נגני גשר הזהב מעידן הסווינג לבי בופ ולהארד בופ; הסקסופוניסטים הגדולים

טופ 20- עשרים נגני הסקסופון החשובים והמשפיעים ביותר בג’אז

ג’וני הודג’ס, בני קרטר ודקסטר גורדון עם זיו בן

לכל ידידנו היקרים, שוחרי המוסיקה והתרבות,

אנחנו מזמינים אותכם לסדרת הרצאות מרתקת ועשירה במוסיקה, של זיו בן, המוכר לחלקכם גם מהנסיעות שלנו לפסטיבלי ג’אז בעולם, כמנהל האמנותי של פסטיבל ניו אורלינס בתל אביב ושל סדרת ג’אז חם מזה 25 שנה בארץ… וגם כסקסופוניסט של להקת גזוז המיתולוגית!

סדרת ההרצאות “האנשים שניגנו את הג’אז” ממשיכה לחשוף את האמנים שבזכותם יש לנו את הדיקסילנד, הסווינג ושאר סגנונות הג’אז. במסגרת הסדרה, נחשוף בסדרת המשנה “טופ 20”  את עשרים נגני הסקסופון החשובים והמשפיעים ביותר על עולם הג’אז.

הסקסופון “הצטרף באיחור” לסצנת הג’אז של ניו אורלינס ושיקאגו, אך משקלו במוסיקה,החל מ 1920 ועד היום הוא משמעותי ביותר.  ובסדרה שלפניכם נסקור את נגני גשר הזהב מעידן הסווינג לבי בופ ולהארד בופ; הסקסופוניסטים הגדולים; ג’וני הודג’ס, בני קרטר ודקסטר גורדון. כולם היו נגנים מעולים, משפיעים כל אחד בדרכו וכן תורמים ומקדמים את סצנת הג’אז בכלל והנגינה בסקסופון. זו השלישייה השנייה שלי. כל אחד ייחודי בתחומו.

ג'וני הודג'ס

בני קרטר

דקסטר גורדון

הרצאה מוקלטת מס’ 1

ג’וני הודג’ס- בעל צליל הקטיפה

ג’וני הודג’ס שירת בתזמורות של דיוק אלינגטון כמעט 40 שנים. הודג’ס היה הצבע של התזמורת. הוא מחבק תקופה עצומה מתחילת שנות השלושים ועד פטירתו ב 1970. הוא שואב מהסווינג המוקדם ומתבל את נגינתו באלמנטים בלוזיים, רומנטיים ויותר מאוחר אף נושק לבי בופ.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 2

בני קרטר- שנגע בכל המוסיקה

בני קרטר, שהפליא לנגן בסקסופון ובחצוצרה מהווה ראש גשר מתקופת הסווינג לעידן הביבופ. הוא נגע ועשה וניגן וכתב וחיבק את המוסיקה מכל כיוון אפשרי: מהצד הביצועי, האקדמי, הניהולי  וכמובן זה הקומפוזיטורי. לבני קרטר הייתה קריירה ענקית וארוכה מאד, הוא השפיע כנגן אך גם כמעבד ומוביל תזמורות וכן כמורה באקדמיה.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 3

דקסטר גורדון- בעל עוצמת ההבעה

האחרון בשלישייה הזו הוא הענק דקסטר גורדון. הוא הושפע מאד מלסטר יאנג שהיה מבוגר ממנו בקצת יותר מעשור. אבל בעולם הג’אז עשור – זו תקופה שלמה. בגורדון הייתה קצת מהעדינות הסווינגית של יאנג, חוצפה מעולם הביבופ ועוצמה וכוח מההארד בופ. מעל לכל הייתה בו עוצמת ההבעה הרומנטית של נגינת סקסופון במיטבה.

*3 הקישורים להרצאות המוקלטות יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה.

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213 או למייל daniel.w@skygp.co.il

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות