סיאסטה לטינית

מסע לטיני של אמנות בין ספרד, מדינות דרום אמריקה וקובה

3 הרצאות מרתקות עם קארין עדן מפורטוגל!

לכל ידידנו היקרים,

מזמינים אותכם ל3 הרצאות מרגשות של קארין עדן מפורטוגל על מסע לטיני בין ספרד, מדינות דרום אמריקה וקובה בו נדבר על רגעי המפתח בהיסטוריה, בפוליטיקה ובתרבות ששינו והשפיעו על יצירתם של האמנים הבולטים תוך הצצה אל המוסיקה המקומית.

קארין עדן היא טיילת, חוקרת, אוצרת ויזמית בתחום תולדות האמנות ותרבות חזותית, עם התמחויות באמנות מודרנית ועכשווית, מדיה חדשה ומגדר. בעלת ניסיון עשיר בהוראה בפני קהלים שונים כמו גם באוצרות במוסדות שונים, כגון: מכון ויצמן, מוזיאון תל אביב לאמנות, גוגל, משרד החוץ ועוד.

לאחר תקופת מחיה ולימודים אקדמיים בלונדון, ניו יורק ותל אביב, כיום מתגוררת בפורטו (פורטוגל) וכותבת דוקטורט על מוזיקת הפאדו המקומית (Fado) בהקשרים היסטוריים, חברתיים ומגדריים כפי שמתבטאים בתרבות החזותית (אמנות, אופנה, פרפורמנס ועוד).

הרצאה מוקלטת מס’ 1

סיאסטה ספרדית  גויה, ולסקאז, פיקאסו

במהלך ההרצאה נדבר על הרגעים המשמעותיים של ספרד מאימפריה חובקת כל, דרך ממלכה, משטר האינקוויזיציה ועד מלחמת האזרחים דרך העיניים של האמנים הבולטים שלא פחדו לספר; גויה, ולסקאז, פיקאסו ועוד.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 2

דרום אמריקה על אופנוע  בוטרו, גונזלס וסלסדו

הסיפור של מדינות דרום אמריקה נע בין חופש לדיכוי. האמנים הבולטים (כמו למשל פרננדו בוטרו, פליקס גונזלס טורס, ויק מוניז, דוריס סלסדו) עוסקים במלחמות האזרחים, בקונפליקט ההגירה, בסחר בסמים, בעוני ובאקולוגיה, ומשמיעים ביצירתם קול אותנטי של מחאה.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 3
סיגר קובני, צ’ה צ’ה צ’ה ופולחני אישיות דיוקנאותיהם של צ’ה גווארה ופידל קסטרו

כשכריסטופר קולומבוס ראה את קובה לראשונה בשנת 1492 הוא תיאר אותה כ”ארץ חמדה שאיש טרם ראה כמותה”. אבל קובה שהייתה שער הכניסה של הספרדים לדרום אמריקה הפכה למעוז התשוקה של מעצמות נוספות ומוקד למאבקים מבפנים ומבחוץ. במהלך ההרצאה נתמקד ברגעי המהפכה בקובה עם התעמולה המחושבת, השליטה באמנות ובתרבות, המאבק בין אמריקניזציה לאותנטיות, ופולחני האישיות סביב פידל קסטרו וצ’ה גווארה.

*3 הקישורים להרצאות המוקלטות יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה.

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהוא בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

 

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות