“מאסטרס קלאס” על המאסטרים הגדולים של האדריכלות- אפריל מאי 2021

״מאסטרס קלאס“ על המאסטרים הגדולים של האדריכלות

ולטר גרופיוס- פיליפ ג’ונסון- נורמן פוסטר

עם אדר’ אמנון רכטר, דנה גורדון ורוי גורדון

לכל ידידנו היקרים,

מזמינים אותכם ל3 הרצאות חדשות ומרתקות עם האדריכלים אמנון רכטר, דנה גורדון ורוי גורדון!

בסדרת ההרצאות החדשה נחשף לערכים ועקרונות אדריכליים, תיאוריות ואתיקה מקצועית, חומרי ארכיון נדירים והסיפורים המרתקים שמאחורי הבנייה והתכנון. כמו כן, איך העיר והתושבים הגיבו לאלמנטים ולרעיונות החדשים של האדריכלים הגדולים.

הרצאה מס’ 1, יום רביעי 28 באפריל בשעה 19:00

ולטר גרופיוס: תור הזהב של הבאוהאוס עם אדר’ דנה גורדון

את הקונצפט של הבאוהאוס, מילה שפירושה המילולי “בניית בית”, הגה ולטר גרופיוס, אחד מבעלי החזון הדגולים של המאה ה 20 ואדריכל פעיל, נצר לשושלת ברלינאית של אדריכלים. זה היה קונספט דמוקרטי של אמנות למען העם, אמנות למען שיפור חברתי שייטיב עם הכל. האסתטיקה של הבאוהאוס החליפה את העיטורים הבורגניים הצעקניים בבהירות הנדסית, בזוויות חדות ובקווים ישרים.

דנה גורדון אדריכלית ואוצרת, בוגרת תואר ראשון (BArch) באדריכלות באוני’ תל אביב ותואר שני (MA) באמנות ותרבות חזותית עם התמחות באוצרות מאוני’ בן גוריון. אוצרת ראשית של הגלריה בבית האדריכל ביפו ואוצרת ראשית ומנהלת התוכן שלReCA -מרכז רכטר לאדריכלות. לימדה בקורסי סטודיו ואוצרות בבית הספר לעיצוב וחדשנות במכללה למנהל. בעלת סטודיו עצמאי לאדריכלות מאז 2009 המתמחה בפרויקטים בתחום המגורים, וכן שותפה בצוותי תכנון במשרד רכטר אדריכלים בתכנון מבני ציבור.

הרצאה מס’ 2, יום יום רביעי 5 במאי בשעה 19:00

פיליפ ג׳ונסון: סיפורו של יוצר ופרובוקטור עם אדר’ אמנון רכטר

כשאנשים באים לבית שלי אני אומר להם: “פשוט תשתקו ותסתכלו מסביבכם”. האדריכל פיליפ ג’ונסון, שבנה את בית מגוריו בצורה הכי יפה והכי פחות פונקציונלית בעולם. סיפור על אסתטיקה ופרקטיקה; בין צמצום לעודפות.

אדר’ אמנון רכטר הוא הבעלים של המשרד הוותיק בארץ “רכטר אדריכלים”, בוגר ה- AA היוקרתי בלונדון ומתמחה בתכנון פרויקטים מורכבים בבנייה ציבורית ופרטית. בשנים האחרונות אמנון אחראי על כמה מהפרויקטים הציבוריים החשובים בישראל; התיאטרון הקאמרי, מגדל בתי המשפט בתל אביב, היכל התרבות כ”ס ומבנים חשובים רבים נוספים. כמו כן הוא מתכנן פרויקטים בסין וסרי לנקה. זוכה הפרס היוקרתי “האדריכל המשפיע בישראל” מטעם מגזין “דומוס” העולמי.

הרצאה מס’ 3, יום רביעי 12 במאי בשעה 19:00

Yes Sir: נורמן פוסטר עם אדר’ רוי גורדון

הרצאה מרתקת המציגה את עבודותיו של אדריכל העל, נורמן פוסטר, דרך התבוננות על הפרטים, הטכנולוגיה והשפה העיצובית המהודקת של משרדו לאורך השנים. הרצאה חוצת יבשות, שגם מביאה נקודת מבט מקומית.

רוי גורדון מנכ”ל משרד רכטר אדריכלים, מייסד שותף ומנכ”ל של מרכז רכטר לאדריכלות. קידום השיח האדריכלי וחינוך לתרבות הינם בבסיס העבודה היומיומית שלו. בעל תואר ראשון באדריכלות מאוניברסיטת תל אביב.  כאדריכל, רוי אחראי על תכנונם של פרויקטים ציבוריים מגוונים, ביניהם מגדל בתי המשפט בתל אביב, שיפוץ היכל התרבות בכפר סבא ובתי המשפט בחדרה, צפת וטבריה.

*ההרצאות יתקיימו בזום בימי רביעי בשעה 19:00

*הקישור יישלח אליכם במייל, כשעתיים לפני תחילת כל הרצאה בשעה 17:00

*הקישור הוא לחדר המתנה בזום, בעקבות תקנות אבטחה חדשות של חברת זום

ו10 דקות לפני תחילת ההרצאה תוכנסו להרצאה.

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהוא בהתחברות ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 054-4347213

*קישור להקלטת ההרצאה ניתן לקבל לפי בקשה למייל daniel.w@skygp.co.il בתוקף לשבועיים לאחר ההרצאה

מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

נשמח לראותכם איתנו!

*כל התמונות מפורסמות בהתאם לסעיף 27 א לחוק זכויות היוצרים. באם אתם מרגישים נפגעים מפרסום תמונות אלו, אנא הודיעונו מיידית למייל info@shamayim.co.il ואנו נסירן.

תאריכים: 28 באפריל+ 5,12 במאי ימי רביעי ב 19:00

סגירת נגישות