פרופ’ אמיר קולבן – כוריאוגרף

פרופ’ אמיר קולבן הוא  מייסד להקת קולבן דאנס, ומשמש כמנהלה האמנותי והכוריאוגרף שלה מהקמתה בשנת 1996 ועד היום. להקת קולבן דאנס הינה להקת מחול מקצועית בתחום המחול העכשווי, שפועלת בירושלים ומרבה להופיע בכל רחבי הארץ ובחו”ל בפני קהלים מגוונים.

פרופ’ אמיר קולבן כיהן כדיקאן הפקולטה למחול באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים בין השנים 2015-2020, וכמו כן הוא מלמד בה בלט קלאסי, כוריאוגרפיה, אוצרות במחול, וסדנאות רפרטואר של מחול עכשווי.

קולבן החל את לימודי המחול שלו באולפנה למחול במשמר העמק, ולאחר מכן למד במקומות רבים בארץ ובחו”ל, ביניהם בת-דור,  בית הספר למחול של מרס קנינגהאם ועוד.

הוא הצטרף בראשית דרכו ללהקת בת שבע 2. לאחר מכן רקד שנים רבות בלהקת בת שבע, בה שימש גם כרקדן ראשי,  וכמו כן בלהקת הבלט הישראלי, בתיאטרון המחול של האופרה בפרייבורג, גרמניה, ובארה”ב.

יצירותיו של קולבן הוזמנו על ידי תיאטראות ופסטיבלים רבים בכל רחבי העולם וזכו להצלחה רבה. יצירותיו הוצגו בין היתר בארה”ב, גרמניה, רוסיה, פולין, רומניה, צרפת, ברזיל, קולומביה, סין, הודו, תאילנד, ועוד.

קולבן היה שותף להקמתה של להקת תמר ברמלה, שהיוותה אבן דרך בנוף המחול הישראלי, כלהקת מחול הפרינג’ הראשונה בישראל, ובה היה שותף להקמת בית הספר הגדול למחול עכשווי ברמלה. מאוחר יותר שימש כמנהלה האמנותי של להקת תמר ירושלים. בשנת 1996 הקים קולבן את להקת ‘קומבינע’ שהפכה ב-2006 ללהקת ‘קולבן דאנס’.

אמיר קולבן משלב ביצירתו ממד אנליטי ואינטלקטואלי עמוק, עם חוויה אמנותית ורגשית מטלטלת ועוצמתית. פעילותו בתחום המחול מתפרשת על פני ארבעה עשורים במהלכם הפך לאחד היוצרים המוכרים והמוערכים בשדה המחול הישראלי העכשווי.

פולחן האביב, אגם הברבורים וכרמן- דמויות נשים במחול- קורבנות או לוחמות?

קולבן 432214
סגירת נגישות