קני וורנר

kenny werner

קני וורנר פסנתר

קני וורנר יליד 1951,הקליט סינגל ראשון משלו כבר בגיל 11 וזהו גם הגיל בו הופיע לראשונה על בימה כפסנתרן המלווה בתזמורת!

רוחניות היא גם המוטו של וורנר, המורה לג’אז מאוניברסיטת ניו-יורק. וורנר פרסם ספר שעורר סערה בעולם המוסיקה, בו הציע דרך שונה לחזרות, הקשבה ונגינה. הקונספט נוגע למגע הרוחניות שבעשייה המוסיקלית האינדיווידואלית.
בשנת 1977 הקליט את תקליטו הראשון, סולו פסנתר, לקטעים של ביקס ביידרבק, דיוק אלינגטון, ג`יימס ג`ונסון וג`ורג` גרשווין. זמן קצר לאחר מכן הוזמן לנגן עם צ`ארלס מינגוס בתקליט “Something like a bird”.. וורנר ניגן והקליט עם טוטס ת`ילמנס, ארצ`י שפ, ג`ון אברקרומבי, ג`ו הנדרסון, טום הארל, פול מוטיאן, לי קוניץ, רון קרטר, אדי גומז, אלווין ג`ונס ובובי מקפרין. בשנות ה-80′ וה-90′ זכתה עבודתו להכרה ולפרסים על ידי הסוכנות הארצית לתמיכה באמנויות NEA שאפשרו לו להפיק, בין היתר, מופעי מחווה למל לואיס ולדיוק אלינגטון. סגנונו המגוון והייחודי ויכולותיו הן כפסנתרן והן כמפיק באים לידי ביטוי באלבומיו הרבים. הוא מרחף עלהקלידים כאילו מהפנט את הפסנתר.

ב 2005 הקליט גם דיסק שלם “הפכים והיפוכים”  עם החלילן הישראלי אילן סאלם, אלבום ג’אז של פעם בחיים, שילוב לא צפוי בין חליל לפסנתר בסגנונות מהארד בופ ועד פיוז’ן ובלוז. דיסק שבא מצניעות, מאהבת ג’אז נטו, מיצירתיות כנה.

וורנר הוא אורח ותיק בישראל. לראשונה ניגן עם מל לואיס בתחילת שנות השמונים.

בשנת 2010 קיבל את פרס גוגנהיים על עבודתו   No Beginning No Endהמדבר על אובדן וטרגדיה (וזאת, כנראה,בעקבות טרגדיה אישית שבה נהרגה בתו ז.ב.).

למד פסנתר בכיוון קלאסי, נהנה בילדותו לנגן כל דבר אשר שמע ברדיו. הוא בוגר “מנהטן סקול” . הנתונים הטבעיים שלו הובילו אותו ללימודים ב”ברקלי סקול אוף מיוזיק” שם יישם את הקונספציה המוסיקלית שלו שהוא עוסק בה עד היום, שבה הוא “מגלה את האמן שבעצמך” על מנת להיות יצירתי וספונטני. כל זאת על מנת להרים את עצמך לשיאים חדשים. הוא מעביר סדנאות והרצאות בנושא גם לאנשי עסקים בכירים בכל העולם.

 

3 האלבומים שהקליט עם ארי הוניג ויוהנס ויידנמולר

 

Beat Degeneration

with Johannes Weidenmueller, Ari Hoenig (Night Bird Music, Europe, Sunnyside, New

York)

Form and Fantasy

with Johannes Weidenmueller, Ari Hoenig (Night Bird Music, Europe)

Peace, Live At the Blue Note

with Johannes Weidenmueller, Ari Hoenig (Half Note Records, New York)*

סגירת נגישות