פוסטמודרניזם באומנות, עיצוב, אופנה וקולנוע- מות האמיתות המוחלטות פבר’ 2021

פוסטמודרניזם באומנות, עיצוב, אופנה וקולנוע

מות האמיתות המוחלטות

עם לאה פרץ, מהנשים המשפיעות על עולם האופנה הישראלי ומרצה לתולדות האומנות והעיצוב ב“שנקר“

לכל ידידנו היקרים שוחרי המוסיקה והתרבות,

מזמינים אותכם ל- 3 הרצאות חדשות ומרתקות על פוסטמודרניזם באמנות, עיצוב, אופנה וקולנוע עם לאה פרץ, מהנשים המשפיעות על עולם האופנה הישראלי, שכיהנה כראש המחלקה לאופנה ב”שנקר” 22 שנה עד 2019.

על הסדרה:

עובדה ובדיה, מציאות ודימוי, “גבוה” ו”נמוך” – הפוסט- מודרניזם כהתנגדות למודרניזם מחזיר את הפיגורטיבי לאומנות ומאפשר ביטוי לאומנות נשים, לשאלות של מגדר וה”אחר” בחברה תוך שימוש באסטרטגיות של ציטוטים היסטוריים, שכפול וקיטש. בסדרה זו נבחן היבטים של הרוח הפוסט- מודרניסטית משנות ה- 80 ואילך

באומנות ג’ף קונס, מייפלת’ורפ, ג’ודי שיקאגו ועוד, בעיצוב פיליפ סטארק ואחרים, בקולנוע טרנטינו ואלמודובר ובאופנה לקרואה, ויוויאן ווסטווד וגוטייה.

לאה פרץ מהנשים המשפיעות על עולם האופנה הישראלי, הובילה את המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר להישגים בינלאומיים יוצאי-דופן. לאה בעלת תואר שני MA בתולדות האמנות מהאוניברסיטה העברית בירושלים ומרצה להיסטוריה של האמנות והעיצוב. לימדה ביחידה ללימודי תרבות של האקדמיה לאמנות ועיצוב “בצלאל” קורסים בתולדות האמנות, תולדות העיצוב ותולדות הקרמיקה. במסגרת זאת, אצרה תערוכות בגלריה של המחלקה לעיצוב קרמי.

שימשה כנספחת התרבות בשגרירות ישראל בבוגוטה, קולומביה. כמו כן, הרצתה בתקופה זו באוניברסיטת “אל-רוסריו” והייתה חברה בוועדה לקידום מלאכות היד והאופנה הקולומביאניים בראשות אשת נשיא המדינה.

כיהנה כראש המחלקה לעיצוב אופנה ב”שנקר” ואצרה מספר תערוכות ותצוגות אופנה של המחלקה ברחבי העולם: בניו-יורק, וושינגטון, לידס, זגרב וגוודלחרה . בין היתר כיהנה כדירקטורית בחבר המנהלים של דלתא- גליל תעשיות ובוועדות של משרד התרבות למענקי הצטיינות בתחומי העיצוב והאופנה. כיום, מרצה לתולדות האומנות והעיצוב ב”שנקר”.

הרצאה מס’ 1, יום רביעי 3 בפברואר בשעה 19:00

פוסט-מודרניזם באומנות

אל מול האידיאליזם המודרניסטי של מינימליזם, פשטות ופונקציונאליות, עולה הצעה תרבותית חדשה הקוראת לבטל את ההגמוניה האליטיסטית דרך ביטויים המשלבים “גבוה” ו”נמוך”, קיטש, עיטור, ציטוט וצבע, וזאת ליצירת מבע דמוקרטי לטעמו של “הרוב הדומם”. נפתח בעבודותיהם של ג’וליאן שנאבל, דיוויד סאלה, רוברט מייפלת’ורפ, צ’ארלס ריי, ג’ודי שיקאגו וסינדי שרמן.

 

הרצאה מס’ 2, יום רביעי 10 בפברואר בשעה 19:00

פוסט-מודרניזם באומנות וקולנוע

את ההרצאה נפתח בעבודותיו הפיסוליות של ג’ף קונס, הקולע לטעמה של החברה הניו- יורקית בעבודות מלוטשות מחומרים יוקרתיים תוך ציטוט ללא הרף ממקורות אקלקטיים, היסטוריים – אומנותיים ומתרבות הצריכה ונתייחס בהקשר זה גם לסרטו של פדרו אלמודובר “קיקה” ו”ספרות זולה” של טרנטינו.

 

הרצאה מס’ 3, יום רביעי 17 בפברואר בשעה 19:00

פוסט-מודרניזם בעיצוב ובאופנה 

כתגובה ל”טעם הטוב” האיטלקי שהפך מוסכמה עולמית בשנות ה- 70 , פעלו באיטליה קבוצות רדיקאליות – כגון סטודיו “אלכימיה” וקבוצת ממפיס במילאנו – שניסו לצקת לתוך עיצוביהם ערכים כמו פנטזיה ורגש. לעומתם, פיליפ סטארק מנסה להנגיש את העיצוב לציבור הרחב בו בעת שהוא מעצב עבור קהל אמיד ואנין טעם. באופנה נציג את פועלה של ויוויאן ווסטווד, מעצבת אופנה בריטית שפעלה בתקופתה של מרגרט ת’אצר ויצאה באמירות נוקבות נגד הסדר החברתי ופירקה דימויים היסטוריים. נעסוק גם בכריסטיאן לקרואה הצרפתי השואב ממחוזות ילדותו בפרובאנס ועיצוביו של ז’אן-פול גוטייה.

*ההרצאות יתקיימו בזום בימי רביעי בשעה 19:00

*הקישור יישלח אליכם במייל, כשעתיים לפני תחילת כל הרצאה בשעה 17:00

*הקישור הוא לחדר המתנה בזום, בעקבות תקנות אבטחה חדשות של חברת זום

10 דקות לפני תחילת ההרצאה תוכנסו להרצאה.

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בהתחברות ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 054-4347213

*קישור להקלטת ההרצאה ניתן לקבל לפי בקשה למייל daniel.w@skygp.co.il בתוקף לשבועיים לאחר ההרצאה

מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

נשמח לראותכם איתנו!

תאריכים: 3,10,17 בפברואר ימי רביעי ב 19:00

סגירת נגישות