תוכנית אמנותית: המסע בעקבות באך – 12-20 ביוני 2019

14 ביוני 2019, יום שישי 17:00
קונצרט הפתיחה של הפסטיבל – באך והמוסיקה הצרפתית

קונצרט הפתיחה החגיגי בכנסייה שהייתה מרכז חייו של באך משך יותר מחצי יובל עוסק במוסיקה הצרפתית מתקופת לואי ה14, “מלך השמש”, שהשפיעה עמוקות על המלחין הגרמני הגדול – מה”טה דאום” המפורסם של שרפנטייה ועד ליצירות לעוגב ולתזמורת של באך עצמו.

בהשתתפות:
מקהלת הנערים Thomanerchor של לייפציג
תזמורת הבארוק של פרייבורג
עוגב וסולנים

15 ביוני 2019, יום שבת 17:00
באך הצעיר בביתו

הפסטיבל מקדיש השנה מקום נרחב לתקופת עבודתו של באך בוימאר ובקתן, שם התמנה למלחין החצר וזכה לשנים מאושרות גם בחייו הפרטיים. בצד קנטטות קאמריות שרובן חילוניות הרבה באך להלחין יצירות כליות, לביצוע בארמון ובביתו שלו, וכמה מהן נשמע בקונצרט הזה, שעיקרו יצירות לסופראן ולצ’מבלו.

בהשתתפות:

Nuria Rial (soprano)
Céline Frisch (harpsichord)

15 ביוני 2019, יום שבת 20:00
קונצרט סימפוני

קונצרט תזמורתי המצרף לבאך את המלחין שהחזיר אותו אל בימות הקונצרטים בעולם – פליקס מנדלסון. הכנרת הנורווגית הצעירה והמחוננת ווילדה פרנג תנגן קונצ’רטו לכינור וקונצ’רטו נוסף לכינור עם דמניקו אורלנדו באבוב, כשהרברט בלומשטט מנצח על תזמורת הגוונדהאוס מלייפציג, המלווה קונצרטים רבים בפסטיבל. בחלקו השני של הקונצרט נשמע את הסימפוניה מס. 3 המכונה “הסקוטית” מאת מנדלסון. זו הסימפוניה האחרונה שהשלים, וצליליה מתארים רשמים ממסע רגלי שערך מנדלסון בסקוטלנד בצעירותו – בשנת 1829.

בהשתתפות:

כינור – Vilde Frang
אבוב – Domenico Orlando
תזמורת הגוונדהאוס מלייפציג
ניצוח – Herbert Blomstedt

16 ביוני 2019, יום ראשון 18:00
המגניפיקט של באך

בשנים האחרונות מרבים לשלב את הביצוע הכלי ליצירות של באך עם באלט המעניק פרשנות ומימד נוסף לחוויה הרגשית והאינטלקטואלית מן היצירות. הכוריאוגרף מריו שרדר, הפועל בלייפציג, הוא אחד המובילים בתחום, ואכן פרשנותו מרגשת ומעמיקה – ומוכיחה שוב את נצחיותה של המוסיקה מאת באך.

י.ס. באך: המגניפיקט בגירסה לבלט

כוריאוגרפיה: מריו שרודר

בהשתתפות:

להקת הבלט של לייפציג
תזמורת הגוונטהאוס של לייפציג
מקהלת האופרה של לייפציג
מקהלת הילדים של האופרה של לייפציג
סולנים

17 ביוני 2019, יום שני 17:00
“תחרויות האלים”

קונצרט ייחודי זה מביא שתי יצירות המספרות על תחרויות מוסיקאליות במיתולוגיה היוונית – האחת אופרה מאת דוד הייניכן, שנולד שנים ספורות לפני באך, והשנייה יצירתו הקולית של באך עצמו – שנכתבה עבור חוג מוסיקאלי בלייפציג – “קולגיום מוסיקום”, לביצוע בבית הקפה “צימרמן” בעיר. התחרות היא בין המוסיקה ה”פופולארית” של האל פאן לבין המוסיקה ה”גבוהה”, האמנותית של אפולו, המנצחת כמובן בתחרות.

בהשתתפות:

תזמורת הבארוק La Folia
סולנים
ניצוח – Robin Peter Müller

18 ביוני 2019, יום שלישי 20:00
אנסמבל אמרקורד

האנסמבל הקולי “אמרקורד”, השר א-קאפלה, כלומר, ללא ליווי כלי, יוצא למסע מוסיקאלי “בשדה ובאחו” סביב העולם, ומשלב מוסיקה מאת מלחינים נודעים כמו אלגר ושוברט וכן עם שירי עם ממדינות ולאומים שונים.

19 ביוני 2019, יום רביע 19:30 
כרמן Deutsche Oper Berlin

ההפקה החדשה של כרמן יוצאת לדרך בינואר השנה, ומעניקה לאופרה בת האלמוות של ז’ורז’ ביזה מ1875 לבוש צבעוני וססגוני – יחד עם פרשנות נוקבת החודרת אל המסר החברתי הטראגי של היצירה. כרמן איננה רק היצירה המבריקה המעמידה את החושניות והתשוקה במרכז, אלא גם אופרה גדולה שעיקר המסר שלה הוא חוסר האפשרות לאהבת אמת בחברה הבורגנית של תקופתה – שבה זו מתדרדרת באורח כמעט בלתי נמנע למין ולאלימות.

הצטרפו אלינו למסע בעקבות באך:

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון (חובה)

נושא:

סגירת נגישות