הקסם של “חליל הקסם” – האופרה האהובה של מוצרט עם פרופ’ מיכאל מלצר

על הסמלים, הדמויות והקסם באופרה האהובה

פפגנו ופפגנה- טמינו ופמינה- מלכת הלילה וזרסטרו

עם פרופ’ מיכאל מלצר- אבי הנגינה האמנותית בחלילית בישראל

לכל ידידנו היקרים שוחרי המוסיקה והתרבות,

מזמינים אותכם  הפעם לסדרה של 3 הרצאות חדשות ומרתקות עם פרופ’ מיכאל מלצר!

על הסדרה:

מוצרט הלחין כמה אופרות שהפכו לנכסי-צאן-ברזל. “דון ג’ובאני” מהוללת בעיקר ע”י המוסיקאים, אך “חליל הקסם” היא ללא ספק האהובה והמוכרת מכולן. למרות הסיפור המורכב, שלפעמים נראה כמבולבל, ולמרות ההתייחסויות המזלזלות-לעיתים בנוגע לסמלים הטמונים בסיפור-האגדה הלקוח מתורות נסתרות וסודיות – אין כמו הקסם של צלילי “חליל הקסם”!

בסדרת שלוש ההרצאות הנוכחית נפגוש את הדמויות המוצגות באופרה ונלמד על הדרך שבה מאפיין מוצרט כל אחת מהן. המדריך שלנו במסע המרתק הזה הוא לא אחר מאשר החלילן פרופ’ מיכאל מלצר.

פרופ’ מיכאל מלצר ביסס את מעמדו כמרצה מבוקש על היבטים שונים ומגוונים ביותר של המוסיקה. הוא כיהן במשך שנים כסגן-נשיא באקדמיה למוסיקה בירושלים, וכמנהל-האמנותי של פסטיבל קול המוסיקה בגליל-העליון בכפר-בלום, וקנה לעצמו שם כנגן חלילים וחליליות שהקליט עשרות הקלטות וחינך דורות של תלמידים וממשיכי-דרך.

הרצאה מוקלטת מס’ 1

על מלכת-הלילה, על זרסטרו ועל המלחמה ביניהם

ההרצאה הראשונה תציג את שתי הדמויות העליונות בהיררכיה של האופרה: שני בני-הזוג המתחרים ביניהם בניגודיות שאין למעלה ממנה. נלמד על וירטואוזיות לעומת קדושה במוסיקה, על דמות מורכבת לעומת דמות “פלקאטית”, ועל משמעות בחירת הסולם והצורה במוסיקה הקלאסית.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 2

על טמינו, על פמינה ועל האהבה

מה מאפיין נסיך ונסיכה? איך מתבטאת אהבה במוסיקה? איך מגלים תכונות נעלות? נשאל שאלות קשות ונשתדל לענות, לפחות על חלקן, בעזרתו האדיבה של מוצרט.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 3

על פפגנו, על פפגנה ועל הטבע

נפגוש את הדמות המנוגדת ביותר למהותה של התרבות הקלאסית של וינה ההבסבורגית של המאה ה-18, ונבדוק איך היא הפכה לחביבת-הקהל. האם המוסיקה היא מעל ומחוץ לטבע, או האם היא חלק ממנו? האם היום אנו מזדהים עם דמויות מהמעמד (והעולם) העליון או דווקא עם דמויות המייצגות את מעמד-המשרתים (והעולם) התחתון?

*3 הקישורים יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213 או למייל daniel.w@skygp.co.il

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

 

נשמח לראותכם איתנו!

*כל התמונות מפורסמות בהתאם לסעיף 27 א לחוק זכויות היוצרים. באם אתם מרגישים נפגעים מפרסום תמונות אלו, אנא הודיעונו מיידית למייל info@shamayim.co.il ואנו נסירן.

*כל התמונות מפורסמות בהתאם לסעיף 27 א לחוק זכויות היוצרים. באם אתם מרגישים נפגעים מפרסום תמונות אלו, אנא הודיעונו מיידית למייל info@shamayim.co.il ואנו נסירן.

סגירת נגישות