בין הקלטה לבין פרשנות

בין הקלטה לבין פרשנות

עם ד”ר רון רגב- מבכירי הפסנתרנים והמרצים למוסיקה בישראל

לכל ידידנו היקרים שוחרי המוסיקה, האמנות והתרבות,

אנחנו מזמינים אותכם לסדרת הרצאות חדשה, מרתקת ועשירה, שתינתן ע”י ד”ר רון רגב- מבכירי הפסנתרנים והמרצים למוסיקה בישראל.

על הסדרה:

הדרך בה אנו מקשיבים למוסיקה וחווים אותה השתנתה באופן קיצוני מאז כתבו מלחיני העבר את יצירותיהם הגדולות ועד ימינו-אנו. שיקולים של חוויית ההאזנה תמיד הדריכו את המלחינים והמבצעים, ולפיכך העידן הדיגיטלי – בזמן שתרם בצורה בלתי רגילה להנגשת מוסיקה לכולנו – מציב אתגרים רבים עבור כתיבתה וביצועה. האם הקלטה של ביצוע המלחין ליצירתו-הוא תהיה בעלת תוקף פרשני גדול מכל הקלטה אחרת? מה חשיבות היכולת להימנע משגיאות בזמן ביצוע, ובאיזה מחיר? בסידרה זו של שלוש הרצאות נלמד אודות תהליך ההקלטה, ונתעמת עם האתגרים שהוסיפה ההקלטה לעולם המוסיקה.

ד”ר רון רגב השלים את התואר השני והשלישי בג’וליארד בניו יורק והיה חבר מלא בסגל ההוראה. כיהן כראש החוג לכלי מקלדת באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. זכה בפרסים ומלגות רבים כמו בתחרות ע”ש ארתור רובינשטיין, תחרות AMSA בסינסינטי ומלגת פולברייט היוקרתית ללימודיו בג’וליארד בניו יורק. עבודת הדוקטורט שכתב על שלישיית הפסנתר הראשונה של מנדלסון זכתה בפרס ריצ’רד פרנץ’ לעבודת הדוקטורט המצטיינת בשנת יובל המאה של ג’וליארד, והיוותה הבסיס להרצאה וקונצרט שנתן בספריית הקונגרס בוושינגטון.

*ההרצאות ילווו בנגינה של רון רגב בפסנתר

הרצאה מוסיקלית מוקלטת מס’ 1

תהליך ההקלטה

מה נמצא מאחורי ההקלטות הנקיות והמושלמות, אותן אנו רגילים לשמוע? נדבר על אקוסטיקה, סוגי מיקרופונים, אילוצים של זמן ושיטות עריכה; נשמע דוגמאות של קטעי נגינה לפני ואחרי עריכה, ונתוודע לכמה סיפורים אודות הקלטות של מבצעים מפורסמים.

 

הרצאה מוסיקלית מוקלטת מס’ 2

הקלטות של כינור ושל תזמורת

במפגש זה נבחן יצירות קלאסיות, שייתכן שהיו נכתבות אחרת אם היו המלחינים מודעים לאפשרות של הקלטה – סימפוניות של בטהובן ועיבודים של ליסט וברהמס, למשל. כמו-כן, נבחן כיצד השתנתה אופנת הנגינה בכינור בד-בבד עם השינוי בטכנולוגיית ההקלטה במאה ה-20.

 

הרצאה מוסיקלית מוקלטת מס’ 3

הקלטות ופסנתר

הפעם נעסוק בשינויים שחלו בנגינת הפסנתר במהלך המאה ה-20, והדרך בה הקלטות השפיעו על הגישה לכלי. נשמע ביצועים של ברהמס, דביוסי, ראוול, ברטוק, רחמנינוב, קורטו ושנאבל, ונשווה אותם לביצועים עכשוויים.

*3 הקישורים יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213 או למייל daniel.w@skygp.co.il

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

 

נשמח לראותכם איתנו!

*כל התמונות מפורסמות בהתאם לסעיף 27 א לחוק זכויות היוצרים. באם אתם מרגישים נפגעים מפרסום תמונות אלו, אנא הודיעונו מיידית למייל info@shamayim.co.il ואנו נסירן.

סגירת נגישות