אדריכלים פורצי דרך במאה ה-20

אדריכלים פורצי דרך במאה ה-20

פרנק לויד רייט, מיס ון דר רוהה ולה קורבוזיה

עם אדר’ אריאל ניומן מברצלונה

לכל ידידנו היקרים שוחרי המוסיקה והתרבות,

מזמינים אותכם לסדרה של 3 הרצאות חדשות ומרתקות עם אדריכל אריאל ניומן בשידור ישיר מברצלונה!

על הסדרה:

המאה העשרים ראתה את הופעתה של האדריכלות המודרנית: תוצאה של שינויים חברתיים, שינויים בתפיסת האסתטיקה וחידושים טכנולוגים.

בטון, פלדה וזכוכית, המעלית או מיזוג האוויר שינו את דרך הבנייה, בדיוק כפי שהרכב חולל מהפכה בתכנון העירוני; חשיבותו של הציבור, של העבודה ושל חיי היומיום הוליד סוגים חדשים של מבנים, ושינה את ארגון השימושים והתפקודים בהם.

ולבסוף, הזרמים האמנותיים החדשים שינו את תפיסת החלל הפנימי והמראה החיצוני של עבודות אדריכליות. עם זאת, הכוחות התרבותיים והטכניים העצומים הללו פעלו באמצעות כישרונותיהם של אדריכלים ייחודיים, שעבודתם ניזונה מתקופתם ויחד עם זאת הם עצמם עזרו לעצב את התפיסות האינטלקטואליות והאמנותיות שלה. שלוש הדמויות שנבחרו כאן הן אלה שמהווים את עמוד השדרה של השינויים הללו ועבודותיהם כיום מהוות את נכסי מורשת האנושות.

אדר’ אריאל ניומן בעל תואר שני באדריכלות ובינוי ערים מהטכניון בחיפה.

נולד בארגנטינה וגדל בבאר שבע. במהלך הלימודים בילה שנה באוניברסיטת לייסטר באנגליה במסגרת תכנית שיתוף פעולה בין המוסדות. לאחר הלימודים עבד כאדריכל עצמאי באזור המרכז.

בשנת 2001 עבר לספרד, השלים תואר בהנדסת בנין ופתח חברה ליזמות נדל”ן, משנת 2008 משלב בין עבודתו כאדריכל לבין הדרכה כמדריך רשמי מטעם ממשלת קטלוניה. כיום מתגורר בברצלונה.

Mies Van Der Rohe/ The Barcelona Pavilion

Le Corbusie/ Cite Radieuse Marseille

Frank Lloyd Wright/ Fallingwater

הרצאה מוקלטת מס’ 1

פרנק לויד רייט 1876-1959

מהאדריכלים המודרניים הראשונים ומעצבי “הזהות האמריקאית”

בהרצאה נעבור על חייו ופועלו, כיצד בנייניו עיצבו את ההתפתחות של הצורות האדריכליות, איך באמצעות הבתים הפרטיים הוא חיפש דרכים לשבור את המבנים הקופסאתיים המוכרים כדי לפתוח אותם לנוף. הקריירה המשגשגת שלו, שמהווה מפתח להבנת ההתפתחות של הסגנון המודרני האירופאי, השאירה לנו סמלים של העידן המודרני, כמו הבית על האשד או הבניין האייקוני של מוזיאון גוגנהיים בניו יורק.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 2

מיס ון דר רוהה 1886-1969 -“פחות זה יותר”

חייו ופועלו של האדריכל הגרמני שדרך בנייניו הוא נתן לנו דרך חדשה להבין את העיצוב התעשייתי והחלל האדריכלי. משפטו המפורסם “פחות זה יותר” והקשר ההדוק שלו להתפתחות זרמי האוונגרד האירופאיים הותירו את חותמם בתולדות האדריכלות המודרנית. כמו גם הצורות הסמליות שבאות לידי ביטוי בתוכנית הפתוחה של ביתן ברצלונה או בית פרנסוורת, או גורדי השחקים המפורסמים מזכוכית ופלדה, כדוגמת סיאגרם בניו יורק.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 3

לה קורבוזיה 1887-1965 גאומטריה בסיסית, אלמנטים פרמיטיביים

אדריכל ואמן רב תחומי שעבודתו נחשבת כמפתח להתפתחות האדריכלות המודרנית. סגנונו הקלסיציסטי הייחודי ורצונו להפשטה רציונליסטית הושפעו מהקוביזם של פיקאסו והחיפוש אחר גאומטריה בסיסית, מתעשיית הרכב ובעיקר מהעולם העתיק, אותו העביר לקווים המנחים של עבודתו. בשנים האחרונות לקריירה שלו הוא מילא את בנייניו באלמנטים מופשטים ופרימיטיביים. לה קורבוזיה בלט גם במסירותו לאומנויות הפלסטיות ולתיאוריית האדריכלות, עם הצעות כמו מערכות הדומ-ינו והמודולור.

*3 הקישורים יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213 או למייל daniel.w@skygp.co.il

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

 

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות