ד”ר רון רגב- מבכירי הפסנתרנים והמרצים למוסיקה בישראל

מבכירי הפסנתרנים והמרצים למוסיקה בישראל, ד”ר רון רגב השלים את התואר השני והשלישי בג’וליארד בניו יורק והיה חבר מלא בסגל ההוראה. כיהן כראש החוג לכלי מקלדת באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. הוא מדריך הרכבים קאמריים מטעם המרכז למוסיקה “משכנות שאננים”, ומכהן כשופט בתחרויות ובמבחני מלגות. הוא מרבה לתת קונצרטים מוסברים והרצאות, הזוכים לביקוש רב. ביצע ברסיטלים מוסברים את מכלול הסונטות לפסנתר של בטהובן, הופיע בפסטיבל שופן בתיאטרון ירושלים כסולן עם התזמורת הסימפונית ירושלים. תלמידיו זכו בפרסים בתחרויות שונות בארץ ובמלגות הצטיינות של קרן התרבות אמריקה-ישראל. ד”ר רגב מייעץ לחברות וגופים שונים בנושאי טכנולוגיה מוסיקלית ומפתח בעצמו את אפליקציית האייפד ממנה הוא מנגן.

מר רגב זכה בפרסים רבים כמו בתחרות ע”ש ארתור רובינשטיין, תחרות AMSA בסינסינטי, תחרות ברוס האנגרפורד בניו יורק כמו-כן זכה בפרסים ובמלגות על פעילותו כנגן מוסיקה קאמרית בישראל ובחו”ל, כמו מלגות פולברייט היוקרתית ללימודיו בג’וליארד בניו יורק וקרן התרבות אמריקה-ישראל.

מר רגב הופיע כסולן עם תזמורות רבות כמו הסימפונית של שיקגו, הסימפונית של ג’וליארד, הפילהרמונית הארמנית, הסימפונית ירושלים ועוד. הוא השתתף בפסטיבלים בראוויניה, זלצבורג, אספן ובון. ביצועיו שודרו ב”קול המוסיקה” ובתחנות המוסיקה הקלאסית של ניו יורק ושיקגו.

בוגר בית הספר לאמנויות בתל אביב ותלמה ילין. היה חבר בתכנית הנגנים המצטיינים של המרכז למוסיקה ירושלים ומפקד ההרכבים הקאמריים של צה”ל. בוגר תואר ראשון באקדמיה למוסיקה ע”ש רובין בתל- אביב במסגרת תכנית המצטיינים. עבודת הדוקטורט שכתב על שלישיית הפסנתר הראשונה של מנדלסון זכתה בפרס ריצ’רד פרנץ’ לעבודת הדוקטורט המצטיינת בשנת יובל המאה של ג’וליארד, והיוותה הבסיס להרצאה וקונצרט שנתן בספריית הקונגרס בוושינגטון.

בין הקלטה לבין פרשנות

קשרים והשראות במוסיקה

הקונצ’רטו: האמן כגיבור

המופת של הקלאסיקה: באך, בטהובן, ליסט וובר

צורה ויצירה: רעיונות תיאורטיים במוסיקה קלאסית

בטהובן והפסנתר – במלאת 250 שנה להולדת המלחין

סדר במוסיקה הקלאסית: סגנונות, מוצרט וכריזמה

בצוותא- מאחורי הקלעים של נגינת מוסיקה קאמרית

אבות המוסיקה הרומנטית- שוברט, מנדלסון ושומאן

סגירת נגישות