אספנות – אובססיה, או דרך להרוויח כסף? הרצאה מיוחדת

אספנות- אובססיה או דרך להרוויח כסף?

מאחורי הקלעים של עולם האמנות עם ד“ר דורון לוריא

לכל ידידינו היקרים, הנכם מוזמנים להרצאה

אספנות – אובססיה, או דרך להרוויח כסף?

האם כולנו אספנים? האם אספנות היא מחלה? האם זו רק שאלה של מחיר? מה אנשים אוספים? איך קונים במכירות פומביות?

“אני אוסף – משמע אני קיים!”.

מה אמר זיגמונד פרויד על אספנות? (רמז: “פיצוי”), מה זה אובססיה, ואיך מטפלים בזה? מדוע רוב האספנים מכחישים שהם כאלה – ממי הם מפחדים? על ההבדל בין אספנות לאגרנות, מהי נוסחת-הקסם (הכלכלית) לאספנות נבונה? ועוד.

 

במסגרת סדרת ההרצאות על מאחורי הקלעים של עולם האמנות, מנסה ד”ר לוריא להאיר נושאים באמנות מן הצד הפחות מוכר שלהם. בניגוד לטקסטים הרשמיים, אותם יכול כל אחד לקרוא בספרי אמנות למיניהם (המצויינים כשלעצמם, כמובן), מושם בסידרה זו דגש על נושאים באמנות, כפי שהם נראים “מבפנים” – מנקודת מבטם של אמנים (בארץ ובעולם), אוצרי מוזיאונים, רסטורטורים, סוחרי אמנות, חברות בין-לאומיות למכירות פומביות, וגם – למרבה הצער – מנקודת מבטם של זייפנים ושל פושעי-אמנות אחרים.

סודות מקצועיים, שיקולים ענייניים יותר ופחות, מאבקי כוח, מניפולציות ויצרים הסמויים מן העין, ובקיצור – הכוחות המניעים את העולם בכלל, ואת עולם האמנות בפרט.

ד”ר דורון לוריא הוא חוקר אמנות שהתמחה באמנות הולנדית ובחקר זיופים. אוצר בכיר ורסטורטור ראשי במוזיאון תל אביב לאמנות לשעבר. שימש כמרצה בחוג לתולדות האמנות ובפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. ערך והגיש במשך שלוש שנים (2005-2008) את התכנית “ציפורי לילה” בגלי-צה”ל. מחבר הספרים “חשיפה כפולה”, “רמברנדט – מיתוס מול מציאות” ו” בת אבודה – אנג’ליקה שץ”.

אימלדה מרקוס ואוסף הנעליים האובססיבי שלה

*הקישור יישלח אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיה זמין לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה

*במידה ויש קושי כלשהוא בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213

*משך ההרצאה שעה וחצי

*מחיר 55 ש”ח

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות