צ’יינה מוזס

China Moses

צ’יינה מוזס היא זמרת מעולה עם הופעת במה מאוד מאוד מרשימה, באמת שלא ראיתי הרבה זמרות

China Moses nice jazz festival ( fille de dee dee bridgewater)

שמגישות את השירים בצורה כזו מלאת חיים. היא תיאטרלית, מעבירה תחושה של Fun, התרגשות ולצד זה דיוק צלילי ויכולת כתיבה של טקסטים משמעותיים. בהרבה מאוד סרטי וידאו מהופעות שלה תוכלו לשמוע אותה מעבירה מסרים ברורים מהאג’נדה האישית שלה , ממש מדברת ומספרת לקהל את הרקע של כתיבת השיר. מבחינה סגנונית היא מעין Cross Over. ניתן לשמוע אותה שרה ניו ג’אז והיא גם שרה אר אנ בי וגם קטעי סול עם הוויה שחורה. שימו לב לשימוש ב-2 מיקרופונים..מדליק ביותר.

היא נולדה בלוס אנג’לס ב-1978 אך גדלה בפריס הרומנטית בה אמא  בחרה לגור לאחר גרושיה.

צ’יינה היא עוד הוכחה שגנטיקה מאוד עוזרת להתמקצע במוזיקה. אמא שלה היא הזמרת די די ברידג’ווטר ואביה הוא הבמאי גילברט מוזס (תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה).

צ’יינה הגישה תוכניות רדיו וטלוויזיה, היתה יועצת מוזיקלית לחברה צרפתית ואף הקימה חברת הפקות פרטית.

מוזס בעצם היתה חשופה לעולם המוזיקה מילדות בשל הקריירה של אמא.

די די העלתה את צ’יינה לבמה כבר בגיל שמונה לצידה ולצד אחותה הבכורה. אמה של צ’יינה בעצם היתה זו שדחפה את צ’יינה לתוך עולם המוזיקה ועודדה אותה גם בזמנים מורכבים של ההתפתחות המוזיקלית שלה.

הקריירה שלה התחילה בגיל 18 (1996) כאשר הקליטה סינגל cmacavril_page_30_1186ראשון Time)) מלווה בוידאו.

בעקבות הצלחת הוידאו היא הקליטה שלושה אלבומים החל מ-1997 China ועוד שניים ב-2000 וב-2004 והם מאוד איכותיים ומומלצים.

ב-2009 הקליטה (כולל הפקה של חברת ההפקות הפרטית שלה)  אלבום הוקרה לזמרת דינה וושינגטון וזה זכה להצלחה רבה. הפרוייקט המשיך בעוד אלבום ב-2012.

לאורך השנים היא הופיעה ברוב ערוצי המוזיקה הבולטים בטלוויזיה והקהל שלה מאוד מגוון כפי שניתן לראות בסרטי הוידאו שלה בגלל שילוב הסגנונות. המוזיקה שלה נוגעת במי שרוצה לשמוע טקסטים איכותיים, מי שרוצה לרקוד, מי שרוצה לשמוע ג’אז, מי שרוצה לשמוע אר אנ בי , סול ועוד.

ב-2012 נבחרה לשיר ביום הג’אז הבינלאומי הראשון והשני ומופיעה מאז באירועים של אונסקו.

צפו בוידאו בו האם והבת על במה אחת בגרסה לקטע של בי בי קינג.

בסוף יוני תופיע הזמרת צ’יינה מוזס בפסטיבל הג’אז באסקונה. מי שיהיה שם יזכה בשואו ג’אזי סווינגי עם נקודות השקה להווה של עולם הג’אז. תהנו חברים 🙂

 

רז סקלס

סגירת נגישות