בעקבות גדולי המוסיקה – באך, מוצרט, בטהובן

מסע וירטואלי מרתק– מלווה בשלל סרטונים ומוסיקה

עם דוד ויצטום

לכל ידידנו היקרים, שוחרי המוסיקה והתרבות,

לאור הצלחת סדרת ההרצאות הקודמת- אנחנו מזמינים אותכם לסדרת הרצאות נוספת מרתקת ועשירה במוסיקה, שתינתן ע”י מר דוד ויצטום, המוכר לחלקכם גם מהנסיעות שלנו למסע בעקבות באך, ברלין- סימפוניה של עיר ופסטיבל מוצרט בעיר באת’ שבאנגליה…וכמובן מערוץ 1 המיתולוגי.

בסדרה נשלב את המסע הגיאוגרפי וההיסטורי עם סרטים, תמונות, סיפורים, הסברים וטעימות מוסיקאליות, סביב חייהם, יצירתם, סביבתם והשפעתם של שלושה גאונים אלה.

הרצאה מס’ 1

בעקבות יוהן סבסטיאן באך

יוהן סבסטיאן באך, נצר למשפחת מוסיקאים ענפה, יעמוד במרכז מסע משולש אליו נצא – מולדתו הפיזית, במחוז מדינת תורינגיה – היום במזרח גרמניה, וסביבותיה הקרובה, מהן לא יצא מעולם; מולדתו הרוחנית – מורשת האמונה הנוצרית פרוטסטנטית, שמייסדה, מרטין לותר, שאף הוא נולד ופעל באותה סביבה, היה מורה דרך לאמונתו ולרבות מיצירותיו, והמוסיקה בת האלמוות שיצר, מפעל יצירה אדיר וייחודי ללא תקדים.

במהלך ההרצאה נראה את התחנות בחייו של באך, נשמע קטעים מהמוסיקה הכלית והקולית האינסופית שיצר, ונכיר את מקורות השראתו הרוחנית.

 

הרצאה מס’ 2

בעקבות וולפגנג אמדאוס מוצרט 

מוצרט, בפינה אחרת של מרכז אירופה, דרומית יותר – וקתולית למהדרין – נולד בזלצבורג והגיע לבסוף לבירת התרבות האירופית, ווינה, שתחילה הסבירה לו פנים, ואחר כך התנכרה לגאוניותו. המסע אל מוצרט הוא במיוחד מסע אל נפש האדם – יוצר המבקש בכל דרך להסב אושר למאזיניו, אך נכשל במאבקו לעצמאות ואי תלות. מאחורי הקסם והברק שאין כמותם מסתתר עומק אינסופי, מסתורי, לעתים קרובות עצב, ובמיוחד חידה הממתינה לפענוח – יחד עם מוסיקה הנחשבת – ולא בכדי – לבעלת כוח מרפא.

בהרצאה נביא מוסיקה ושלל קטעי סרטים אודות מוצרט – המתחקים אחרי האדם – והאגדה.

 

הרצאה מס’ 3

בעקבות לודוויג ון בטהובן 

בטהובן, שנולד בעיר הקטנה בון, על גדות הריינוס, והגיע אף הוא לווינה, נחשב למחולל המהפכה הגדולה בתולדות המוסיקה האמנותית האירופית. כוחות היצירה שטלטלו את גופו ונפשו היו לסימפוניות, קונצ’רטי ומוסיקה קאמרית שטלטלו את עולם המוסיקה, פרשת דרכים שהובילה אל המהפכה שהפילה את הסדר הפוליטי האירופי הנושן. כאן המסע הוא מן העולם ה”קלאסי” של היידן ומוצרט אל העולם החדש, ההרואי, שמתווה בטהובן – במיוחד בסימפוניה התשיעית שלו, שהיא עד היום ההמנון הרשמי של האיחוד האירופי.

בהרצאה נביא מוסיקה, קטעי סרטים אודות קורות חייו ויצירותיו המרכזיות של בטהובן – מסונטת “ליל ירח”, עד לסימפוניות הכבירות ורביעיות המיתרים האינטימיות – יצירותיו הגדולות האחרונות.

*3 הקישורים יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהוא בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

 

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות