גיבורי האדריכלות של המאה ה-21

גיבורי האדריכלות של המאה ה-21

רם קולהאס- ז’אק הרצוג ופייר דה מורון- קז’ויו סאג’ימה וריו נישיזאווה

עם אדר’ אריאל ניומן מברצלונה

לכל ידידנו היקרים שוחרי המוסיקה והתרבות,

מזמינים אותכם לסדרה של 3 הרצאות חדשות ומרתקות עם אדריכל אריאל ניומן בשידור ישיר מברצלונה!

על הסדרה:

שלוש ההרצאות במחזור זה שואפות להציע סקירה של אדריכלות עכשווית דרך כמה מגיבוריה: רם קולהאס ההולנדי, הרצוג ודה מורון השוויצרים, קז’ויו סאג’ימה וריו נישיזאווה היפנים. אדריכלים אלה, בגילאים שונים ועמדות שונות, כולם זוכי פרס פריצקר, מובילים משרדים שמתכננים ובונים בכל רחבי העולם. יחד הם מרכיבים דיוקן רחב של יצירה אמנותית וטכנית המבקשת לבטא את רוח התקופה ובו זמנית להעמיד את עצמה בשירות חיי היומיום.

אדר’ אריאל ניומן בעל תואר שני באדריכלות ובינוי ערים מהטכניון בחיפה.

נולד בארגנטינה וגדל בבאר שבע. במהלך הלימודים בילה שנה באוניברסיטת לייסטר באנגליה במסגרת תכנית שיתוף פעולה בין המוסדות. לאחר הלימודים עבד כאדריכל עצמאי באזור המרכז.

בשנת 2001 עבר לספרד, השלים תואר בהנדסת בנין ופתח חברה ליזמות נדל”ן, משנת 2008 משלב בין עבודתו כאדריכל לבין הדרכה כמדריך רשמי מטעם ממשלת קטלוניה. כיום מתגורר בברצלונה.

Herzog & de Meuron/ Hamburg Elbphilharmonie concert hall- Photo: Thies Raetzke

Rem Koolhaas/ skyscraper with his Beijing headquarters for CCTV

Kazuyo Sejima& Ryue Nishizawa- SANAA/ River Building Grace Farms Foundation in New Canaan

הרצאה מוקלטת מס’ 1

רם קולהאס (הולנד)- בניינים פרובוקטיביים

ההולנדי רם קולהאס (1944) הינו התיאורטיקן המשפיע ביותר על האדריכלות והתכנון העירוני בעשורים האחרונים, נוסף לכך הוא גם חיזק את רעיונותיו בבניית בניניים פרובוקטיביים המביעים היטב את האופי המכלה של רעיונותיו, רעיונות שבאו לידי ביטוי בפרסומים נרחבים כמו דליריוס ניו יורק. או S, M, L, XL; משרדו ברוטרדם הינו חממה לרבים מהצעירים המבריקים ביותר בימינו.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 2

ז’אק הרצוג ופייר דה מורון (שוויץ)- קשת אומנותית ואימפקט יוצא דופן

ז’אק הרצוג ופייר דה מורון השוויצרים (שניהם ילידי 1950) בנו מבסיסם בבאזל יצירות בעלות יעילות פונקציונאלית ואימפקט אסתטי יוצאי דופן: בין מוזיאונים, כמו גלריית טייט, לאצטדיונים כמו האצטדיון האולימפי בבייג’ין. מכלול של יצירות המרחיבות את הקשת האמנותית של האדריכלות ופותחות דרכים חדשות בשיפוץ מבנים קיימים, עם פרויקטים שהעניקו חיים חדשים למורשת התעשייתית.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 3

קז’ויו סאג’ימה וריו נישיזאווה (יפן)- להמיס את החלל עם הקונסטרוקציה

היפנים, קז’ויו סאג’ימה (1956) ו-ריו נישיזאווה (1966) באמצעות משרדם SANAA בנו כבר בניניים באסיה, אמריקה ואירופה, מבנים שלוקחים את האדריכלות לגבולות כמעט בלתי סבירים של קלילות ואי גשמיות, הם מצליחים להמיס את החלל עם קונסטרוקציה ומעטפת דקיקים באופן קיצוני ופרופורציות מעולות בדרכם לחקור ולהמציא מחדש את מערכות היחסים, בין הבנוי לטבע, בין הבניין לסביבה, בין האדם למבנה ובין אדם לרעהו.

*3 הקישורים  להרצאות המוקלטות יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213 או למייל daniel.w@skygp.co.il

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות המוקלטות

נשמח לראותכם איתנו!

*כל התמונות מפורסמות בהתאם לסעיף 27 א לחוק זכויות היוצרים. באם אתם מרגישים נפגעים מפרסום תמונות אלו, אנא הודיעונו מיידית למייל info@shamayim.co.il ואנו נסירן.

סגירת נגישות