אמנות הWOW: האמן כסופרסטאר, אמנות גדולה, טכניקה מפתיעה

אמנות הWOW:

יותר גדול, יותר מיוחד, יותר מפורסם

עם קארין עדן, חוקרת ויזמית בתחום תולדות האמנות מפורטוגל

לכל ידידנו היקרים,

מזמינים אותכם ל- 3 הרצאות חדשות ומרתקות עם קארין עדן, טיילת, חוקרת, אוצרת ויזמית בתחום תולדות האמנות ותרבות חזותית, עם התמחויות באמנות מודרנית ועכשווית, מדיה חדשה ומגדר.

על הסדרה: אמנות הWOW

בעידן של רעש סביבתי וריבוי דימויים, קשה למצוא דרך למשוך תשומת לב אל האמנות- “גדול זה הכול, אולי זה הדבר היחיד שישימו לב אליו” (רוברט מוריס)

בעולם של מזון מהיר, תוכניות ריאליטי, בניינים שנוסקים לשמיים, וקולנוע תלת מימדי, האם על האמנות להגיב בהתאם? עד כמה ניתן להפריד בין האמנות לבין תרבות שסוגדת לדברים גדולים ונוצצים, סלבריטאים, חוויות רב-חושיות, אינטראקטיביות, מציצנות וסיפוקים מידיים?

המוזיאון של זמננו הפך למוסד בידורי שמגיע במארז של אירוע מרעיש כמו פארק שעשועים או קניון תרבותי. אנחנו יותר ויותר עדים להופעתם של מיצבי ענק הפועלים על אפקט של רושם מיידי ואסתטיקה מרהיבה שגורמים לכולנו לומר: “וואוו!”.

במהלך הסדרה נבחן היבטים שונים באמנות הוואוו, החל מגודל העבודה, מחיר מופקע, דמות האמן כסלבריטאי, טכניקות מופלאות, אדריכלות המוזיאון כיצירת אמנות ועוד.

 

קארין עדן היא טיילת, חוקרת, אוצרת ויזמית בתחום תולדות האמנות ותרבות חזותית, עם התמחויות באמנות מודרנית ועכשווית, מדיה חדשה ומגדר. בעלת ניסיון עשיר בהוראה בפני קהלים שונים כמו גם באוצרות במוסדות שונים, כגון: מכון ויצמן, מוזיאון תל אביב לאמנות, גוגל, משרד החוץ ועוד.

לאחר תקופת מחיה ולימודים אקדמיים בלונדון, ניו יורק ותל אביב, כיום מתגוררת בפורטו (פורטוגל) וכותבת דוקטורט על מוזיקת הפאדו המקומית (Fado) בהקשרים היסטוריים, חברתיים ומגדריים כפי שמתבטאים בתרבות החזותית (אמנות, אופנה, פרפורמנס ועוד).

כריסטו וז'אן קלוד

דמיאן הירסט

ג'ף קונס

הרצאה מוקלטת מס’ 1

אמנות הWOW: הגודל קובע

כריסטו וז’אן קלוד, רוברט סמית’סון ואניש קפור

בעידן בו דימויים מציפים אותנו מכל עבר, “גדול זה הכול- אולי זה הדבר היחיד שישימו לב אליו” (רוברט מוריס).

עד כמה גודל העבודה תורם להעברת הרעיון שלה? הייתכן ומדובר ב”טריק שיווקי” שבסופו מתגלה כי הרעיון לא מעניין? או שמא זו הדרך היחידה להתבלט מעל שאר הדימויים שנמצאים בתחרות מתמדת על תשומת לב הציבור?

בין האמנים בהם נעסוק: כריסטו וז’אן קלוד, רוברט סמית’סון, טל אר, אניש קפור, אולפור אלייסון, ועוד.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 2

טכניקה: איך עשו את זה?

דמיאן הירסט, מארק קוו’ין וליזה לו

לאורך ההיסטוריה אמנים עמלו רבות לשכלול המיומנות המקצועית, המומחיות בשדה בו פעלו וצבירת ניסיון. הם למדו ליצור חפצים מעוררי השתאות שעד היום גורמים לעין העכשווית לתהות “איך עשו את זה?!”.

בעבר, הטכניקה הגדירה מי הוא אמן, בעוד מהמאה העשרים הדבר החשוב הוא הרעיון, גם אם יהיה זה בד לבן ריק. ובכל זאת, בעידן הדיגיטלי של ימינו כשבכל יום צצות טכנולוגיות חדשות ומתגלים חומרים חדשים, מופיעים גם אמנים שחוזרים לעמל הרב, לעבודת היד, ולמאמץ הפיסי בחיפוש אחר השלמות. הם משלבים כישרון, רעיון, ומיומנות טכנית מרהיבה ומעוררת פליאה, ושוב נשאלת השאלה: איך עשו את זה?

במהלך ההרצאה נדון באותם אמנים מיומנים שבוחרים ליצור בטכניקות לא רגילות ונבחן האם יש לעבודת היד מקום לשרוד בעולם של דיגיטל, שיבוט וייצור המוני.

בין האמנים בהם נעסוק: דמיאן הירסט, מארק קוו’ין, רון מויק, ליזה לו, טוני אורסלר ועוד.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 3

האמן כסופרסטאר

אנדי וורהול, ג’ף קונס, ומרינה אברמוביץ’

בעידן בו פרסום, מיתוג וסלבריטאיות חולשים על עולמינו, גם האמנים והאספנים הופכים לידוענים ולמושא הערצה או הכפשה כחלק מתרבות הבידור. הם ממקמים את עצמם במרכז הבמה, זהותם האינדיבידואלית הופכת לנושא היצירה, וחייהם הפרטיים קשורים הדוקות לאמנות שהם יוצרים.
במהלך ההרצאה נתייחס למעמדו של האמן הסלבריטאי – הסופרסטאר – שבעזרת פרסונה בנויה היטב, הופך ליצירת אמנות בפני עצמה. בין האמנים בהם נעסוק: מרסל דושאן, אנדי וורהול, ג’ף קונס, מתיו בארני, מרינה אברמוביץ’ ועוד.

*3 הקישורים להרצאות המוקלטות יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213 או למייל daniel.w@skygp.co.il

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

 

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות