ד”ר רון רגב עושה סדר במוסיקה הקלאסית

מורה נבוכים לעולם המוסיקה הקלאסית

על סגנונות, מוצרט וכריזמה בימתית

לכל ידידינו היקרים,

אנו נרגשים להזמין אתכם לסדרה של שלוש הרצאות מוסיקליות מוקלטות של ד”ר רון רגב, מבכירי הפסנתרנים והמרצים למוסיקה בישראל.

מורה נבוכים לעולם המוסיקה הקלאסית

עבור רבים, כולל אלה מאיתנו שגדלו מילדות על אהבת המוסיקה הקלאסית, דומה שמדובר בעולם כה סגור, עם טרמינולוגיה כה מורכבת, שבלתי אפשרי ללמוד במהלך חיינו כל מה שצריך כדי לפתוח תכניה באולם הקונצרטים ולהבין את כל הכתוב בה.

שלוש ההרצאות בסדרה זו נועדו להנגיש מעט את העולם הנפלא הזה, ולהראות שהשד לא כל כך נורא. ההרצאה הראשונה תנסה לעשות סדר בהיסטוריה של המוסיקה המערבית בעת החדשה; השניה תקרב אותנו לתהליך ההלחנה דרך בחינת הקונצ’רטי הנפלאים לפסנתר של מוצרט, ובשלישית נבחן את מושג “המבצע” בעולם המוסיקה.

*ההרצאות ילווו בקטעי נגינה של רון בפסנתר

הרצאה מוקלטת מס’ 1

קיצור תולדות המוסיקה הקלאסית 

למוסיקה הנשמעת כיום באולמות הקונצרטים יש היסטוריה קצרה מאוד באופן יחסי – כמעט ולא שומעים יצירות שנכתבו לפני השנה 1700. ההיסטוריה של מוסיקה פופולרית קצרה הרבה יותר, כמובן. עם זאת – הגיוון הקיים במוסיקה הוא עצום. רנסנס, בארוק, קלאסיקה, רומנטיקה, אימפרסיוניזם, ג’אז, סריאליזם – אנו נתקלים במילים אלה, וברבות אחרות. מטרת ההרצאה שלנו היא לספק מורה נבוכים קצר לתולדות המוסיקה הקלאסית ולספרות שהיא כוללת, תוך שימוש בדוגמאות מוסיקליות פרי עטם של גיבורי הסגנונות השונים.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 2

הקונצ’רטי לפסנתר של מוצרט – נוסטלגיה של איש צעיר

הקונצ’רטו לפסנתר היה הז’אנר החביב על מוצרט אחרי האופרה. הוא כתב 27, רבים מהם עבור ביצועים שלו עצמו, והתפתחות הקונצ’רטי ביצירתו משמשת כמראה לחייו. ההרצאה תפתח צוהר לעולם הקונצ’רטי של מוצרט, ותעקוב אחרי חייו באמצעות כמה מהקונצ’רטי החשובים שכתב.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 3

כישרון, בידור, תרבות ומה שביניהם 

מה הופך אמן מבצע לתופעת טבע שסוחפת מיליונים? מהי כריזמה בימתית? נדבר על הוירטואוזים הראשונים בעולם המוסיקה – אנשים כמו מוצרט, בטהובן, מנדלסון ושופן. נדבר גם על הוירטואוזים של ימינו.

 

*3 הקישורים להרצאות המוקלטות יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה.

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהוא בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות המוקלטות

 

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות