אירנה פרידלנד- מרצה ופסנתרנית

אמנות רוסית: קנדינסקי, סטרווינסקי, רוקוקו ורחמנינוב

מנדלסון הצייר, דלקרואה וקספר דויד פרידריך

אמנות יפאנית, אידיאנית ופרידה קאלו

מודליאני, מאטיס ושאגאל

קלימט, מונק ופיקאסו

באך,מוצרט, בארוק ורוקוקו

“אירנה פרידלנד, מהמוסיקאיות המוערכות בארץ”
(חגי חיטרון, “הארץ” 16.12.2005)

אירנה פרידלנד סיימה תואר שני בהצטיינות יתרה בביה”ס למוזיקה ע”ש בוכמן-מהטה.

הקריירה המוסיקלית של אירנה כוללת פעילות אינטנסיבית כפסנתרנית סולנית, נגנית קאמרית ומרצה, במהלכה הרבתה להופיע ברחבי אירופה (בלגיה, הולנד, ליטא, לטביה, פינלנד, שוודיה, נורבגיה, צרפת, גרמניה, איטליה, יוון, רוסיה, המזרח הרחוק וארה”ב).

בארץ הופיעה כסולנית עם תזמורות מן השורה הראשונה, הקליטה מספר פעמים עבור “קול המוזיקה”, Romeo Records-USA בחברה היא הוציאה שלושה תקליטורים “American Record Guide” ,”International Piano” שזכו לביקורות נלהבות ממגזינים חשובים.

כמו כן, היא נותנת הרצאות לקהל הרחב ולעיתים מוזמנת לתת הרצאות וקורסים באוניברסיטאות בחו”ל, כגון, פינלנד, הולנד, נורבגיה, בריטניה וארה”ב.

בשנים באחרונות היא נותנת בקביעות סדרות של הרצאות מוסיקליות לקהל הרחב – “לראות את המוסיקה ולשמוע את הציור”, העוסקת בקשר בן צליל וצבע ומספרת על היחס המרתק בין יצירות מוסיקליות וציורים. המופעים האלו מתקיימים בחיפה במוזיאון הכט, באוניברסיטת תל אביב (בביה”ס למוזיקה ע”ש בוכמן-מהטה), במכון אבשלום, ברחובות, באשדוד , טבעוןו זכרון יעקב.

אירנה פרידלנד מוזמנת להופיע עם התזמורות בארץ: התזמורת הקאמרית הקיבוצית (“תמונות בתערוכה”), תזמורת חיפה, תזמורת אשדוד (“לצייר במוזיקה”), תזמורת רחובות ותזמורת קאמרית ישראלית (2017-2019).

סגירת נגישות