גרמניה מבעד לעדשה- ספרות, קולנוע, ומרד בגרמניה ינואר- פברואר 2021

גרמניה מבעד לעדשה- ספרות, קולנוע ומרד בגרמניה

אריך קסטנר, כוכבות בשמי הרייך והקולנוען ריינר וורנר פסבינדר

קולנוע, ספרות, הסטוריה עם דוד ויצטום

לכל ידידנו היקרים, שוחרי המוסיקה והתרבות,

לאור הצלחת סדרת ההרצאות הקודמת- אנחנו מזמינים אותכם לסדרת הרצאות נוספת מרתקת ועשירה במוסיקה, שתינתן ע”י מר דוד ויצטום, המוכר לחלקכם גם מהנסיעות שלנו למסע בעקבות באך, ברלין- סימפוניה של עיר ופסטיבל מוצרט בעיר באת’ שבאנגליה…וכמובן מערוץ 1 המיתולוגי.
על הסדרה:
ליצירתו המופלאה של קסטנר מוקדשת ההרצאה שתפתח את הסדרה החדשה של דוד ויצטום כאן אצלנו ב”שמים”. באמצעות הסופר אריך קסטנר, כוכבות הקולנוע ברייך השלישי, והבמאי המתריס, בן הדור החדש בגרמניה שאחרי המלחמה, ריינר וורנר פסבינדר, נשלח מבט פנורמי אל התרבות הגרמנית של המאה העשרים.

הרצאה מס’ 1, יום שני 25 בינואר בשעה 19:00

“לא (רק) לילדים” – אריך קסטנר ובני דורו

“הכתה המעופפת”, “אמיל והבלשים”, “אורה הכפולה”, 35 במאי – כל אלה מייחדים את קסטנר עבור קוראיו – מראשית שנות השלושים בגרמניה, ועד היום, ברחבי העולם. נספר – ונראה – את האדם שמאחורי הסיפורים הללו ואחרים, דמות מרתקת לא פחות מאשר ספריו – שרובם הפכו גם לסרטי קולנוע מצליחים.

כמו כן עם יציאתו לאור בעברית של הרומן הנוקב מאת אריך קסטנר- “אל האבדון” בהוצאת הקיבוץ המאוחד ספרית פועלים, אנו נדהמים מחדש ממבטו החודר, המצליף והאנושי של הסופר שנודע במיוחד מספריו לילדים.

 

הרצאה מס’ 2, יום שני 1 בפברואר בשעה 19:00

“כוכבות בשמי הרייך”- בידור, דרמה וזוהר בקולנוע הנאצי

מכונת התעמולה של יוזף גבלס השתמשה בקולנוע כאמצעי הראשי להסיח את הדעת מאימי הטרור והמלחמה דווקא באמצעות קומדיות, שעשועים, סרטים היסטוריים, עלילות גבורה ומלודרמה. במרכז רובם כיכבו נשים – שחקניות, רקדניות וזמרות – שהפכו מושא להערצה – והזדהות – מצד מיליוני הצופים שנהרו לאולמות הקולנוע.

 

הרצאה מס’ 3, יום שני 8 בפברואר בשעה 19:00

“פסבינדר – הקיטש והמוות”

הבמאי השולט, והמושמץ, מבין הקולנוענים הגרמנים ב”דור החדש” – המורדים הצעירים של 1968 ואחריה, היה ריינר וורנר פסבינדר, יוצר “ברלין אלכסנדרפלץ”, “נישואיה של מריה בראון”, “לילי מרלן”, וסרטים רבים אחרים. נתאר את סרטיו – ואת דמותו השנויה במחלוקת, שהשפיעו באורח עמוק על תרבות גרמניה מאז, ועל הקולנוע האירופי.

*ההרצאות יתקיימו בזום בימי שני בשעה 19:00

*הקישור יישלח אליכם במייל, כשעתיים לפני תחילת כל הרצאה בשעה 17:00

*הקישור הוא לחדר המתנה בזום, בעקבות תקנות אבטחה חדשות של חברת זום

ו10 דקות לפני תחילת ההרצאה תוכנסו להרצאה אוטומטית

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהוא בהתחברות ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 054-4347213

*קישור להקלטת ההרצאה ניתן לקבל לפי בקשה למייל daniel.w@skygp.co.il בתוקף לשבועיים לאחר ההרצאה

מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות