אמנות הביצוע במוסיקה – בין התווים לבין הצלילים

אמנות הביצוע במוסיקה- בין התווים לבין הצלילים

עם פרופ’ מיכאל מלצר- אבי הנגינה האמנותית בחלילית בישראל

לכל ידידנו היקרים שוחרי המוסיקה והתרבות,

מזמינים אותכם ל- 3 הרצאות חדשות ומרתקות על אמנות הביצוע במוסיקה!

המוסיקה פועלת ומתקיימת בתווך המשולש שבין המלחין, המבצע (הנגן או הזמר) והמאזין. לכל אחד מהם תפקיד ומעמד הכרחי, והקשר והאיזון ביניהם יוצר את החוויה האמנותית של מוסיקה “טובה”. לפעמים נוצר בלבול בין שלושת השותפים-המתחרים הללו, או עקב התבלטות והשתלטות של אחד מהם או מפני ששניים מהם מגולמים באותו אדם. לרוב הבכורה מואצלת על המלחין, אך לא תמיד זה מוצדק.

בסדרת-הרצאות חדשה ומקורית, המיועדת לכל מאזין ולכל חובב-מוסיקה, החלילן מיכאל מלצר שופך אור על תפקידו ומעמדו של הביצוע-המוסיקלי. לאו דווקא על דמויות של מוסיקאים מסוימים ועל ההיסטוריה, אלא מתוך שאלת-המפתח של מה הופך נגן או זמר לאמן אמיתי.

פרופ’ מיכאל מלצר ביסס את מעמדו כמרצה מבוקש על היבטים שונים ומגוונים ביותר של המוסיקה. הוא כיהן במשך שנים כסגן-נשיא באקדמיה למוסיקה בירושלים, וכמנהל-האמנותי של פסטיבל קול המוסיקה בגליל-העליון בכפר-בלום, וקנה לעצמו שם כנגן חלילים וחליליות שהקליט עשרות הקלטות וחינך דורות של תלמידים וממשיכי-דרך.

הרצאה מוקלטת מס’ 1

עונות במוסיקה

מה ההבדל בין ביצועים שונים? מה הופך ביצוע מסויים למופתי? האם ניתן להעביר יצירה למקום ולזמן שונים? מה האמצעים המאפשרים ומתירים לאמן המבצע לעשות זאת? – נבחן ביצועים שונים ומגוונים לארבע העונות של ויולדי.

 

הרצאה  מוקלטת מס’ 2

ראיתי צפור רבת יופי

איך משפיעים אלמנטים ויזואליים על ההאזנה שלנו? איפה ממוקם כל אחד מנגני האנסמבל המנגן? – נבחן זאת בעזרת יצירות של באךבטהובןברליוזליגטי ועוד.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 3

האדאג’ו המפורסם של אלבינוני

באיזה מידה ניתן להוסיף קישוטים ליצירה מוכרת? איך ניתן להוסיף חתימה אישית? האם יש אתיקה בצלילים? – נבדוק זאת בעזרת ה-אדאג’ו של אלבינוניקונצ’רטו-לפסנתר של מוצרט, שיר של דאולנד ועוד.

*3 הקישורים להרצאות המוקלטות יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213 או למייל daniel.w@skygp.co.il

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

 

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות