מניו אורלינס לניו יורק – ג’אז ואמנות – נובמבר 2021

תאריכי הנסיעה: 14 בנובמבר – 28 בנובמבר 2021

14 יום של מועדוני הג’אז הנחשקים של ניו אורלינס, מולדת הג’אז, התרבות התוססת, באווירת קרנבל מתמדת, התהלוכות, הבתים המיוחדים, הרובע הצרפתי, מלונות יוקרתיים, מועדוני הג’אז בניו יורק, המוזיאונים והגלריות

בואו להגשים איתנו את החלום!

לכל ידידנו אוהבי הג’אז שלום,

זהו – אנחנו מגשימים חלום! לפני מספר שבועות חזרתי מהעיר המהממת הזו, ניו אורלינס, שהיא באמת עיר ללא הפסקה, אשר רגע דל אין בה. אין בה רגע שקט.

אמרנו: נעשה טיול אחר, טיול מעמיק, טיול שבסיומו נוכל להבין מה בכלל קרה כאן לפני קצת יותר מ-100 שנים. מדובר ב”מהפכת הג’אז” – שנגעה בכל תחומי התרבות: מוסיקה, קולנוע, תיאטרון ושהעיר ניו אורלינס הייתה הסנונית המבשרת של מהפכה זו. הג’אז היא מוסיקה כל כך מתקדמת, כל כך שמחה – אך גם מוסיקה שמבטאת עצב גדול. עצב על התעמרות, עבדות, השפלה, הפרדה בין גזעית.

בואו איתנו להסתובב ב”רובע הצרפתי” בעיניים דומעות, שלא תדעו אם זה מאושר או מעצב. המוסיקה, התרבות, הארכיטקטורה הקולוניאלית, האוכל ומה לא.

נשב במועדוני הג’אז, הם לא תמיד יפים ומטופחים אבל הם אותנטיים. אל דאגה, נכיר לכם גם את המקומות היוקרתיים שבהם מנגנים ג’אז.

בואו איתנו לפגוש את האנשים, המוסיקאים, את רחוב “רויאל פינת ברבן” את “קונגו סקוור” ופארק לואי ארמסטרונג. נלך בעקבות ההסטוריה של הג’אז, נראה איפה סידני בשה ניגן, את שרידי ה”סטוריוויל” ונפגוש גם את המקומות שידעו להשפיל את כבוד האדם – מרכזי הסחר בעבדים. הכל במאסה מרוכזת ומסעירה!

ולאחר שמונת הימים המטלטלים – נמריא לנו לניו יורק. גם כאן נפגוש את הקצה של פירמידת המוזיאונים, הגלריות וכמובן מועדוני הג’אז הנחשקים.

בואו איתנו לטיול שהוא כולו ג’אז, תרבות והיסטוריה. אנו מקווים שאתם פנויים ב-22 בספטמבר (יום לאחר ראש השנה).

יום ראשון 14 בנובמבר 2021

טיסה לניו אורלינס דרך וושינגטון והגעה למלון היוקרתי JW MARRIOTT NEW ORLEANS.  ארוחת ערב משותפת במסעדת אנטואנ’ס ההיסטורית משנת 1840.

מסעדת סנט אנטואן

מסעדת אנטואנ’ס

צרו קשר עכשיו ונחזור אליכם עם הפרטים!

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון (חובה)

נושא:

הרובע הצרפתי

פרנצ’מן סטריט

סיור בניו אורלינס

יום שני 15 בנובמבר 2021

הרצאה של זיו בן, מנהל אמנותי של סדרת ג’אז חם ופסטיבל ניו אורלינס בתל אביב. ההרצאה תיערך במלון. זוהי הרצאת מבוא – “100 שנים של ג’אז”.

סיור מודרך בעברית ברובע הצרפתי, בו נכיר את ניו אורלינס וכיצד התרחשה תופעה כל כך מיוחדת של עיר אירופאית-קאריבית-אמריקאית בארצות הברית. תוך כדי הליכה ברובע, בין הבניינים העתיקים, הגלריות והחצרות הפנימיות נצא למסע בזמן; מהתקופה הקולוניאלית של הצרפתים והספרדים, דרך רכישת לואיזיאנה על ידי האמריקאים ועד לימינו אנו. נראה כיצד הילידים האמריקאים ותקופת העבדות השפיעו על הולדת הג’אז ועל תרבות קרנבל המרדי גרא. נחווה שרידים של תקופת היובש, הפיראטים, ודו-קרבות, ונשמע סיפורים על האנשים, המקומות והאירועים שעיצבו את העיר.

בערב מופע במועדון ג’אז ברחוב פרנצ’מן, בו ממוקמים מיטב מועדוני הג’אז של העיר כיום.

החצוצרה של לואי ארמסטרונג במוזיאון הג'אז

החצוצרה של לואי ארמסטרונג במוזיאון הג’אז

יום שלישי 16 בנובמבר 2021

סיור רגלי “בעקבות הג’אז מניו אורלינס” בהדרכת מתופף מניו אורלינס; מכיכר קונגו ופארק לואי ארמסטרונג , שכונת סטורי וויל, בית הקברות, השכונה שבה לואי ארמסטרונג נולד וחי בילדותו.

לאחר מכן סיור מודרך במוזיאון הג’אז של ניו אורלינס. באמצעות תערוכות אינטראקטיביות דינאמיות, נחקרת המוזיקה שפרסמה ניו אורלינס על כל צורותיה. המוזיאון מקדם את ההבנה הגלובלית של הג’אז כאחת מצורות האמנות המוסיקליות החדשניות ביותר, והמרכזית בהיסטוריה העולמית.

בערב מופע במועדון ג’אז.

יום רביעי 17 בנובמבר 2021

התרבות הקריאולית והקייג’ונית של דרום לואיזיאנהסיור מודרך בעמק המיסיסיפי בה שוכנת אחוזת משפחת דסטרהאן על החדרים התקופתיים שלה, בו נאזין להסטוריית תעשיית הסוכר, מוזיאון מרד העבדים, לבוש תקופתי, בית הספר של האחוזה.

לאחריו שיט בביצת מנצ’ק שורצת התנינים. (אתם עוד איתנו? לא לפחד בבקשה…)

ערב חופשי.

יום חמישי 18 בנובמבר 2021

סיור מודרך (באנגלית) במוזיאון לאמנות NOMA, ממוסדות האמנות הותיקים ביותר בעיר, נוסד ב-1911 ומהמוזיאונים המובילים של הדרום. 

לאחר הפסקת קפה, סיור מודרך (באנגלית) בגן הפסלים היפיפה שנחשב לאחד מגני הפסלים החשובים ביותר בארה”ב, עם למעלה מ-90 פסלים הממוקמים בגן מעוצב להפליא בין שבילי הליכה מתפתלים, אגם קטן, אלונים בני 200 שנה, אורנים, מגנוליות, קמליות וגשרים להולכי רגל.

בערב מופע ג’אז במסעדה.

פרזרביישן הול

יום שישי 19 בנובמבר 2021

סיור במפעל לתפאורות המארדי גרא- היכן שהקסם של המארדי גרא נוצר!  במשך כמעט 80 שנה, אולפני קרן הם בוני הFloats (סירות צפות עליהן עומדים/ נוסעים/ רוקדים משתתפי הקרנבל) המובילים בעונת הקרנבל של המרדי גרא, מסורת ניו אורלינס שתחילתה ב-1700. בניית תהלוכות המרדי גרא היא מאמץ מתמשך לאורך כל השנה באולפני קרן. בסיור נתוודע לתהליך היצירה ונצפה במאות הדמויות הענקיות.

בערב קונצרט בפרזרביישן הול. ה’פרזרביישן הול’ נחשב אחד ממוסדות המוזיקה הוותיקים והטובים באמריקה. הוא הוקם במטרה מוצהרת – לשמר ולחלוק כבוד למסורת הג’אז של ניו אורלינס. המבנה הוקם אמנם כבר ב-1750 אבל המועדון פועל מאז 1961.

יום שבת 20 בנובמבר 2021

סיור מודרך בעברית בגארדן דיסטריקט: זו השכונה בה תוכלו במקום אחד לראות ארכיטקטורה של תקופת ה-Antebellum (לפני מלחמת האזרחים האמריקנית), בתים של סלבריטאים, וללמוד על ההתפתחות של ניו אורלינס אחרי שלואיזיאנה נרכשה על ידי האמריקאים. בשנות ה-30 וה-40 של המאה ה-19, ניו אורלינס היתה ה”פריז של אמריקה”. היו בה תיאטראות, אולמות ריקודים, אופרה, דו קרב, ארוחות במסעדות גורמה, וכל זה לפני שהייתה מערכת ביוב סדירה. אלו היו השנים בהן תעשיות הכותנה והסוכר מלכו באזור, ואנשי העסקים האמריקאים נהרו לדרום כדי להתעשר. הגארדן דיסטריקט הוא המקום בו הם התפארו בעושרם. אנו נבקר בכמה מהאחוזות הגדולות ביותר שנבנו לפני המלחמה, נדבר על הבעלים מהעבר ומהיום, על האדריכלים, ועל האנשים שחיו (ומתו) בגארדן דיסטריקט. 

בערב מופע במועדון ג’אז.

יום ראשון 21 בנובמבר 2021

הרצאת בוקר במלון של דייב, המתופף מניו אורלינס, על לואי ארמסטרונג.

בצהריים שייט ג’אז על המיסיסיפי בספינת קיטור, היחידה שנותרה בשימוש היום.

בערב מופע במועדון ג’אז.

יום שני 22 בנובמבר 2021

טיסה לניו יורק והגעה למלון Intercontinental Barclay  – מלון חמישה כוכבים במרכז מנהטן. 

יום שלישי 23 בנובמבר 2021

סיור מודרך בעברית במוזיאון הגוגנהיים בתוך המבנה הספירלי המפורסם של האדריכל פרנק לויד רייט מוצגות תערוכות מתחלפות של אמנות מודרנית ואמנות עכשווית. הגוגנהיים נחשב לאחד המוסדות המובילים לאמנות בעולם, ומוצגים בו דרך קבע גדולי האמנויות והאמנים של המאה ה-20. ההליכה במוזיאון והמבט שהמסדרונות העגולים מציעים למבקרים, היא חוויה ייחודית בפני עצמה. 

סיור מודרך בעברית במוזיאון היהודי במנהטן שנותן זווית מיוחדת על אמנות מתוך פרספקטיבה של תרבות יהודית. התערוכות המוצגות משלבות בין אמנות יהודית מסורתית מההיסטוריה הקרובה והרחוקה, ואמנות עכשווית שנעשית ברוח ערכים יהודיים או המייצגים את נקודת המבט של התרבות היהודית העכשווית על העולם.

בערב מופע במועדון ג’אז.

יום רביעי 24 בנובמבר 2021

סיור מודרך בעברית באזור הגלריות בצ׳לסי שנחשב לאחד ממרכזי האמנות העכשווית החשובים בעולם. באזור שבין רחוב 18 ורחוב 27 ממוקמות כ-300 גלריות שמציגות תערוכות מתחלפות כל שלושה עד חמישה שבועות. נבקר בכמה מהגלריות החשובות ביותר, שבהן מיוצגים האמנים והאומנויות החשובים ביותר של זמננו. 

בסיור מודרך בעברית במוזיאון הוויטני לאמנות אמריקאית שנותן מבט רחב על הנעשה באמריקה בשדה האמנות מאז המאה ה-19 ועד היום. בין תערוכת הקבע לתצוגה המתחלפת, ניתן לראות עבודות מרהיבות מתוך האוסף העשיר של המוזיאון של האמנים האמריקאים שעיצבו את פני המאה ה-20 וה-21. בשנים האחרונות הוויטני מוביל מהפיכה של ייצוג, וניתן לראות בו עבודות של אמנים ואמניות משולי החברה, מקבוצות אוכלוסיה מודרות ומי שלא שייך לאליטה התרבותית ההגמונית בארה״ב. 

בערב מופע במועדון ג’אז.

יום חמישי 25 בנובמבר 2021

יום חופשי בניו יורק.

יום שישי 26 בנובמבר 2021

סיור מודרך בעברית במוזיאון המומה, שנחשב לאחד המוזיאונים הטובים בעולם, וביקור בו כמעט לעולם אינו מכזיב. אחרי שעבר שיפוץ מקיף, המומה מציג אמנות לכל סוגי הקהלים – שוחרי אמנות, קהל רחב, משפחות וקבוצות מחקר. במומה ניתן בדרך כלל לראות את האמנים המובילים בתחומם, שכן המוזיאון מתגאה ב״יד על הדופק״ והתגובה המהירה שלו למגמות ושינויים בשדה האמנות העכשווית.

יום שבת 27 בנובמבר 2021

טיסה חזרה לארץ לשדה התעופה בן גוריון מניו יורק. הנחיתה בישראל בתאריך 28 בנובמבר 2021.

מה כלול במחיר הנסיעה:

 • טיסות סדירות של חברת יונייטד איירליינס.
 • אוטובוס תיירים מפואר צמוד לקבוצה בכל תקופת הנסיעה כנדרש.
 • מלון JW MARRIOTT NEW ORLEANS  על בסיס B&B
 • מלון Intercontinental Barclay חמישה כוכבים במרכז מנהטן
 • מלווה לקבוצה מטעם חברת “שמים הפקות בינלאומיות”
 • מלווה מוסיקלי: מר זיו בן, המנהל האמנותי של סדרת ג’אז חם
 • סיורים מודרכים בעברית עם רוני בוסין בניו אורלינס
 • סיורי אמנות מודרכים עם יהונתן ה. משעל בניו יורק
 • מפגש מקדים בישראל לפני הנסיעה
 • כניסות לכל האתרים והמוזיאונים
 • כרטיסים לכל המופעים והקונצרטים
 • ארוחות משותפות
 • טיפים לנותני שירות
 • מערכת שמע אישית בהדרכות
 • שירותי סבלות וכניסה מהירה במלון

* הזכות לשינויים שמורה למארגנים

צרו קשר עכשיו ונחזור אליכם עם הפרטים!

שם מלא (חובה)

אימייל (חובה)

טלפון (חובה)

נושא:

סגירת נגישות