוכה זו מציעה הזדמנות לצפות באוסף היצירות הפרה-רפאליטיות המפורסמות  של מוזיאון האשמוליאן על נייר. התערוכה בוחנת את המגוון העצום של טכניקות ומדיה ששימשו את האמנים שהרכיבו את התנועה הזו ושופכות אור על הקשרים שלהם לאוקספורד, כמו גם על החברות ופרשיות האהבה האינטימיות והמורכבות שלהם.

משם ניסע ללונדון ונגיע למלון Court House – מלון 5 כוכבים הממוקם בלב רובע הסוהו, בקרבת הכיכרות פיקדילי וטרפלגאר והרחובות אוקספורד וריג’נט.

בערב ארוחה משותפת במסעדה.

יום שני, 21 בנובמבר 2022

סיור יצירות מופת בנשיונל גלרי המקבילה האנגלית ללובר הצרפתי, ומקומן של עשרות מהיצירות החשובות בתבל. הנשיונל גלרי היא גולת הכותרת לכל מי שאוהב ומתעניין ב-Old Masters ואיך אפשר להבין אמנות עכשווית בלי נגיעה בתולדות האמנות? בביקורנו באוסף, נשוטט באולמות הפאר ונצפה ביצירותיהם של הגדולים ביותר: לאונרדו דה וינצ׳י, טיטיאן, ולאסקז, בוטיצ׳לי, קרווג׳ו ועוד טובים ורבים. נלך בעקבות הזמן החל מהאיקונות של ימי הביניים, יצירות המופת של הרנסאנס ועד למהפכות של המאה ה-19.

סיור בתערוכת רטרוספקטיבה ענקית ללוסיאן פרויד, מגדולי הציירים של סוף המאה ה20 בנשיונל גלרי חובה חובה חובה!

בערב הקונצרט מוצרט 250 הפלא ופלא – מוצרט מלווה אותנו גם בשובנו ללונדון! שם נפגוש את התזמורת הקאמרית הקרויה על שמו – “המוצרטיסטים”. פרוייקט הדגל שלהם “מוצרט 250” – הם חוזרים מדי שנה אחורנית אל מוצרט: בסתיו 2022 הם חוגגים 250 שנה לסדרת יצירות שכתב מוצרט הנער בשנת  1772 בהשראת יוהן כריסטיאן באך. חברות עמוקה נוצרה בין השניים בעקבות ביקורו של מוצרט הילד בלונדון בשנת 1764, כשלמד אצל יוהן כריסטיאן, בנו של יוהן סבסטיאן, שכונה “באך האנגלי”. הידידות ההיא הניבה כמה מיצירותיו המוקדמות הידועות ביותר של וולפגנג אמדאוס, והיא מסמנת את מעברו מ”ילד פלא” אוסטרי למלחין בוגר, כוכב בשמי המוסיקה. מבחר מיצירות אלה נשמע בקוצרט – שתי סימפוניות, קונצ’רטו לפסנתר ו4 אריות נפלאות מתוך האופרה שכתב מוצרט בהשפעתו של ידידו -מורו י. כ. באך, “לוצ’יו סילה”.

מנצח איאן פייג’, עם הסולנים לואיז אדלר – סופרן, וסטיבן דיווין בצ’מבלו.  

תערוכת רטרוספקטיבה ללוסיאן פרויד בנשיונל גלרי

יום שלישי, 22 בנובמבר 2022

סיור במוזיאון הטייט מודרן – אולי המוזיאון לאמנות החשוב ביותר באירופה. טייט מודרן הוא השחקן המוביל מזה שני עשורים בעולם האמנות, עם אוסף אמנות עכשווית בין הגדולים בעולם, ומי שעיצב את זהותם של כמה מגדולי האמנים בדורנו. המוזיאון, שנבנה על גבי תחנת כח איקונית מהמאה ה-19, הוא פנינת חן ארכיטקטונית ששום ביקור בלונדון לא שלם בלעדיה. נבקר באוסף הקבוע של המוזיאון וכמו כן נבקר בתערוכת רטרוספקטיבה לסזאן, המבשר של המודרניזם במאה ה20 אך גם המתנגד לה. התערוכה תעקוב אחר חייו והתפתחות השפה הציורית שלו לאורך השנים. כמו כן נצפה במיצב הענק השנתי בחלל הטורבינות. השנה תהיה זו ססילייה ויטונה, ותעבור בחיבור שבין חומרים טבעיים לאומנות ילידית.

לאחר מכן נבקר באוסף הקבוע של המוזיאון ונסיים בנקודת התצפית המהממת שנבנתה במתחם החדש של המוזיאון.

היום הזה הוא יומה של סנטה צ’צ’יליה, הקדושה המייצגת והמגוננת על המוסיקה והמוסיקאים. האנסמבל הגרמני המפורסם “פרייבורגר בארוק אורקסטר” ומנצחו, נגן הצ’מבלו, כריסטיאן בסיידנהאוט, חוגגים את האירוע – עם זמרים אורחים – בערב המשלב קטעי אופרה, בלט, הימנונים ומוסיקה תזמורתית וקאמרית מאת פרסל והנדל.

יום רביעי, 23 בנובמבר 2022

טיסת צהריים ישירה מהית’רו לתל אביב של חברת אל על.

תערוכת רטרוספקטיבה לסזאן בטייט מודרן

Freiburger Barockorchester photo by Britt Schilling

אל תחמיצו את פסטיבל מוצרט ולונדון – צרו קשר עכשיו ונחזור אליכם עם כל הפרטים!

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון (חובה)

איך שמעת על הנסיעה? (חובה)

נושא:

החבילה כוללת:

 • טיסות ישירות בחברת אל על ללונדון (הית’רו) וחזרה
 • מלון Apex ארבעה כוכבים על בסיס B&B, בבאת’
 • מלון Court House חמישה כוכבים בסוהו של לונדון על בסיס B&B
 • מלווה לקבוצה מטעם חברת “שמים הפקות בינלאומיות”
 • ליווי והרצאות מוסיקליות היסטוריות של דוד ויצטום
 • סיורי אמנות מודרכים בלונדון עם אוצר האמנות בר ירושלמי
 • אוטובוס תיירים מפואר צמוד לקבוצה בכל תקופת הנסיעה כנדרש
 • מפגש מקדים בישראל לפני הנסיעה
 • כניסות לכל האתרים והמוזיאונים
 • כרטיסים לכל הקונצרטים
 • 3 ארוחות משותפות
 • טיפים לנותני שירות
 • מערכת שמע אישית בהדרכות
 • שירותי סבלות וכניסה מהירה במלון
 • עלות הנסיעה:
 • עלות ליחיד בחדר זוגי (לבד בחדר) 16,792 ₪
 • עלות לזוג 28,692 ₪
*** הזכות לשינויים שמורה למארגנים

סגירת נגישות