אדוארדו אברמסון- מנצח, מעבד, זמר ונגן בנדוניון

נולד בארגנטינה ב1954. בוגר הקונסרבטוריון “חואן חוסה קסטרו” בהתמחות ניצוח מקהלות. למד גיטרה, שירה, כינור וויולה דה גאמבה. נצח במוסדות הקהילה היהודית ומחוצה לה על קונצרטים של מוסיקה קלאסית ועממית. הוא יסד את “קונסורט בואנס אירס” קוצה כלית-קולית שהתמחה ברפרטואר מן הרנסנס.

עלה לישראל ב- 1986 והמשיך את הקריירה כמנצח וזמר. ב-1987 הצטרף למקהלת “זמרי קמרן” בניצוחו של אבנר איתי. התקבל כמנצח של מקהלת “חן השומרון” (1992-1897), מקהלת “רון” מעיריית פתח תיקווה (1997-1989) ונצח על מקהלות “יונה” ומקהלת מהיכחדות עולי דרום אמריקה בירושלים.

ב1991 השלים את התמחות ניצוח באקדמיה “רובין” בירושלים אצל מורים כמו אהרון חרל”פ, מנדי רודן, צבי אבנית מרק קופיטמן.

הוא הצטרף למקהלת “קולגיום תל אביב” כזמר ועוזר מנצח של מאסטרו אבנר איתי.

הוא התמחה בנגינת בודוניאון בפריס ובארגנטינה. הופיע כסולן עם מקהילות, הרכבים ותזמורות שונות כמו “האנסמבל הקולי הישראלית”, “מקהלת הקאמרית הישראלית טבעון”, “מקהלת הקבוץ ארצי”, “מוסיקה נובה”, הסימפוניט באר שבע, התזמורת הסימפונית ירושלים, התזמורת הסימפונית  ראשון לציון, התזמורת הקאמרית הישראלית, התזמורת הקאמרית הקיבוצית, התזמורת הקאמרית רמת גן, הסימפוניט רעננה והתזמורת הפילהרמונית הישראלית.

הופיע תחת מנצחים בעלי שם כמו דניאל ברמבוים, זובין מאטה, קורט מסור, גבור הולרונג, אנדראו פרוט, נועם שריף, דורון סולומון, דניאל כהן ועוד.

בארץ הקים שני הרכבים: “האנסמבל לטינואמריקה” ולהקת “טנגו בר”, איתם הופיע בקונצרטים שונים של פולקלור דרום אמריקאי וטנגו ארגנטיני קלסי עד המוסיקה של אסטור פיאצולה. הופיע בקונצרטים עם תזמורת וסולנים בארגנטינה, צ’ילה, גרמניה, שוויץ, צרפת, אוסטריה, ספרד ויפן.

כעת מכהן כמנהל אומנותי במרכז המוסיקה העירוני ע”ש אלפרט בירושלים ומנצח המקהלה “צלילי זהב” במרכז קהילתי בגילה.

חושניות הטנגו לאורך הדורות- 3 הרצאות על התפתחות הטנגו

פיאצולה, מהפכן הטנגו מארגנטינה- החיים והיצירה של אחד המוסיקאים המפורסמים במאה ה-20

סגירת נגישות