גרמניה מבעד לעדשה- ספרות, קולנוע, ומרד בגרמניה

גרמניה מבעד לעדשה- ספרות, קולנוע ומרד בגרמניה

אריך קסטנר, כוכבות בשמי הרייך והקולנוען ריינר וורנר פסבינדר

קולנוע, ספרות, הסטוריה עם דוד ויצטום

לכל ידידנו היקרים, שוחרי המוסיקה והתרבות,

לאור הצלחת סדרת ההרצאות הקודמת- אנחנו מזמינים אותכם לסדרת הרצאות נוספת מרתקת ועשירה במוסיקה, שתינתן ע”י מר דוד ויצטום, המוכר לחלקכם גם מהנסיעות שלנו למסע בעקבות באך, ברלין- סימפוניה של עיר ופסטיבל מוצרט בעיר באת’ שבאנגליה…וכמובן מערוץ 1 המיתולוגי.
על הסדרה:
ליצירתו המופלאה של קסטנר מוקדשת ההרצאה שתפתח את הסדרה החדשה של דוד ויצטום כאן אצלנו ב”שמים”. באמצעות הסופר אריך קסטנר, כוכבות הקולנוע ברייך השלישי, והבמאי המתריס, בן הדור החדש בגרמניה שאחרי המלחמה, ריינר וורנר פסבינדר, נשלח מבט פנורמי אל התרבות הגרמנית של המאה העשרים.

הרצאה מוקלטת מס’ 1

“לא (רק) לילדים” – אריך קסטנר ובני דורו

“הכתה המעופפת”, “אמיל והבלשים”, “אורה הכפולה”, 35 במאי – כל אלה מייחדים את קסטנר עבור קוראיו – מראשית שנות השלושים בגרמניה, ועד היום, ברחבי העולם. נספר – ונראה – את האדם שמאחורי הסיפורים הללו ואחרים, דמות מרתקת לא פחות מאשר ספריו – שרובם הפכו גם לסרטי קולנוע מצליחים.

כמו כן עם יציאתו לאור בעברית של הרומן הנוקב מאת אריך קסטנר- “אל האבדון” בהוצאת הקיבוץ המאוחד ספרית פועלים, אנו נדהמים מחדש ממבטו החודר, המצליף והאנושי של הסופר שנודע במיוחד מספריו לילדים.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 2

“כוכבות בשמי הרייך”- בידור, דרמה וזוהר בקולנוע הנאצי

מכונת התעמולה של יוזף גבלס השתמשה בקולנוע כאמצעי הראשי להסיח את הדעת מאימי הטרור והמלחמה דווקא באמצעות קומדיות, שעשועים, סרטים היסטוריים, עלילות גבורה ומלודרמה. במרכז רובם כיכבו נשים – שחקניות, רקדניות וזמרות – שהפכו מושא להערצה – והזדהות – מצד מיליוני הצופים שנהרו לאולמות הקולנוע.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 3

“פסבינדר – הקיטש והמוות”

הבמאי השולט, והמושמץ, מבין הקולנוענים הגרמנים ב”דור החדש” – המורדים הצעירים של 1968 ואחריה, היה ריינר וורנר פסבינדר, יוצר “ברלין אלכסנדרפלץ”, “נישואיה של מריה בראון”, “לילי מרלן”, וסרטים רבים אחרים. נתאר את סרטיו – ואת דמותו השנויה במחלוקת, שהשפיעו באורח עמוק על תרבות גרמניה מאז, ועל הקולנוע האירופי.

3 הקישורים  להרצאות המוקלטות יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213 או למייל daniel.w@skygp.co.il

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות המוקלטות

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות