גרמניה מבעד לעדשה- ספרות, קולנוע, היסטוריה

גרמניה מבעד לעדשה

קולנוע, ספרות, הסטוריה עם דוד ויצטום

לכל ידידנו היקרים, שוחרי המוסיקה והתרבות,

לאור הצלחת סדרת ההרצאות הקודמת- אנחנו מזמינים אותכם לסדרת הרצאות נוספת מרתקת ועשירה במוסיקה, שתינתן ע”י מר דוד ויצטום, המוכר לחלקכם גם מהנסיעות שלנו למסע בעקבות באך, ברלין- סימפוניה של עיר ופסטיבל מוצרט בעיר באת’ שבאנגליה…וכמובן מערוץ 1 המיתולוגי.

על הסדרה: בסדרה החדשה נביט אל האירועים ההיסטוריים הדרמטיים בגרמניה של המאה ה20 מבעד לעיניהם – ויצירתם – של כמה מגדולי הסופרים ויוצרי הקולנוע בתקופה:

הראשון – הנס פאלאדה ובני דורו, המנבאים באמצעות ספרות מטלטלת כבר במהלך התקופה את הקטסטרופה העומדת להתרגש על ארצם ועל העולם;

הנשים שעמדו במרכז הקולנוע הגרמני לקראת העידן הנאצי וגם במהלכו, ובמיוחד לני ריפנשטאל – “הבמאית של היטלר” ויריבתה המושבעת מרלן דיטריך;

לבסוף – בילי ווילדר: יהודי מגליציה, שהיה לברלינאי והפך לאחד מגדולי הבמאים בהוליווד, המלווה כל שנותיו את גרמניה מקרוב, ביחסי אהבה ושנאה, מקומדיות שנונות עד תיעוד קורע לב.

הרצאה מוקלטת מס’ 1

קולנוע וספרות בברלין ההיסטורית – הנס פלאדה (“לבד בברלין”, “אדם קטן, לאן?”) ובני דורו

סיפורה של הדמוקרטיה הגרמנית קצרת הימים, “הרפובליקה הוימארית”, וסופה הטראגי אך הצפוי עם עליית הנאצים לשלטון מסופר בכמה יצירות ספרותיות גדולות מאותה תקופה – שהפכו גם לסרטי קולנוע מזהירים. הסופר המיוסר וחד העין פלאדה מתאר את תבוסת גרמניה במלחמת העולם הראשונה, האינפלציה, האבטלה, והקטסטרופה הבלתי נמנעת שחיסלה אותה סופית.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 2

נשים גדולות מן החיים בקולנוע הנאצי ועל חורבותיו

לני ריפנשטאל (“ניצחון הרצון”, “אולימפיה”), מרלן דיטריך (“המלאך הכחול”, “משפטי נירנברג”), וכוכבות אחרות

למרבה הפלא, בחסות המשטר הנאצי – הגברי, האלים והרצחני – התפתח בגרמניה הנאצית קולנוע שכוכבותיו היו נשים, חלקן עצמאיות ובעלות תעוזה. זוג הכוכבות המפורסם מכולם באותן שנים היה הרקדנית הצעירה לני ריפנשטאל – שהפכה ל”במאית של היטלר”, ויריבתה הגדולה השחקנית והזמרת מרלן דיטריך שנטשה את גרמניה, וויתרה על אזרחותה ונאבקה במשטר מגלותה בארה”ב.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 3

בילי ווילדר וגרמניה – מבפנים, מבחוץ, ושוב מבפנים

מאז התסריט הראשון שכתב לקולנוע – “אמיל והבלשים” (כבר ב1931), ואחרי המלחמה – כבמאי ביחידת ההסרטה בצבא ארה”ב גרמניה הכבושה, ועד לקומדיה המטורפת “1-2-3” שצולמה ממש בעת הקמת חומת ברלין, בקיץ 1961 – הבמאי והיוצר האמריקני יהודי יליד גליציה בילי ווילדר הוא ללא ספק היוצא דופן מן הכלל שניסח בעצמו בסיום סרטו “חמים וטעים” עם מרלין מונרו – “Nobody is perfect”

*3 הקישורים להרצאות המוקלטות יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהוא בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות