התוכנית האמנותית – ברלין סוכות 2019

יום שלישי, 15 באוקטובר 2019

דניאל בארנבוים, הפסנתרן להב שני ותזמורת השטאטסקפאלה ברלין באולם הפילהרמונית של ברלין

מאסטרו דניאל ברנבוים – שהחל את דרכו אל פסגת העולם המוסיקאלי כפסנתרן ישראלי צעיר – פוגש בקונצרט ייחודי זה את הכוכב הישראלי החדש בשמי המוסיקה – להב שני, הפסנתרן והמנצח הצעיר, המשמש כבר היום מנהלה ומנצחה של התזמורת הפילהרמונית של רוטרדם, ומהשנה הבאה – מנצחה ומנהלה המוסיקאלי של הפילהרמונית שלנו!

מפגש מסקרן – עם תכנית מגוונת: הקונצ’רטו השלישי לפסנתר מאת רחמנינוף, יצירה וירטואוזית מבריקה, הפרק הסימפוני “פאלסטף” מאת אדוארד אלגר – בעקבות הקומדיה מאת שייקספיר, ויצירתו המבריקה ומלאת ההומור “טיל אוילנשפיגל”, שהלחין ריכרד שטראוס בצעירותו. התזמורת של בארנבוים, ה”שטאטסקפלה” מתארחת באולם הפילהרמונית המדהים של ברלין.

להב שני
בארנבוים

יום רביעי, 16 באוקטובר 2019

האופרה כרמן (ההפקה החדשה) באולם האופרה הגרמנית Deutsche Oper

כרמן – ההפקה החדשה של האופרה כרמן, ב”דוייטשה אופר” הברלינאית יצאה לדרך בינואר השנה, והיא מעניקה לאופרה בת האלמוות של ז’ורז’ ביזה מ-1875 לבוש צבעוני וססגוני – פרי יצירתו של הבמאי הנורווגי אולה אנדרס טנדברג – יחד עם פרשנות נוקבת החודרת אל המסר החברתי הטראגי של היצירה.

כרמן איננה רק היצירה המבריקה והמתנגנת המעמידה את החושניות והתשוקה במרכז, אלא גם אופרה נוקבת, אנטי רומנטית, בעלת מסר חברתי מעמיק שעיקרו חוסר האפשרות לאהבת אמת בחברה הבורגנית האירופית של תקופתה – שבה רגשות כנים של אהבה מתדרדרים באורח כמעט בלתי נמנע ליצרים של מין ולאלימות: כרמן – דמות נשית ייחודית עד אז בעולם האופרה – שקועה בעולמה שלה, וכך מולה גם אסקמיליו, לוחם השוורים. הם נאבקים שניהם על מעמדם, מאבק לחיים ולמוות, בעוד עולמו הבורגני העדין והפגיע של דון ז’וזה נועד להתנפץ, בכישלון ובטרגדיה.

כרמן

יום חמישי, 17 באוקטובר 2019

האופרה “ריגולטו” (בימוי מחודש) באולם השטאאטסאופר – Staatsoper

ריגולטו, “מלודרמה” ב-3 מערכות, לפי ליברית מאת פרנצ’סקו פיאווה, ובעקבות מחזה מאת ויקטור הוגו – “המלך משתעשע”, הועלתה לראשונה ב-1851, בוונציה. ג’וזפה וורדי עצמו כתב “זה הסיפור הטוב ביותר שהלחנתי – סצנות עוצמתיות, אופי מלא תשוקה, פאתוס וגיוון רב”, מחזה שייקספירי ממש. ומי אנו שנחלוק על ורדי. הטרגדיה – או שמא סיפור האימה – זכתה כאן למוסיקה מצמררת וכובשת, ולבימוי מחודש ב”שטטאס-אופר”, ששופצה לאחרונה ונפתחה מחדש באולמה המסורתי והמפואר ב”אונטר דן לינדן”.

ריגולטו

יום שישי, 18 באוקטובר 2019

האופרה “קנדיד” של לאונרד ברנשטיין – מיצג ויזואלי בלתי נשכח באולם האופרה הקומית (Komische Oper)

קנדיד – יצירתו הסוחפת והשנונה של ליאונרד ברנשטיין, מחבר המחזמר הנפלא “סיפור הפרברים”, מחזירה אותנו למאה ה-18 – וליצירתו של הפילוסוף הצרפתי וולטר, השואל את שאלת השאלות – “מדוע קורים לאנשים טובים דברים רעים?”. ברנשטיין מעניק ליצירה הסאטירית והפילוסופית בה בעת מוסיקה צבעונית מסחררת, והבמאי האוסטרלי (היהודי) בארי קוסקי – מנהלה של ה”קומישה אופר” – מעמיד על הבמה, כמנהגו, הצגה שהיא מיצג ויזואלי בלתי נשכח.

קנדיד

יום שבת, 19 באוקטובר 2019

האופרה “הנשים העליזות מווינדזור” בשטאאטסאופר

“הנשים העליזות מווינדזור” – האופרה של אוטו ניקולאי, מלחין החצר באופרה של ברלין, הוצגה באולם זה עצמו, באונטר דן לינדן, בהצגת הבכורה העולמית שלה – ב-1849. היא חוזרת לכאן שוב, ושוב, בפעם השנייה השבוע, אנו פוגשים את האביר המגוחך סיר ג’ון פלסטף מן הקומדיה השיקספירית בת האלמוות, עם מוסיקה רומנטית גרמנית המשלבת בתחכום רב השפעות של מוצרט, מנדלסון ועד לעולם ה”בל קאנטו” האיטלקי.

*הפרימיירה בתחילת אוקטובר 2019.

יום ראשון, 20 באוקטובר 2019

פניני בארוק עם אנסמבל נבחר של נגני הפילהרמונית של ברלין עם המנצחת עמנואל חיים באולם הקאמרי של הפילהרמונית של ברלין

אנסמבל נבחר של נגני הפילהרמונית הברלינאית מביא ערב קסום של בארוק אירופי – ומנצחת ומלווה בצ’מבלו אורחת בברלין – עמנואל חיים (מקור שמה מלשון “חיים”, שם אביה של המנצחת, שהוא יהודי צרפתי). בתכנית מבחר פניני מוסיקה כלית מאת הנרי פרסל ומרן מרה – בני המאה ה-17, וגאורג פרידריך הנדל וז’אן מארי לקלייר, מן המאה ה-18.

עמנואל חיים

הצטרפו אלינו!

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון (חובה)

נושא:

סגירת נגישות