צרפת הים-תיכונית כהשראה ליצירות אמנות: מואן גוך וסזאן לז’ורז’ ברסנס

צרפת הים-תיכונית כהשראה ליצירות אמנות:

מואן גוך וסזאן לז’ורז’ ברסנס

עם יובל בן עמי- סופר, עיתונאי ומדריך תיירים מדר’ צרפת

לכל ידידנו היקרים שוחרי התרבות והטיולים,

מזמינים אותכם למסע בין נופים ויצירה בצרפת הים תיכונית. איך השפיעו הגבעות הים תיכוניות של פרובאנס על יצירותיהם של ענקים כמו ואן גוך, סזאן וברסנס עם יובל בן עמי, מומחה לסיורי תרבות המתגורר בדרום צרפת.

יובל יספר את סיפוריהן של יצירות מופת, יפגיש אותנו עם המקומות הנפלאים שהעניקו להן השראה, ויקשור את אלה באלה ליצירת חוויה מעמיקה של מפגש בין אדם ומרחב.

 

יובל בן עמי, סופר ועיתונאי, יליד ירושלים (1976) מתגורר היום בדרום צרפת. הוא מחברם של חמישה ספרי עיון ומסע, וכן של הרומנים ״ניפגש באמצע הדרך״ ו-״הקומדיה התל אביבית״. בן עמי מדריך תיירים מזה עשור, בין היתר עבור נשיונל ג׳יאוגרפיק בארץ, ועבור החברה הגיאוגרפית ובאופן עצמאי באירופה. כתבותיו מתפרסמות בעיתונים הארץ, כלכליסט וגלובס, וכמו כן במגזינים ובאתרים העוסקים במסע ובתיירות. יובל פעיל גם כמוזיקאי וכאמן רב-תחומי.

ז'ורז' ברסנס

ואן גוך

קרקרסון

הרצאה מוקלטת מס’ 1

ארץ הפיגמנט הכחול: ציור 

ננוע לאורך תולדותיו של הציור בדרום צרפת, החל ממקורותיו הקדומים ביותר ועד לרגע הנוכחי. נשקיף לצד פול סזאן על ההר סן ויקטואר, אותו אהב, נשתגע עם וינסנט ואן גוך בארל, נחקור כיצד השפיע האור הים תיכוני על יצירות מאטיס ופיקאסו, ועוד. לאורך המסע נגלה את הנופים ואת הניחוחות שהותירו חותם על בדיהם של הציירים הגדולים.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 2

שירת המיסטראל: ספרות

נצא אל היעד בעקבות ז׳אן ג׳יונו, הסופר הירוק של פרובאנס, נרד אל חוף הים עם מילותיו של ז׳ורז׳ ברסאנס, ונטפס בין שיחי הרוזמרין לצד מרסל פניול, הסופר והמחזאי שהכיר טוב מכולם את הכפרים הזעירים. נצחק עם פיטר מייל, שהחייה את פרובנס בתודעת העולם, ומנגד: נשתאה מן האמנות הנראטיבית של סופי קאל, שגדלה בין ביצות הקמארג.

 

הרצאה מוקלטת מס’ 3

יער המגדלים הנעלמים: אדריכלות

לסיום, ניגע באמנות החיה במרחב עצמו: אדריכלות ואדריכלות גנים. נעלה אל מרחב החלום של גן המבצר המשקיף על ניס. נחקור את קוקורון, הכפר הפרובנסלי המושלם. נשקיף אל מרסיי מן הבזיליקה של ״גבירתנו המגוננת״. נתענג על נפלאותיה של אביניון, וממנה נרחיק מערבה: אל קרקסון המרהיבה, ואל השאלות הקשות שעולות בין חומותיה.

*3 הקישורים יישלחו אליכם במייל עד 24 שעות לאחר הרכישה ויהיו זמינים לצפייה עד כשבועיים לאחר הרכישה

*משך כל הרצאה כשעה

*במידה ויש קושי כלשהו בצפייה או ברכישה ניתן לכתוב בווטסאפ למס’ נייד 0544347213 או למייל daniel.w@skygp.co.il

*מחיר 120 ש”ח לשלוש ההרצאות

 

נשמח לראותכם איתנו!

סגירת נגישות