פרנק סינטרה – האיש והמוזיקה!

פרנק סינטרה – האיש והמוזיקה !

עם דני איילט, גיטריסט, זמר והמנהל האמנותי

של פסטיבל הג’אז הבינלאומי של בריסטול בשידור ישיר מבריסטול, אנגליה

לחברינו היקרים שוחרי המוסיקה, התרבות והאמנות,

מזמינים אותכם לשלוש הרצאות חדשות עם דני איילט בשידור ישיר מבריטניה!

פרנק סינטרה הוא אחד הזמרים האיקוניים, המהוללים והמשפיעים ביותר במאה העשרים. כשחקן הוא זכה בפרס אוסקר. כפילנתרופ ופעיל פעל ללא לאות למען ארגוני צדקה וזכויות אזרח לאורך כל חייו. כבן אדם הוא היה מורכב, עז אך גם שברירי. כל הדברים הללו ידועים ומתועדים היטב.

אולם בסדרת ההרצאות בת שלושת החלקים, נחקור את המוזיקאי פרנק סינטרה.

מה גרם לבן של מהגרים איטלקים עניים להיות ענק מוזיקלי כזה? מה היו נקודות המפתח בקריירה שלו שגורמות לו להתבלט כפי שהתבלט? מה באמת היה הקשר שלו עם הנגנים והתזמורות אשר ליוו אותו? מדוע הוא עדיין נתפס כפרשן האולטימטיבי של “ספר השירים האמריקאי הגדול”?

אנו נענה על כל השאלות הללו, ורבות נוספות, כאשר נגלה את האמן שמאחורי הסלבריטאי.

דני איילט, מוזיקאי מקצועי מזה יותר מ -35 שנה וחוקר פרנק סינטרה בעצמו, ישתף את הידע והתשוקה שלו למוזיקה של פרנק סינטרה באמצעות סרטי ארכיון נדירים של האמן הגדול בהופעות וכן בחייו הפרטיים, יחד עם הרבה עובדות הידועות למעטים המדגישות את עוצמתו וגדולתו המוסיקלית.

בהמשך הדרך, נפגוש את ההשפעות המוסיקליות העיקריות עליו, את התזמורות העיקריות שליוו אותו, וכן כמה מהנגנים הטובים בעולם, שלמרות חייהם העמוסים בעבודה, תמיד היו מנקים את יומניהם לצורך ההזדמנות לעשות מוזיקה עם ‘יו”ר הדירקטוריון-פרנק סינטרה’.

סקירה מרתקת היישר מבריסטול, בריטניה! מלווה בהדגמות, השמעות וסרטונים נדירים.

  • ההרצאות הן בשפה האנגלית

הרצאה מוסיקלית מוקלטת מס’ 1

“הכל או לא כלום”

נסקור בקצרה את התבגרותו של סינטרה וכן את אמריקה שלתוכה הוא נולד. משם נראה כיצד הוא החל לגלות את קולו שלו וזאת לאחר ששמע שילוב קולות של לואי ארמסטרונג, בינג קרוסבי ובילי הולידיי. נמשיך ונביט בקריירה המקצועית המוקדמת שלו ועד עלייתו לרמת “כוכב על” עם התזמורות של הארי ג’יימס וטומי דורסי,  ועד הפיכתו לסולן המצליח ביותר בשנות הארבעים של המאה הקודמת.

סינטרה יצר לבדו את “פולחן הסלבריטאים” כשאלפי מעריצים נדחפים לאולמי ההופעות כדי להתעלף ולצרוח ולהגיב על כל מילה של האליל שלהם.

 

הרצאה מוסיקלית מוקלטת מס’ 2

“שירים לאוהבי הסווינג”

כאשר הטעם המוזיקלי השתנה בתחילת שנות ה -50, כוכבים כמו סינטרה עמדו בפני אתגר להישאר רלוונטיים. מפגש מקרי עם המעבד נלסון רידל וגישה חדשה של חברת התקליטים החדשה שלו “קפיטול רקורדס” הובילו , ככל הנראה, לתקופת ההקלטה הפורה ביותר שלו. הנה, אנו רואים את סינטרה מתפתח מזמר של בלדות לסווינגר מוחלט! מאוחר יותר, כדי להשיג יותר שליטה על התפוקה המוזיקלית שלו, הקים סינטרה את חברת התקליטים שלו., Reprise, וייצר אבני דרך אמנותיות נוספות בסוף שנות השישים

 

הרצאה מוסיקלית מוקלטת מס’ 3

“קונצרט חייו”

לאחר ‘פרישה’ קצרה בשנת 1971, חזר סינטרה עם אלבום חדש,  Ol’ Blue Eyes.

מנקודה זו ואילך הופך סינטרה שוב לרלוונטי ועכשווי; והפעם לסיבוב קונצרטים עולמי. ההקלטות נדחקות למקום משני כאשר הסיור מתחיל וזה תפוס את רוב זמנו ומרצו. ‘הקריירה השלישית’ הזו של סינטרה מגיעה לשיאה עם ניו יורק האיקונית, ניו יורק של  ההקלטות עם קווינסי ג’ונס ועד לאלבומי ‘דואטים’ המצליחים ביותר מתחילת שנות התשעים.

*3 הקישורים  להרצאות המוקלטות יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213 או למייל daniel.w@skygp.co.il

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות המוקלטות

 

נשמח לראותכם איתנו!

*כל התמונות מפורסמות בהתאם לסעיף 27 א לחוק זכויות היוצרים. באם אתם מרגישים נפגעים מפרסום תמונות אלו, אנא הודיעונו מיידית למייל info@shamayim.co.il ואנו נסירן.

סגירת נגישות