דמויות נשים במחול- קורבנות או לוחמות?

בין הבלט הקלאסי למחול העכשווי עם פרופ’ אמיר קולבן

כוריאוגרף והמנהל האומנותי של להקת קולבן דאנס

בואו איתנו לסדרת 3 הרצאות מרתקות עם פרופ’ אמיר קולבן.

קולבן מייסד להקת המחול קולבן דאנס, מנהלה האמנותי והכוריאוגרף שלה. כיהן כדיקאן הפקולטה למחול באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, רקד בלהקת בת שבע, גם כרקדן ראשי, בלהקת הבלט הישראלי ובתיאטרון המחול של האופרה בפרייבורג. פעילותו בתחום המחול מתפרשת על פני ארבעה עשורים במהלכם הפך לאחד היוצרים המוכרים והמוערכים בשדה המחול הישראלי העכשווי.

סדרת ההרצאות של קולבן מלוות בהקרנת קטעי מחול ממיטב הרפרטואר העולמי, בהן תוצג בכל פעם יצירה אחת במספר גרסאות. השוני הסגנוני בין יצירות של כוריאוגרפים מתקופות שונות שופך אור על אמנות המחול ומאפשר להבין טוב יותר הן את הסגנונות השונים, והן את הקונטקסט החברתי בתוכו נוצרו.

הסדרה שמה במרכזה דמויות מחוליות איקוניות של נשים וסיפוריהן. היא גם מפגישה את הקהל עם ביטויים כוריאוגרפיים של רגשות אנושיים נצחיים כגון אהבה, תשוקה, קנאה, פחד, בדידות, מסירות, והקרבה.

פולחן האביב של סשה וולטס/ צילום נ. רזינה

כרמן של אנטוניו גדס/ צילום: אירינה טומינן

אגם הברבורים של מאץ אק/ צילום: קארל תורבורג

הרצאה מס’ 1

אגם הברבורים- מי מפחד מברבור שחור?

מבט מזוויות שונות על היצירה האלמותית אגם הברבורים, שמביא את סיפור האהבה המושלמת. לצד הגירסה המוכרת יותר של הבלט הקלאסי יוצגו גם גירסאות ופרשנויות מאוחרות יותר שבין השאר מעלות את התהיה האם הברבור השחור (הרע? החושני?) והברבור הלבן (הטוב? הטהור?) אינם אלא תולדה של מבט גברי שזקוק לאבחנה הזאת

 

הרצאה מס’ 2

כרמן- תשוקה וקנאה בין הקורידה למוסך

משולש של אהבה ותשוקה מטורפת מוביל בהכרח לסיום טרגי ולמוות. אבל למה דווקא האשה שבמרכזו של המשולש הזה היא הקורבן? גם כשהסביבה שבה מתרחש המופע מועתקת לעידן המודרני באחת הגירסאות שיוצגו, התוצאה הבלתי נמנעת ממשיכה להתרחש.

הסגנונות משתנים: בלט קלאסי, מיוזיקל, או פלמנקו. אבל הבעירה של המחול נשמרת בכולן.

 

הרצאה מס’ 3

פולחן האביב- למלא את התהום בין גברים לנשים

יצירתו של איגור סטרווינסקי זכתה לשמש השראה לאין ספור כוריאוגרפים מאז נכתבה בראשית המאה הקודמת. מהו סוד המשיכה של הפולחן הקמאי שבסופו מוקרב אדם, וביתר דיוק אשה? האם השפעתם של מיתוסים עתיקים ממשיכה לפעול  גם בתקופתנו, שבה נחשפה השיטה הפטריארכלית והיא זוכה לביקורת פמיניסטית ואחרת?

ובעיקר, איזו התנגדות יכולה ליצור אשה אחת, הנבחרת,  כדי להתמודד עם הגורל החברתי שנועד לה?

*3 הקישורים יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהוא הצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות