לשמור על הזמן – אמנות הביצוע במוסיקה

הפוגה של באך, נוקטורנים של שופן ופר גינט של גריג

עם פרופ’ מיכאל מלצר- אבי הנגינה האמנותית בחלילית בישראל

לכל ידידנו היקרים שוחרי המוסיקה, האמנות והתרבות,

מזמינים אתכם ל- 3 מפגשי זום חדשים על הזמן במוסיקה עם פרופ’ מיכאל מלצר.

המוסיקה היא כולה ‘זמן’. כל מרכיביה – מקצב, מלודיה והרמוניה, שייכים למימד הרביעי, ה’רוחני’ – הזמן. אחד התפקידים המרכזיים של המוסיקאי-האמן הוא לברוא עולם ערטילאי שבו הזמן הוא עמוד-השדרה המחזיק את השלד של היצירה כולה. בסדרת-הרצאות חדשה ומקורית, המיועדת לכל מאזין ולכל חובב-מוסיקה, החלילן מיכאל מלצר שופך אור על אחד המרכיבים המשמעותיים ביותר במוסיקה.

פרופ’ מיכאל מלצר ביסס את מעמדו כמרצה מבוקש על היבטים שונים ומגוונים ביותר של המוסיקה. הוא כיהן במשך שנים כסגן-נשיא באקדמיה למוסיקה בירושלים, וכמנהל-האמנותי של פסטיבל קול המוסיקה בגליל-העליון בכפר-בלום, וקנה לעצמו שם כנגן חלילים וחליליות שהקליט עשרות הקלטות וחינך דורות של תלמידים וממשיכי-דרך.

הרצאה מוקלטת מס’ 1

על מהותו של הטמפו ועל שמירתו- באך- “אמנות הפוגה”

מדוע חשוב לשמור על טמפו? האם זה עניין משני-בחשיבותו והתנהגותי, או האם הוא מהותי למטרתה של מוסיקה טובה? – נלמד על מוסיקה שמחייבת טמפו קבוע, על קונטרפונקט של ‘חיקויים’, על שיחה אינטלקטואלית ועל טקסיות דתית בעזרת אחת מפסגות-היצירה של באךאמנות הפוגה (וגם יצירות של בטהובן, שומאן ואחרים).

 

הרצאה מוקלטת מס’ 2

על השחרור מהטמפו- נוקטורנים ומזורקות לפסנתר של שופן

איך יוצרים התרגשות בעזרת הצלילים? מדוע המוסיקה של המאה ה-19 נחשבת ל’רומנטית’? – נלמד על ביצועים שונים של נוקטורנים ומזורקות לפסנתר של שופן (וגם קטעי-פנטזיה של שומאן).

 

הרצאה מוקלטת מס’ 3

שמירת חוק או חופש ועצמאות?

קונצ’רטו לכינור של מנדלסון וסוויטת “פר גינט” של גריג

האם המוסיקה היא מדע או אמנות אישית? מתי המוסיקאי במיטבו – כשהוא שמרן או מהפכן? האם בכלל ישנה אתיקה במוסיקה? – נבחן שאלות אלו ונוספות בעזרת הקונצ’רטו לכינור של מנדלסון, סוויטת “פר גינט” של גריג,  פרלוד של לואי קופרן, ועוד. בנוסף – נכיר תיאוריית-קונספירציה מדהימה של הק.ג.ב.!!!

*3 הקישורים יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213 או למייל daniel.w@skygp.co.il

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

 

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות