דיבורה קארטר- זמרת ופרופ’ לשירת ג’אז מאמסטרדם

דיבורה ג’יי קארטר נולדה בארה”ב וגדלה בהוואי וביפן. מופיעה עם הטריו שלה, כסולנית עם פסנתרן וכן עם תזמורות גדולות בפסטיבלי ג’אז בכל רחבי העולם.  נותנת סמינרים ומתארחת בתוכניות טלויזיה ורדיו ברחבי אירופה ואסיה. היא מופיעה. כן היא נותנת כיתות אמן בסיוריה ברחבי העולם.

דיבורה היא מעבדת, סולנית ומלחינה שמביאה את החוויות הרב תרבותיות שלה אל המוסיקה שלה. דיבורה תוארה על ידי The Music Maker Magazine “כמוזיקאית בטופ קלאס” והיא אחת הזמרות המרתקות והדינמיות ביותר בסצנת הג’אז כיום.
כמו כן דיבורה היא פרופסור לשירת ג’אז בבית הספר היוקרתי Musikene Music Conservatory בסן סבסטיאן בספרד.

אחד מהאלבומים האחרונים שהוציאה נקרא “Blue Notes and Red Shoes” והוא דוגמא נפלאה לז’אנר האהוב עליה ‘מטרופולין ג’אז’. במילים שלה: “זה סוג של ג’אז המשקף את האנרגיה והרוח של כל עיר בירה במאה ה -21, שספג את ההשפעות וההיבטים הקוסמופוליטיים של תושביה”. דיבורה הוציאה חמישה אלבומים נוספים .

מהם “תסלחו לי …”, שהוא שילוב עשיר של ג’אז, מוסיקה לטינית, בלוז, גוספל.
תקליטור זה זכה לביקורות נלהבות בעיתונות הבינלאומית וכמו כן אלבום עם 12 עיבודים חדשים ומעניינים לשירי הביטלס.

בגיל צעיר מאוד דיבורה החלה לנגן בכלי נשיפה מעץ בהוואי ומאוחר יותר החלה ללמוד תיאוריה של המוסיקה, עיבודים מוסיקליים והלחנה בשנות העשרה המוקדמות שלה ביפן. היא המשיכה את לימודיה במכללת ברקלי היוקרתית למוסיקה. במהלך שהותה בספרד היא גם עבדה בתיאטרון במדריד ואז גם ייסדה חמישיית ג’אז משלה שאיתה היא הופיעה בפסטיבלי ג’אז רבים.

“דבורה ג’יי קרטר היא ההתגלמות של זמרת ג’אז ברמה עולמית” All About Jazz

“אחת מזמרות הג’אז האמריקאיות החשובות ביותר באירופה. לא רק שיש לה קול מאוד מושך וכן הבנה יסודית של ג’אז, אלא שההתלהבות שלה מדבקת”

Scott Yanow, renowned jazz writer

“דיבורה היא אחת מזמרות ההארד סווינג הטובות ביותר ששמעתי”

Greg Carroll, CEO American Jazz Museum

מלכות הג’אז הווקאלי- המשפיעות הגדולות בתקופת הזוהר

סגירת נגישות