אבות המוסיקה הרומנטית- שוברט, מנדלסון ושומאן

אבות המוסיקה הרומנטית- שוברט, מנדלסון ושומאן

עם ד“ר רון רגב

לכל ידידינו היקרים,

אנו נרגשים להזמין אתכם לסדרה של שלוש הרצאות מוסיקליות של ד”ר רון רגב, מבכירי הפסנתרנים והמרצים למוסיקה בישראל על אבות המוסיקה הרומנטית. ד”ר רון רגב השלים את התואר השני והשלישי בג’וליארד בניו יורק והיה חבר מלא בסגל ההוראה. כיהן כראש החוג לכלי מקלדת באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. זכה בפרסים ומלגות רבים כמו בתחרות ע”ש ארתור רובינשטיין, תחרות AMSA בסינסינטי ומלגת פולברייט היוקרתית ללימודיו בג’וליארד בניו יורק.

עבודת הדוקטורט שכתב על שלישיית הפסנתר הראשונה של מנדלסון זכתה בפרס ריצ’רד פרנץ’ לעבודת הדוקטורט המצטיינת בשנת יובל המאה של ג’וליארד, והיוותה הבסיס להרצאה וקונצרט שנתן בספריית הקונגרס בוושינגטון.

המוסיקה של תחילת המאה ה-19 התאפיינה במעבר מהאובייקטיבי לסובייקטיבי, מהאוניברסלי לאישי ומצורה לתוכן. שורה של מלחיני-ענק תרמה למעבר מטלטל זה, שהחל כבר בכתיבתו של בטהובן, וביניהם שוברט, מנדלסון, שומאן, ברליוז, שופן, וגנר וליסט. שלושת המפגשים בסדרה יוקדשו לשלושת הראשונים ברשימה, מתוך מתן דגש ליחסיהם עם הפסנתר.

*ההרצאות ילווו בנגינה של רון בפסנתר

רוברט שומאן

פליקס מנדלסון

פרנץ שוברט בתלת מימד

הרצאה מוסיקלית מוקלטת מס’ 1

שוברט והשיר

פרנץ שוברט חי ופעל באותו זמן ובאותו מקום בהם חי ופעל בטהובן, ונמנה על מעריציו הגדולים. עם זאת, כתיבתו פנתה לכיוון אחר לחלוטין, ונתנה דגש למנגינה ולא למוטיב; השיר האמנותי, הז’אנר שאותו הביא שוברט לגדולה, מצא דרכו אל הסונטות ואל הסימפוניות שלו. נשמע כמה משיריו הגדולים ונדון בהם, ונראה כיצד אפשרו לו ליצור מודל צורני חדש, שהשפיע עמוקות על המוסיקה של דור המלחינים הבא.

 

הרצאה מוסיקלית מוקלטת מס’ 2

הגאונות של מנדלסון- שירים ללא מלים ובדיחות מוסיקליות

גאונותו המוסיקלית של מנדלסון היתה שייכת לסוג עליו נמנו אלה של באך ושל מוצרט, ורוברט שומאן אכן כינה אותו “מוצרט של ימינו”. יצירות שכתב בגיל 15 עדיין נחשבות לפיסגת הרפרטואר של המוסיקה הקלאסית, והוא היה בין ממציאי אמנות הניצוח, בנוסף להיותו אחד מגדולי הפסנתרנים של ימיו. נדבר על הגאונות ועל התיסכול שליוו אותו, ונלמד להכיר את מאפייני סגנונו.

 

הרצאה מוסיקלית מוקלטת מס’ 3

שירה ופילוסופיה במוסיקה של שומאן- בין פלורסטאן לאוזיביוס

מגדולי הכותבים של תקופתו, הן במוסיקה והן אודות מוסיקה, שומאן היה התגלמות הרומנטיקה. שפתו המוסיקלית הייחודית, והדרך בה מיזג מוסיקה ברעיונות פואטיים, ספרותיים ופילוסופיים, השפיעו עמוקות על תולדות המוסיקה. נדבר על חייו ועל מאפייני סגנונו, ונשמע משיריו ומיצירותיו לפסנתר.

*3 הקישורים להרצאות המוקלטות יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה.

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהוא בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות המוקלטות

 

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות