ברלין – סוכות 2018 – תוכנית אמנותית

23 בספטמבר, 2018 – חליל הקסם בקומיש אופר

ההפקה יוצאת הדופן של הבמאי האוסטרלי בארי קוסקי לאופרה הצבעונית והמעמיקה של מוצרט, מפליאה לשלב את טכניקת הראינוע, הסרט האילם, האנימציה וכמובן ביצוע שלם של סולנים, מקהלה ותזמורת ה”קומישה אופר”, הידועה בפרשנות חתרנית וחריגה. המבקרים גמרו את ההלל על ההפקה והביצוע גם יחד.

26 בספטמבר, 2018 – רסיטל של מנחם פרסלר באולם פייר בולז

הפסנתרן האגדי בן ה-94 משתבח ככל שחולפות השנים, כך מדווחים שומעיו המתפעלים, והפעם יופיע באולם החדיש והמעוצב בברלין – אולם פייר בולז, הנחשב לבעל אקוסטיקה ייחודית. בתכנית מעדנים שבחר פרסלר מהרפרטואר האהוב עליו, מאת מוצרט, שומן, דביסי ושופן.

27 בספטמבר, 2018 – לה טראוויאטה בדויטשה אופר

ג’וזפה וורדי הלחין את עלילת “הגברת עם הקמליות” של אלכסנדר דומא לאופרה הפריזאית היחידה שלו, ב-1853. הסיפור הטראגי, שסופו כמו ידוע מראש, הממזג הבדלי מעמדות, מוסר ואהבה, קנאה ומוות, שמביים ב”דוייטשה אופר” גץ פרידריך באורח מבריק ובלתי שגרתי.

28 בספטמבר, 2018 – האופרה הקלע החפשי בשטאאטסאופר 

“הקלע החפשי” של קרל מריה פון וובר זכתה להצלחה מיידית מאז הבכורה בברלין, ב-1821, והיא פופולרית עד היום. הסיפור כפרי-עממי, נושק לעולם האגדות וליער המכושף והמכשף, ולעלילה מותחת. ומעל לכל – המוסיקה הרומנטית שובת הלב של וובר הופכת את “הקלע החפשי” ללהיט נצחי. מסקרן לחזות בהפקה ב-“שטאטס-אופר” המחודשת והמעוצבת באונטר דן לינדן.

29 בספטמבר 2018 – קונצרט הפילהרמונית של ברלין בניצוחו של סימון ביצ’קוב, אולם הפילהרמונית ברלין

התזמורת הפילהרמונית של ברלין מציעה בפתח העונה תכנית מעמיקה ובלי שגרתית: במרכזה, הסימפוניה ה-7 של דבוז’אק – דרמטית, קודרת וסוחפת, והקונצ’רטו לשני פסנתרים מאת המלחין הגרמני הרומנטי מקס ברוך (Bruch) – מעין תגלית, מאחר שרוב יצירותיו של ברוך נדחקו לצל, בשל הצלחתו הפנומנאלית של הקונצ’רטו לכינור שהלחין.

המנצח , המוכר היטב גם בישראל, הינו סימון ביצ’קוב. הוא נשוי למריה לבאק, שתבצע את הקונצ’רטו עם אחותה קטיה – צמד מבצעות בינלאומי מחונן.

סגירת נגישות