מיתולוגיה, היסטוריה ומהפכה באופרה: גלוק, מוצרט ווגנר

מיתולוגיה, היסטוריה, ומהפכה באופרה:

גלוק, מוצרט ווגנר עם דוד ויצטום

לכל ידידנו היקרים, שוחרי המוסיקה והתרבות,

לאור הצלחת סדרת ההרצאות הקודמת- אנחנו מזמינים אותכם לסדרת הרצאות נוספת מרתקת ועשירה במוסיקה, שתינתן ע”י מר דוד ויצטום, המוכר לחלקכם גם מהנסיעות שלנו למסע בעקבות באך, ברלין- סימפוניה של עיר ופסטיבל מוצרט בעיר באת’ שבאנגליה…וכמובן מערוץ 1 המיתולוגי.

 

בסדרה נעמיק אל עולמן של שלוש אופרות פורצות דרך בתרבות האירופית, כל אחת בתקופתה ובסגנונה, אך כפי שניווכח, שלוש היצירות קשורות גם קשר עמוק בינן לבין עצמן.

טנהויזר מאת ווגנר בביצוע המטרופוליטן אופרה ניו יורק

חליל הקסם מאת מוצרט בבימוי ג'ולי טיימור

פינה באוש/ אורפיאוס מאת גלוק, צילום- מישל לידבק

הרצאה  מוקלטת מס’ 1

אורפאוס מאת גלוק

“אורפאוס ואוירידיצ’ה” – מאת כריסטוף וויליבלד גלוק, הוצגה לראשונה בווינה בשנת 1762, היא תוצאה של תכנית למהפכה בעולם האופרה – שחרור העלילה מכבלי המוסיקה המלאכותית שנכפתה עליה בתקופת הבארוק האיטלקי, שבו החלה את דרכה, ומעין קדימון למהפכה המחשבתית והכוללת שזעזעה את צרפת ואת אירופה שנים ספורות אחר כך.

 

 

הרצאה מוקלטת מס’ 2

חליל הקסם של מוצרט

“חליל הקסם”, האופרה האחרונה מאת וולפגנג אמדאוס מוצרט, שהוצגה לראשונה בווינה בשנת 1791, היא אחת היצירות המופלאות, והפופולאריות, בתולדות המוסיקה. על פני השטח – מוסיקה ועלילה משעשעות, “זינגשפיל” גרמני שבו הדמויות שרות ומדברות לסירוגין- בעולם מיתולוגי של יצורי דימיון וטקסים צבעוניים, אך תחת פני השטח – יצירה עמוקה ומקורית מעין כמותה, שיא וסיכום ייחודי למחרוזת האופרות הגדולות של מוצרט.

 

 

הרצאה מוקלטת מס’ 3

טנהויזר של ווגנר

“טנהויזר – ומלחמת הזמרים בטירת וורטבורג” מאת ריכרד ווגנר הוצגה לראשונה בדרזדן בשנת 1845, והמלחין עיבד אותה מחדש שנים מאוחר יותר להצגה בפאריס. האופרה הסוערת והלירית חליפות נעה בין העולם ההיסטורי של אבירי ימי הביניים סביב טירת וורטבורג שבלב גרמניה, לבין העולם המיתולוגי שבו שוכנת אלת התשוקה, וונוס. ווגנר עצמו יצר את הליברית ואת העולם הצלילי הייחודי שלו, המגיע לראשונה לבשלות במוסיקה המייצגת ימים מהפכניים בהיסטוריה האירופית – מהפכה שבה נטל ווגנר חלק, ונאלץ בשל כך להימלט מגרמניה.

*3 הקישורים יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהוא בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

 

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות