יפן וסין: אמנות, מחאה ואופנה- נובמבר 2020

יפן וסין: אמנות, מחאה ואופנה

ניחוחות אמנות המזרח הרחוק עם קארין עדן מפורטוגל!

לכל ידידנו היקרים,

מזמינים אותכם ל3 הרצאות מרגשות של קארין עדן מפורטוגל, שייקחו אותנו אל ניחוחות המזרח הרחוק; נדבר על האמנות המיוחדת, האקזוטית והעשירה. נכיר את האמנים הבולטים ואת הנושאים שמעסיקים אותם דרך התרבות וההיסטוריה שהשפיעו עליהם: מתיאטרון הקבוקי והדפסי המשי, דרך פצצות האטום, הטכנולוגיה המתקדמת מול תחושות אפוקליפסה, אובססיית ה’הלו קיטי’ ותרבות החמוד, מאנגה ואנימה ואפילו תרבות ההעתקים והזיופים ששורשיה במאסטרים הגדולים של הציור.

סודות המזרח הרחוק יתגלו אלינו דרך יצירות מופת וטכניקות שמשלבות מלאכה מסורתית ומיצבים מפליאים של אמנים כמו איי וויי וויי, יאוי קוסמה, טקשי מורקמי, יסמוסה מורימורה, יושיטומו נארה ועוד, שיגרמו לכולנו לומר ‘וואוו!’

קארין עדן היא טיילת, חוקרת, אוצרת ויזמית בתחום תולדות האמנות ותרבות חזותית, עם התמחויות באמנות מודרנית ועכשווית, מדיה חדשה ומגדר. בעלת ניסיון עשיר בהוראה בפני קהלים שונים כמו גם באוצרות במוסדות שונים, כגון: מכון ויצמן, מוזיאון תל אביב לאמנות, גוגל, משרד החוץ ועוד.

לאחר תקופת מחיה ולימודים אקדמיים בלונדון, ניו יורק ותל אביב, כיום מתגוררת בפורטו (פורטוגל) וכותבת דוקטורט על מוזיקת הפאדו המקומית (Fado) בהקשרים היסטוריים, חברתיים ומגדריים כפי שמתבטאים בתרבות החזותית (אמנות, אופנה, פרפורמנס ועוד).

הרצאה מס’ 1

11 בנובמבר 2020 יום רביעי בשעה 19:00

אמנות יפנית עכשווית

מה מאפיין את התרבות היפנית היום? מיהם האמנים הידועים ביותר ומה הנושאים שבולטים בקרבם? מה הייתה ההשפעה של הטלת פצצות האטום על יפן וכיצד הדבר השפיע על החברה ועל בני הנוער? מהי תרבות “החמוד” ומדוע היא מבטאת משבר זהות לאומי?

במהלך ההרצאה נדבר על האמנות היפנית שהחלה עם הדפסי משי עדינים של שחקנים מתיאטרון הקבוקי ודימויי נוף, על תנועות בולטות באמנות היפנית במאה העשרים וההשפעות של אלה על עולם האמנות בכלל. נכיר את האמנים הבולטים כמו; טדשי מורקמי, יסומסה מורימורה, יושיטומו נארה, הנושאים הפופולאריים ביותר וננסה להבין איך Hello Kitty קשורה לכל אלה…

 

הרצאה מס’ 2

18 בנובמבר 2020 יום רביעי בשעה 19:00

איי ווייוויי: אמנות מחאה מסין

האמן העכשווי איי ווייוויי ידוע בשל יצירות אמנות פוליטיות המביעות מחאה חריפה על עמדת המשטר הסיני בנוגע לדמוקרטיה וזכויות אדם. עבודותיו חושפות את השחיתות וההרס במשטר של דיכוי זכויות אדם, חופש ביטוי וצנזורה, ובוחן את האופן בו התרבות הופכת לשק חבטות. הפעילות האמנותית שלו השפיעה רבות על חייו: הוא נעצר, נכלא ואפילו נשללה ממנו זכות התנועה. אבל דבר לא עוצר אותו מלהמשיך ליצור גוף עבודות עשיר רווי משמעויות, מעורר מחשבה ועשיר חזותית. בשנת 2011, ווייוויי הציג את יצירת המופת “גרעיני חמנייה/ Made in China” שנחרטה בזיכרון והפכה לסמל של אמנות מחאה.

 

הרצאה מס’ 3
25 בנובמבר 2020 יום רביעי בשעה 19:00

יאיוי קוסמה: מלכת הנקודות מיפן

אמנית האוונגרד היפנית הייתה דמות מפתח בסצנת האמנות בניו יורק אחרי מלחמת העולם השנייה כאשר ערכה אירועי הפנינג פרובוקטיביים והציגה ציורי נקודות של ההזיות הפסיכוטיות מהן היא סובלת. למרות שנשכחה כמעט כליל בשנות השבעים, קוסמה היום זוכה להכרה עולמית כאחת האמניות החשובות ביותר שהגיעו מיפן עם מיצבים מעוררי השתאות, פליאה וצבע.

תאריכים: 11,18,25 בנובמבר, ימי ד’ בשעה 19:00

*ההרצאות יתקיימו בזום בימי רביעי בשעה 19:00

*הקישור יישלח אליכם במייל, כשעתיים לפני תחילת כל הרצאה בשעה 17:00

*הקישור הוא לחדר המתנה בזום, בעקבות תקנות אבטחה חדשות של חברת זום ו10 דקות לפני תחילת ההרצאה תוכנסו להרצאה אוטומטית.

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהוא בהתחברות ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213
*קישור להקלטת ההרצאה ניתן לקבל לפי בקשה- בתוקף לשבועיים לאחר ההרצאה

מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות