טנריף 2019 – תוכנית מוזיקלית

מיכאל מלצרהתוכנית המוזיקלית נבנתה מתוך איזון בין הקלאסיקה (מוצארט) לבין הרומנטיקה (בטהובן ושוברט), עם פתיחים בארוקיים (הרבה באך וקצת טלמן) ועם מגוון מטעמים ווקאליים מכל התקופות.

לאחר מפגש פתיחה בו יציג עצמו כל אחד מהמוזיקאים המשתתפים בקטעי סולו, יהיו 6 קונצרטים קאמריים בהשתתפות כל שבעת הנגנים והזמרת.

זוהי הזדמנות נדירה למפגש אינטימי ב”סוף העולם”, באווירת הקשבה מיוחדת, ממש “להיכנס לתוך הצלילים”, ולשבת בסמוך ואפילו בתוך האנסמבל המנגן.

מזומנת לכם חוויה ייחודית ומרגשת שאין כדוגמתה.

מצטרפים אלי?

שלכם,

מיכאל מלצר, המנהל המוסיקלי

קונצרט מס’ 1: “מפגש אינטימי בסוף העולם”

קונצרט היכרות עם האמנים המשתתפים.

Rosina-Fabius-4-zoom1

קונצרט מס’ 2:  “הרוחות בטנריף” – מיצירות באך, מוצארט ובטהובן

באך – טריו ברה מינור
מוצארט – רביעיית מיתרים ק.421
בטהובן שלישיה ברה מג’ור – “שלישיית הרוחות”.

קונצרט מס’ 3: “אצילות גרמנית ואקזוטיקה צרפתית”

באך – סינפוניה מקנטטה 209
מוצארט – רביעיית הפסנתר ק.493
פורה וראוול – שירים צרפתיים
בטהובן – רביעיית המיתרים אופ’ 132

קונצרט מס’ 4: “רומנטיקה של קודש וחול”

בטהובן – וריאציות על נושא של הנדל
באך- קנטטה 170 – “שלווה ברוכה”
מוצארט – רביעיית חליל בלה מג’ור
שומאן – חמישיית הפסנתר

קונצרט מס’ 5: “המוות והעלמה”

באך – אריות דתיות
מוצארט – רביעיית הפסנתר ק.478
שוברט – “המוות והעלמה” – השיר והרביעייה

קונצרט מס’ 6: “אהבת החליל”

מוצארט – רביעיית חליל בדו מג’ור
ברהמס – רביעיית הפסנתר אופ’ 60 בדו מינור
טלמן – הקונצ’רטו לחלילית וחליל עם מיתרים

קונצרט מס’ 7: “שיר סיום קאמרי” – חגיגות סיום הפסטיבל בקונצרט קליל ומהנה

באך – טריו בדו מג’ור
ראוול – “שירי מדגסקאר”
גבריאל פורה – סונטה לצ’לו

נבחרת הנגנים הבינלאומית

Rosina Fabius – מצו סופראן (הולנד)

רוזינה מוזמנת לעתים קרובות לשיר כסולנית בקונצרטים ואורטוריות כמו “לה מסג’ירה” ו”לה ספרנצה” ב”אורפאו בשאול” באופרה ההולנדית, “מרסלינה” ב’נישואי פיגארו’, ב”פורגי ובס” (גרשווין) עם תזמורת ארנהם.

בשנת 2015 הוזמנה ע”י האופרה בווינה לשיר את התפקיד הראשי באופרה “יוליוס קיסר” מאת הנדל.

היא אוהבת במיוחד לשיר ביצירות מאת יוהן סבסטיאן באך. במהלך הפסטיבל הבינלאומי הראשון ליצירות מאת באך ב”גראן-קנריה” היא הופיעה כסולנית ב”מתיאוס פסיון” מאת באך. היא מופיעה דרך קבע ברדיו ובטלוויזיה ההולנדית.

היא הקליטה אריה (בשפה העברית!) בתוך “יוהאנס פסיון” עם “אנסמבל הנשפנים ההולנדיים” המפורסם, והוזמנה להופיע כסולנית עם אנסמבל “אוקטבה” הלונדוני בכנסייה המפורסמת של סנט מרטין-אין-דה-פילדס.

מגיל 4 הופיעה עם המשפחה בנגינה בפסנתר ובצ’לו, אך בגיל 14 גילתה את כשרונה לשירה והחליטה שהיא רוצה להיות זמרת אופרה. למדה בקונס’ של אוטרכט בהולנד וכן למדה בווינה.

האהבה הגדולה שלה היא שירה במסגרות קאמריות והיא גם מובילה הרכבים כמו אנסמבל “פאביוס” ואנסמבל “ארטו”. להם היא גם כותבת עיבודים ייחודיים. הרפרטואר שלה כולל גם את יצירות שוברט ומאהלר, והיא אף הופיעה בסימפוניה השניה מאת מאהלר בקונצרט באו באמסטרדם.

Elisabeth Perry – כינור (בריטניה)

מופיעה כסולנית עם התזמורות המובילות בבריטניה, כולל התזמורת הסימפונית של לונדון, הפילהרמונית המלכותית והתזמורת הפילהרמונית ונגנית ראשית בתזמורת הפילהרמונית של רדיו הולנד, עם הקלטות רבות וקונצרטים משודרים.

הכנרת הבריטית אליזבת פרי זוכה לשבחים רבים על תרומתה לכל תחומי המוזיקה המוסיקלית. היא נחשבת לכנרת ווירטואוזית עם שליטה ברפרטואר הסטנדרטי וכן במוסיקה בת זמננו. היא מורה ונגנית מוערכת בעלת שם עולמי.

בוגרת בי”ס ג’וליארד למוסיקה וזוכת פרסים בארה”ב, אשר הובילו אותה לנגן את הקונצ’רטו לכינור השני של ברטוק באולם התזמורת של שיקגו. היא למדה במחזור הראשון של בי”הס של יהודי מנוחין בסארי. בגיל 14 פרי ניגנה רסיטל עם יהודי מנוחין ברויאל אלברט הול בלונדון וכן הקליטה עבור חברת טלדק. בשנים 1985-1990 שימשה כנגנית ראשית של התזמורת הקאמרית של האקדמיה הגרמנית.

Elisabeth Perry אליזבת פרי

Richard Wolfe – כינור (ארה”ב/הולנד)

סולן ויולה ונגן ראשי בתזמורת הקאמרית ההולנדית מאז 1986. מופיע לעתים קרובות כסולן עם תזמורת זו.

ריצ’ארד וולף חבר במספר הרכבים קאמריים, ביניהם אנסמבל “סרג’יו לוקה” בארה”ב ואנסמבל “אקספלורציה” בבלגיה.

יליד ניו יורק ,למד כינור עם אהרון שפיינסקי ודורותי דליי וסיים את לימודיו באוני’ סינסינטי.

בשנות ה-70 היה חבר התזמורת הקאמרית הישראלית במשך 5 שנים.

Ásdís Valdimarsdóttir – ויולה (איסלנד)

Ásdís Valdimarsdóttirמכהנת כנגנית ויולה ראשית בתזמורת העיר ברמן (גרמניה), וכן מוזמנת לעיתים קרובות להופיע בתזמורת הקאמרית של אירופה ויחד עם “אנסמבל מודרן” (גרמניה). בוגרת ג’וליארד וביה”ס הגבוה בדטמולד (גרמניה) וכן פרופסור בסמינר הבינלאומי בעיר אפלדורן ופרופסור לויולה ומוסיקה קאמרית בפקולטה של ​​הקונסרבטוריון המלכותי בהאג.

נגנית הויולה אסדיס ואלדימארסדוטיר מגיעה מרייקיאוויק, איסלנד. כמו כן למדה עם פול דוקטור ונובוקו אימאי. היא ממייסדי רביעיית המיתרים של מיאמי. הופיעה כסולנית עם התזמורת הסימפונית של איסלנד, ‘נגני מוצרט’ בלונדון, תזמורת ברבנט בהולנד והתזמורת הלאומית הרוסית. כמו כן היא מנגנת רסיטלים רבים. קבעה את מקום מושבה באמסטרדם; היתה חברה ברביעיית המיתרים של אוטרכט, ומאז 2004 מרכז פעילותה הוא נגינה של מוסיקה קאמרית בהרכבים שונים.

אסדיס מוזמנת כדרך קבע לפסטיבלים יוקרתיים רבים ברחבי העולם, שם היא מנגנת ומדריכה, כגון פסטיבל המוסיקה מרלבורו בארה”ב, פסטיבל “אינברנו קמפוס דה ג’ורדאו” בברזיל, וכן פסטיבלים בפינלנד ובבריטניה. כמו כן לימדה בפקולטה של ​​טריניטי קולג’ (אוקספורד) ובקולג’ המלכותי למוסיקה בלונדון ובמנצ’סטר.

Elaine Hou – פסנתר (קנדה)

בוגרת “מכון קרטיס” למוזיקה, בית הספר למוסיקה של אוניברסיטת ייל, ואוניברסיטת ניו-יורק (סטוני ברוק).

היא מופיעה דרך קבע בצפון-אמריקה, במקומות כמו אולם התזמורת הסימפונית של שיקגו, מוזיאון גרדנר, “לה ג’ולה” מוסיקה, אולפני גלן גולד, “מרכז באנף לאמנויות הבמה” ואולם רוי תומפסון.

כסולנית, איילין עבדה עם תזמורות בקנדה, סין וארצות הברית. כיום היא מתגוררת בטורונטו, קנדה.

Elaine Hou

Michael Stirling – צ’לו (הולנד)

הופיע כצ’לן אורח ראשי עם תזמורות “פילהרמוניה”, התזמורת הסימפונית של לונדון, התזמורת הפילהרמונית המלכותית, התזמורת הפילהרמונית של לונדון, התזמורת הקאמרית האנגלית והתזמורת הקאמרית הסקוטית.

שימש כצ’לן הראשי של “אנסמבל מודרן “בפרנקפורט, היה חבר באנסמבל המיתרים “רפאל” בלונדון וברביעיית ברינדיזי בלונדון. הקליט אלבומים רבים עבור חברת ההקלטות “היפריון”. היה הצ’לן הראשון של התזמורת הפילהרמונית של רדיו הולנד ב-2004. אורח קבוע של התזמורת הקאמרית של אירופה במשך שנים רבות. מייקל מתמחה בנגינת מוסיקה קאמרית וכן הקליט את הקונצ’רטו לצ’לו מאת הינדמית (קאמרמוזיק מס’ 3 ) ל- RCA עם מרקוס סטנץ ו”אנסמבל מודרן”, הקלטה שזכתה בפרס הביקורת הגרמני.

מייקל סטירלינג למד צ’לו בביה”ס למוסיקה של גילדהול עם לאונרד סטיין ורפאל וולפיש, במרכז “באנף” בקנדה ועם לורנס לסר בקונס’ ניו אינגלנד בבוסטון. וכן מכהן כמורה ראשי לצ’לו בקונס’ של אמסטרדם.

יעל מלצר חלילית (ישראל)

יעל מלצרהופיעה כסולנית עם רוב התזמורות בארץ: עם הקאמרטה הישראלית ירושלים, הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הקאמרית הישראלית, סולני ת”א והסימפונית ירושלים רשות-השידור.

הופיעה כסולנית עם “אנסמבל אמאטי” בקונצרטים בהולנד. השתתפה בפרויקט “נדודי השושן – מוסיקאים ישראליים במסע אל תור הזהב בספרד” בפסטיבל ברצלונה ובישראל, וכן בקונצרט הקאמרי לציון היובל למדינת ישראל בברלין, ערכה סיור הופעות בהודו ובנפאל לציון יום-העצמאות של מדינת ישראל. הופיעה כסולנית בפסטיבלי ישראל, אבו-גוש, הרנסנס ביחיעם ו”קול המוסיקה בגליל העליון”.

כחברת להקת החליליות “קונסורט מלצר” ערכה הקלטות לרדיו ולטלוויזיה והופיעה בכל רחבי הארץ, בין היתר בהפקת “הרנסנס המטורף” של מיכאל מלצר עם שלמה גרוניך, עמם גם הקליטה 3 תקליטורים.

בעלת תואר ראשון ותואר שני של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, בשיתוף עם החוג לחינוך באוניברסיטה העברית. מזה 29 שנים יעל מורה לחלילית בקונס’ שליד האקדמיה למוסיקה בירושלים, ולמעלה מ-10 שנים מלמדת גם באקדמיה תלמידי תואר ראשון ושני.

מיכאל מלצר חליל וחלילית (ישראל)

נחשב לאבי הנגינה האמנותית בחלילית בישראל ולדמות-מפתח בביצוע המוסיקה העתיקה בארץ. חינך ולימד עשרות ואף מאות תלמידים, מהם רבים משמשים כמורים באקדמיות וקונסרבטוריונים ברחבי הארץ וגם בעולם.

כנגן וירטואוז בחלילית, חליל וחליל-בארוק הקליט למעלה מ-90 תקליטים ותקליטורים, ביניהם בולטים תקליטור שלם של עיבודיו לחליליות מיצירותיו של באך, וכן תקליטור הקונצ’רטו “ושמחת לבב” לחליל ותזמורת של יחזקאל בראון בהוצאת שוואן-קוך ברלין.

הופיע כסולן עם כל התזמורות הישראליות, ועם חלקן אף כמנצח. בין היתר הופיע כסולן עם תזמורות בפילהרמוני בברלין, אגודת-המוסיקה בוינה ובאולם המלכה אליזבת בלונדון. הופיע כסולן עם המנצחים רודולף ברשאי, איונה בראון, פראנס בריכן, מנדי רודן, אבנר בירון, אנדרו לורנס-קינג ורבים אחרים.

ניגן מוסיקה קאמרית עם פנחס צוקרמן, כריסטוף קוון, היינץ הוליגר וסרג’יו אזוליני. מיכאל ביצע מאות ביצועי-בכורה ליצירות ישראליות שחלקן הוקדשו לו.

סגירת נגישות