הקונצ’רטו: האמן כגיבור

הקונצ’רטו: האמן כגיבור

עם ד”ר רון רגב- מבכירי הפסנתרנים והמרצים למוסיקה בישראל

לכל ידידנו היקרים שוחרי המוסיקה, האמנות והתרבות,

אנחנו מזמינים אותכם לסדרת הרצאות חדשה, מרתקת ועשירה, שתינתן ע”י ד”ר רון רגב- מבכירי הפסנתרנים והמרצים למוסיקה בישראל.

על הסדרה:

מכל הסוגות הנהוגות במוסיקה קלאסית, זו של הקונצ’רטו היא אולי הכובשת ביותר עבור הקהל. היא מעמידה את האמן במרכז הבמה כגיבור, המתעלה מעל למגבלות האפשר. מאז תקופת הבארוק ועד ימינו, הקונצ’רטו הוא חלק בלתי נפרד מתכנית כל קונצרט. בסידרה זו של שלוש הרצאות נתחקה אחר שורשי הקונצ’רטו, נבחן את הקונצ’רטי המפורסמים של בטהובן ונראה כיצד מורשתו של בטהובן המשיכה עד למאה העשרים.

ד”ר רון רגב השלים את התואר השני והשלישי בג’וליארד בניו יורק והיה חבר מלא בסגל ההוראה. כיהן כראש החוג לכלי מקלדת באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. זכה בפרסים ומלגות רבים כמו בתחרות ע”ש ארתור רובינשטיין, תחרות AMSA בסינסינטי ומלגת פולברייט היוקרתית ללימודיו בג’וליארד בניו יורק. עבודת הדוקטורט שכתב על שלישיית הפסנתר הראשונה של מנדלסון זכתה בפרס ריצ’רד פרנץ’ לעבודת הדוקטורט המצטיינת בשנת יובל המאה של ג’וליארד, והיוותה הבסיס להרצאה וקונצרט שנתן בספריית הקונגרס בוושינגטון.

*ההרצאות ילווו בנגינה של רון רגב בפסנתר

הרצאה מוסיקלית מוקלטת מס’ 1

מקונצ’רטו גרוסו לקונצ’רטו הקלאסי

בהרצאה זו נכיר את הקונצ’רטו גרוסו של תקופת הבארוק, ונלמד כיצד הוא נוצר כתוצאה מקליקות חברתיות בעולם המוסיקה. נעקוב אחרי השפעות לא צפויות של הוצאות תווים, ונראה כיצד הקונצ’רטו גרוסו עבר מקורלי, לוויולדי, לבאך ובניו, ומשם – למוצרט, אשר גיבש את הקונצ’רטו כפי שאנו מכירים אותו מאז.

 

הרצאה מוסיקלית מוקלטת מס’ 2

בטהובן והקונצ’רטו

בטהובן קיבל לידיו את סוגת הקונצ’רטו ממוצרט, ולאורך חייו עמל לשכלל אותה. נבחן כיצד שלושת הקונצ’רטי הראשונים שכתב הם במידה רבה חלק ממסע קומפוזיטורי אחד. מסע זה מוביל את בטהובן ליצור מופת של ביטוי אישי בשלושת הקונצ’רטי האחרונים שכתב, ולאתגר  את המוסכמות הקלאסיות.

 

הרצאה מוסיקלית מוקלטת מס’ 3

ברהמס והקונצ’רטו: קלאסיקה מבעד לעיני הרומנטיקן

במחציתה השניה של המאה ה-19 בחרו מלחינים רבים לנטוש את הצורות הקלאסיות, וביניהן הקונצ’רטו. יוהנס ברהמס בחר להחיות את הקונצ’רטו הקלאסי, מתוך מתן כבוד למסורתו של בטהובן, שכלולה והעצמת האלמנטים הרומנטיים שבה. נחקור את תולדות ארבעת הקונצ’רטי שלו, וננסה לרדת לעומק ייחודיות סגנונו של ברהמס.

.

*3 הקישורים יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213 או למייל daniel.w@skygp.co.il

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

 

נשמח לראותכם איתנו!

*כל התמונות מפורסמות בהתאם לסעיף 27 א לחוק זכויות היוצרים. באם אתם מרגישים נפגעים מפרסום תמונות אלו, אנא הודיעונו מיידית למייל info@shamayim.co.il ואנו נסירן.

תאריכים: 22,29 באפריל+ 6 במאי ימי חמישי ב 17:00

סגירת נגישות