זוגיות באמנות

זוגיות באמנות

זוגיות, פאם פאטאל ונפולאון בונפארטה

עם ד“ר דורון לוריא- מרצה, אוצר וחוקר אמנות

לכל ידידינו היקרים,

אנו נרגשים להזמין אתכם לסדרה של שלוש הרצאות חדשות של ד”ר דורון לוריא בנושא: זוגיות באמנות.

לפנינו שלושה נושאים שזכו לתיאורים מרתקים בתולדות האמנות: “זוגיות” (שמעולם לא היתה דבר מובן מאליו), “פאם-פאטאל” (האישה הרת-האסון, הקטלנית, ההורסת), ותיאור אישיותו החד-פעמית של נפולאון בונפארטה – גנרל, קיסר, אסטרטג מזהיר ומאהב.

ד”ר דורון לוריא הוא חוקר אמנות שהתמחה באמנות הולנדית ובחקר זיופים. אוצר בכיר ורסטורטור ראשי במוזיאון תל אביב לאמנות לשעבר. שימש כמרצה בחוג לתולדות האמנות ובפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. ערך והגיש במשך שלוש שנים (2005-2008) את התכנית “ציפורי לילה” בגלי-צה”ל. מחבר הספרים “חשיפה כפולה”, “רמברנדט – מיתוס מול מציאות” ו” בת אבודה – אנג’ליקה שץ”.

אנטואן-ז'אן גרו: נפולאון בקרב על גשר ארקולה, 1796

השחקנים ריצ'ארד ברטון, אליזבת טיילור ורקס האריסון בסרט "קלאופטרה", 1963

רנא מאגריט: הנאהבים, 1928

הרצאה  מוקלטת מס’ 1

זוגיות באמנות

נישואין זה רק סוג אחד של זוגיות, וקיימים גם סוגים נוספים. כיצד מביעים באמנות יחסי-זוגיות, אינטימיות וכיו”ב – בציור, פיסול, צילום וקולנוע.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 2

נפוליאון בראי האמנות

נפוליאון בונפארטה (1769-1821) נחשב לאחת הדמויות המרתקות ביותר בהיסטוריה, ולא בכדי. מלחמותיו, כיבושיו, אהבותיו, פעמיים גלות על אי בודד, והשאלה מה הביא בסופו של דבר למותו, בגיל 52 בלבד – כל אלו היפנטו דורות רבים. נפוליאון ידע גם להשתמש בצבא פרטי קטן של ציירי-חצר להאדרת דמותו ושלטונו, ולצורך תעמולה זו גוייסו מיטב האמנים: ז’אק-לואי דוד, אנגר, הבארון גרו, פרודון ואחרים.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 3

פאם פאטאל– האישה ההורסת

אתה יושב לתומך באיזו מסיבה, כשלפתע נכנסת לחדר אישה מסתורית: רעלה שחורה שקופה על פניה, שמלת-מאקסי שחורה עם שסע ארוך כאורך הגלות, מחשוף נדיב וסיגריה עם פומית ארוכה בידה. “או או”, אתה אומר לעצמך, “אני מריח כאן צרות. מישהו עוד עתיד ליפול הלילה למלכודת”. אבל אתה עדיין אינך יודע שמדובר בך… “פאם פאטאל” – האשה הקטלנית, או האשה ההורסת. מדוע אנו כה מפחדים מהן, לכל אורך ההיסטוריה, והאם מדובר בעלילת-דם שגברים רקחו בפחדם מנשים יפות מדיי, דומיננטיות מדיי? לילית, חווה, מדוזה, פנדורה, יעל, דלילה, יהודית, שלומית, לוקרציה, ואפילו כריסטין קילר, בריז’יט בארדו, ליז טיילור (ושלל בעליה) ולסיום – מוניקה לווינסקי.

*3 הקישורים יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה.

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהוא בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213 או למייל daniel.w@skygp.co.il

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

 

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות