אמני המיוזיקלס הגדולים ויצירתם ספט’- אוק’ 2020

המרשטיין, ברנשטיין ושות׳

עם אייל שרף, מומחה לתיאטרון מוזיקלי

לכל ידידינו היקרים,

אנו נרגשים להזמין אתכם לסידרה של שלוש הרצאות שבהן אייל שרף, מומחה לתיאטרון מוזיקלי, יציג כמה מן היוצרים הבולטים של המחזמר האמריקאי, ויספר על תהליכי היצירה המרתקים שמאחורי מחזות הזמר הגדולים. מלבד מצגת עשירה וקטעי וידיאו נדירים, בכל מפגש אייל גם ישיר קטעים מתוך המיוזיקלס הנדונים.

אייל שרף הוא חוקר ומומחה לתאטרון מוזיקלי, וגם זמר ושחקן. העלה את המופעים “צללי המוזיקה – הדי האיום הנאצי בשלושה מחזות-זמר” ו”הנרקוד? – סיפורם של רוג’רס והמרשטיין”. כותב על עולם התיאטרון המוזיקלי ב”הארץ” ו”מקור ראשון”. בעל תואר שני בתיאטרון מוזיקלי מאוניברסיטת ניו-יורק, ובוגר החוג למשחק ב-Royal Birmingham Conservatoire באנגליה. השתתף במגוון מחזות ומחזות-זמר בניו-יורק. משחק בתיאטרון היידישפיל. הופיע בסדרות הטלוויזיה “החברים של נאור”, “בית הכלבים” ו”צומת מילר”. בשנותיו בניו-יורק שימש גם כחזן קונסרבטיבי והוא ממשיך עבודה זו מדי שנה בחגי תשרי. אייל נמנה גם על צוות המנחים לאנגלית באוניברסיטה הפתוחה.

הרצאה מוזיקלית מס’ 1

יום שלישי 22 בספטמבר בשעה 17:00

“הנרקוד?”  סיפורם של רוג’רס והמרשטיין

איך הוליד משבר אמצע החיים את הצמד החשוב ביותר בתולדות המחזמר האמריקאי? מדוע נחשבים רוג’רס והמרשטיין כאָבוֹת המחזמר המודרני? נבחן את “המלך ואני”, ונתהה גם על מקומם של “צלילי המוזיקה” במכלול היצירה של הצמד.

 

הרצאה מוזיקלית מס’ 2

יום שלישי 29 בספטמבר בשעה 17:00

“לחיות באמריקה”- לאונרד ברנשטיין ו”סיפור הפרברים”

איך הצליח “איש הרנסנס” לאונרד ברנשטיין לפזר את קסמו גם בברודווי? מה סוד כוחו המתמשך של “סיפור הפרברים”, העתיד לשוב בגירסה קולנועית חדשה? ניגע גם במיוזיקלס אחרים של ברנשטיין ונבחן את שלל פועליו המסחררים.

 

הרצאה מוזיקלית מס’ 3

יום שלישי 13 באוקטובר בשעה 17:00

“שקיעה, זריחה” – “כנר על הגג” והצלחתו המדהימה

בפינלנד, בתורכיה, בכ-30 מדינות. אם לצטט מתחילת המחזמר – נשמע מטורף, לא? איך הפך מחזמר יהודי כל-כך לאחד המיוזיקלס המצליחים בעולם? באילו קשיים נתקלו יוצריו? לקראת עיבוד קולנועי חדש, ניגע גם בסרט הקיים ובטופול.

*ייעוץ אמנותי: אודי רצין

*ההרצאות יתקיימו בזום בימי שלישי בשעה 17:00

*הקישור יישלח אליכם במייל, כשעתיים לפני תחילת כל הרצאה בשעה 15:00

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהוא בהתחברות ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213
*במידה ולא תוכלו להשתתף בתאריך מסויים- ניתן לקבל הקלטה עד שבוע לאחריה

מחיר 100 ש”ח לשלוש ההרצאות

נשמח לראותכם איתנו!

תאריכים: 22,29 בספטמבר 13 באוקטובר, ימי ג’ ב17:00

סגירת נגישות