אגדות, בלדות וסימפוניות מן הטבע של אירופה

סקוטלנד, אירלנד, פינלנד והרי האלפים:

רוח אגדה ומסורות עתיקות

עם יובל בן עמי- סופר ועיתונאי בשידור ישיר מדרום צרפת

לכל ידידנו היקרים חובבי התרבות והמוסיקה,

מזמינים אותכם ל3 הרצאות מרתקות בנושא: איך נוצרו אגדות, בלדות וסימפוניות מן טבע של אירופה

הדרמה הטבעית של צפון אירופה: הפיורדים, הקרחונים, היערות הסבוכים והמפרצים המפותלים הולידה תרבויות שקיים בהן איזון נדיר: מצד אחד הן מתקדמות, מתוחכמות, עכשוויות, ומצד שני, רוויות ברוח אגדה ובמסורות עתיקות. לצד יובל בן-עמי, מדריך טיולים באירופה ומחבר הספר ״המיתולוגיה הפינית״ נחקור אותן ונלמד עליהן במסע וירטואלי שההר והשיר שזורים בו כאחד.

יובל בן עמי הוא סופר ועיתונאי, יליד ירושלים (1976) מתגורר היום בדרום צרפת. הוא מחברם של חמישה ספרי עיון ומסע, וכן של הרומנים ״ניפגש באמצע הדרך״ ו-״הקומדיה התל אביבית״. בן עמי מדריך תיירים מזה עשור, בין היתר עבור נשיונל ג׳יאוגרפיק בארץ, ועבור החברה הגיאוגרפית ובאופן עצמאי באירופה. כתבותיו מתפרסמות בעיתונים הארץ, כלכליסט וגלובס, וכמו כן במגזינים ובאתרים העוסקים במסע ובתיירות. יובל פעיל גם כמוזיקאי וכאמן רב-תחומי.

הרצאה מוקלטת מס’ 1

פינלנד, היער מוליד אגדות

היערות הסמיכים של פינלנד שימרו מסורת מיתית מתקופת הברונזה ועד למאה התשע עשרה, אז אוגדו האגדות באפוס קאלוולה. המיתוסים של פינלנד שונים להפליא מכל אלה המוכרים לנו. הם נשזרו בעידן שקדם לדת, עידן של אמונה בכישוף, עוצמת איתני הטבע: החורף הטוטאלי, עשרות אלפי האגמים, הדוב המאיים, כולם הותירו על התרבות הפינית חותם שהשתמר עד היום.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 2

הצוקים מזמרים: אירלנד וסקוטלנד

נספר איך נולדה תרבות הבלאדות של אירלנד וסקוטלנד מכרי העשב, הים, והמצוקים. נכיר את הדמויות המסתוריות בשירת ייטס, אותן פגש או לא פגש בנעוריו לגדות אגם במערב האי. נקשור בין המיתוסים הקלטיים והרשף הפוליטי של אירלנד העכשווית ונבין כיצד נולדו שניהם מתוך הנוף, לפני שנרחיק לסקוטלנד, לבחון מה הניבו רמותיה הערפיליות שדותיה הרחבים ואילנותיה העתיקים.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 3

האחו מחבר סימפוניות: הרי האלפים ונהר הריין

אנחנו חושבים על המוזיקה הקלאסית והרומנטית של אירופה כמופשטת בעיקרה, אבל למעשה היא מכילה תמונות נוף רבות. נחווה מחדש את הסימפוניה השישית של בטהובן והשלישית של מאהלר, את ארבע העונות של ויואלדי, ואת המולדאו של סמטנה, ולצידן יצירות מוכרות פחות, שנולדו מתוך מפגש עם הרי האלפים, נהר הריין וחיי הרועים והחקלאים ביבשת שופעת צליל.

*3 הקישורים יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213 או למייל daniel.w@skygp.co.il

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

 

נשמח לראותכם איתנו!

*כל התמונות מפורסמות בהתאם לסעיף 27 א לחוק זכויות היוצרים. באם אתם מרגישים נפגעים מפרסום תמונות אלו, אנא הודיעונו מיידית למייל info@shamayim.co.il ואנו נסירן.

סגירת נגישות